Kochanski

Pokud pochopíte, že se jedná o satiru náramně se pobavíte. Pokud to berete vážně - horší film jste neviděli. Al Mariachi byl lepší, ale Antonio se Salmou si 4* zaslouží!!! ()

boyd.

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, kořen Antonio Banderas, sexy Salma Hayek a vtipálek Steve Buscemi pohromadě dávají tomuto snímku šťávu. Navíc vše doplňuje fantastická muzika. Má to spád a nudit se určitě nebudete, milovníkům akčního žánru doporučuji! ()

Elin

Že Robert Rodriguez umí, dneska ví každé malé dítě. A Desperado budiž jasným důkazem. Film jsem si užil od začátku do konce. A to né jednou. Kdo má rád přestřelky, krasotinky a mexické kytarové riffy, ať neváhá. ()

Krchy

Jeden neprůstřelný drsoň vystřílí s malou pomocí celý gang, zatímco se kulky před jeho hrudí strachem rozpadají a padlé ženy mu s vilnými výrazy padají k nohám, drásajíce si rodidla. Ovšem trčí z toho tak zoufalá snaha být kúúúúúúúl, až to hezké není. Krátce a jednoduše, budu-li se chtít podívat na film o panu Nepřemožitelném a hromadách mrtvol, tak i přes nesporné půvaby Salmy Hayek zvolím mnohem raději Komando či nějaký jiný film z dob, kdy akcím nevládla póza a drsní muži byli opravdovými drsnými muži. ()

Mbeast

Scéna v baru je skvělá, Banderas je dobrej, Salma kupodivu sexy, dobrej Tarantinův štěk...typickej Rodriguez tak jak ho zbožňujeme. ()

merigieren

Zvláštní, ty přestřelky sou docela zábavný, jak se tam nakonec všichni pobijí, i kápo s neschopnějma žoldákama. Směšné situace nejsou k smíchu, Vlastně mi to připadá jen jako hodně stylová procházka městem s futrálem plným zbraní, ale udrží si to pozornost. ()

agassi68

Dnes už klasika moderného mexického westernu okorenená malými ale o to lepšími vstupmi Tarantina,Treja, či Buscemiho a sprievodnou hudbou, ktorú pravidelne počúvam pri cestovaní. ()

Wolvie

I po letech pořád jednoznačně nejlepší Rodriguez.Nekompromisní,drsné,pořádně vtipné a setsakra stylové.Prakticky klasika. ()

Hapretor

Nejlepší parodie na akční filmy. Skvělý Banderas. Nádherná S. Hayek. Vtipný děj a výborné hlášky. Absolutně nenudné a etalon ve svém žánru. (Nejlepší a bohužel poslední film R. Rodrigueze). ()

Huguette

Mně by se to líbilo moc, jen mi vadí momenty, které jsou prostě nesmyslné, neskutečné, neproveditelné, viz třeba skok ze střechy domu, sebrání zbraně ze země z vysokého auta a pod. Naivitu střílení, kdy Antonio stojí a nikdo do něj netrefí ani v tak malém baru, bych prominula, to k tomu tak nějak patří. ()

GOREGASM

V první půli Robert Rodriguez a jeho nadsázka bez výjimky válí. Desperadova aura získává získává potřebné charisma nejen díky skvěle převtělenému Banderasovi, ale každá z postav si ukradne minimálně jednu pamětihodnou scénu, která jako by z pera Quentinova vypadla. Za všechny zmíním Buscemiho úvodní prvotřídní historku a Quentinovo jako vždy ubercool entreé s jedním dábelským džoukem navrch. Dialogy mají šťávu, akce je přiznaně nadsazená a pro jistotu přiskotačí i uvědomělá knihovnice, Salma Hayek, která redefinuje náhled na šedé myšky za knižními pulty. Ve druhé půli nastavenou kvalitu Rodriguez neudrží, a přestože si užijeme sakra rychlého vrhouna (nože se tu vrhají ;-), Dannyho Treja, hlavní záporáci se nevymaní ze statusu průměru a i ta nadsázka v závěru se začíná vymykat mantinelům, které udrží diváka napjatého. První půle za kilo, ale ten zbytek s přimhouřením obou očí za pade. 75% ()

MickeyStuma

Drsný a nekompromisní moderní spaghetti western ze současnosti a je vidět, že Robert Rodriguez plně věděl co dělá. V té době poměrně neznámí Antonio Banderas se tu předvedl velice dobře a ukázal v čem tkví jeho síla. Rychlý střih a tempo dodává na agresivitě vizuálního vyznění celého konceptu a vytváří tak dílo vskutku pozoruhodné. Přestřelky vytvářejí doslova tzv. krvavý balet, jaký známe od Johna Woo. Hlášky jsou trefné a přesně načasované. Takový film z mexického prostředí tu do doby svého uvedení opravdu ještě nebyl. Úspěch byl tedy určitě předpokládaný. ()

Raziel_cz

Rodriguezův opus magnum se vším, co od jeho filmů čekáte – skvěle zrežírovanou a maximálně přepálenou akcí (inspirace Johnem Woo více než zřejmá), humorem, Robertovými dvorními herci ve vedlejších rolích a Quentinem Tarantinem s vystřeleným mozkem. A navrch je tu Antonio Banderas ve vrcholné formě a zatraceně sexy Salma Hayek, což je asi tak všechno, co o Desperadovi potřebujete vědět. Produkt doby, kdy akční filmy necílily na třináctileté a Rodriguez mířil nahoru. Škoda, že dneska už RR takhle netočí. ()

Ombak▼Penari

Tohle stejně byla pecka. Nedávalo to sice valně smysl, no vlastně to bylo docela pitomé, ale naprosté vizuální a akční žrádlo, které se jen tak nevidí. Banderas rulez. Přesně to, co bych si představoval pod pojmem "hustej film". Jo a taky jsem byl hlavně v tom správném věku, když to byla novinka :) ()

BOURQUE

Dnes už film so statusom „kult“, ktorý na dlhší zabetónoval A. Banderasa do Hollywoodu. Ultrasexi S. Hayek, A. Banderas s gitarou, americko-mexický feeling a solídne natočené akčné scény. (Avšak slabší stredný pasáž.) Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?