Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

Tiferet61

Dvě hvězdičky za Jeana Rena a Tcheky Karya. Anne Parillaud svým přehráváním udělala hlavní hrdinku ještě více nesnesitelnou. Ve srovnání s Petou Wilson nebe a dudy. ()

PowPow

Ta první půlka je skvělá - brutální, temná, úplně jsem se nemohl dočkat nějakého naprostého závěrečného nářezu. Bohužel, od výletu v Benátkách jsem se začal trochu nudit a od adorovaného Viktora jsem čekal víc než pětiminutovou zpackanou akci. Už to byl prostě jen naprosto průměrný akční film, který navíc nevysvětluje obrovskou spoustu toho, co se v něm děje, a je naprosto bez atmosféry. Hrozná škoda. Přitom postavy jsou naprosto výborně napsané. ()

Tempter

3x* z nostalgie a protože jsme po jedné z postav pojmenovali náš vysavač bazénu. Viktor čistič, občas stejně neschopný. Jinak bez toho by to bylo, s odřenýma ušima, za jedna (ne jedna jako jedna , ale jedna *). Ps I: Jedna z nejstrašnějších filmových muzik (ne jako strašných, ale jako příšerných, ne jako příšerných, ale jako mizerných, uf). Ps II: Tak to většinou dopadá, když se člověk snaží za každou cenu zaměstnat svou manželku. A taky dopadlo, tak i tak. ()

andy60

Dobré, ale úplně na zadek mě to neposadilo. Hlavně jsem měl problém ztotožnit se s Nikitou (dokázala chladnokrevně zabít nevinné...) a pak mě ještě zaskočil "utnutý" konec. ()

ezop1012

Vidieť to prvý krát v tom čase, to bol veľký zážitok. Aj, keď realita by bola o čosi iná, je to film a hodnotím film. Výborná kamera, scenár, napínavý dej. V tych časoch to ešte francuzi vedeli i, keď odpoveď viem tak sa pýtam, prečo teraz európsky film nestojí ani za... ()

Tomgunses

Viděno určitě více než 20x, ulítávám na něm od mladých let. Etalon akčního filmu, Besson bez chybky a AP je prostě krásná. 87% ()

pekkanik

Toto nie je akčný film, toto je psychologická dráma. Že niektorým zvratom v myslení a cítení hlavnej hrdinky nebudeme my chlapi rozumieť, je jasné vlastne od začiatku. Všetka česť Bessonovi, že nechal priestor aj pre iné alternatívy. Nepamätám si, že by som v niektorom inom filme videl toľko volieb napriek mysleniu a cíteniu. Zanecháva to stopy na duši. ()

GrooteLulu

..Viktor "čistič"... nejlepší je úvodní scéna, samozřejmě, spolu s hudbou.. klenot nad klenot, originální Nikita, né pozdější remake, či seriál... ještě teď mě zebe před zazděným okénkem na záchodcích.... a nejoblíbenější scénka, kterou si rád ve svém mozku přemítám? .."Jak se jmenuješ, děvko?" -...- "Jmenuju se děěfffkááááá!" ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění