Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

Veber

Viktor Čistič co musí dodělat práci za každou cenu. Skvělý závěr (co na tom, že si nejsme jistá, zda by to takhle mohlo dopadnout). ()

bvlrm

Tento film bol tak OK, že sa už asi pol hodinu trápim nad tým, čo tu vôbec napíšem. Nezanechalo to vo mne žiadne dojmy, ale dať tomu 3* by bol hriech. Nad týmto filmom budem rozmýšľať ešte dlho, na nič však určite neprídem. ()

Radek273

Kultovní, bláznivý snímek, který v dnešní době vypadá už dost omšele a hlavně je od počátku postavený na hlavu. Nikitě se v první polovině připisují schopnosti dostat kohokoliv si zamane a nikdo s tím nic pořádně neudělá? Jen se jí snaží kdekdo domluvit? Docela zvláštní. A pak tu máme prkenného, nijakého Tchéky Karyu, jenž si snad bral inspiraci z Delona nebo Gabina, protože zde byl přesně tak nevýrazný jako oni. Vlastně jako jediný "normální" vystupoval čistič Jean Reno, nicméně jen malou chviličku. Takže .. na tehdejší dobu asi bezva, drsné a akční, ovšem po více jak 30 letech už bez šance padá do zapomnění. A vlastně se ani není čemu divit! ()

Grimaldi

Brutální Nikita, charakter, který neměl ani špetku mé sympatie. Ale jak čas plynul, téměř naplno si mě získala. Snad díky špičkové režii Luca Bessona, snad pro emoční herectví Anne Parillaud. Možná i díky výrazným vedlejším charakterům, zkrátka jsem se postupně víc a víc nořil do životního osudu Nikity a užíval si to. Silný, rozhodně nejen akční zážitek. ()

KritikRik

Tento film mě tedy neoslovil, nápad o postupné psychické dekonstrukci donuceného zabijáka je zajímavý, ale provedení mohlo být lepší. Hlavní postava samotná mi nepřišla sympatická, a oslavovaná postava Viktora Čističe je až přeceňovaná, zabije tři lidi, všechno pokazí, a zemře, Leon profesionál byl tedy o 100% lepší film. ()

Winster

Kultovni? Prvni pul hodiny je to nesnesytelna zenska. Potom zabijak prozivajici romanek s prvnim chlapem co potka. Pak je z ni chvilku tvrda holka co páli na cokoliv ma ,,, az do prichodu Leona(ze ktereho nechapu proc jsou tu vsichni tak vykaseny, kdyz je tam 5 minut)...kdy se z ni stane instatni plačka. ()

PTuranyi

Brutálna Nikita v sebe spája akčnú drámu z prostredia tajných služieb a osobnú drámu hlavnej hrdinky, ktorá je ako vrahyňa odsúdená na doživotie postavená pred čudnú voľbu: smrť alebo spolupráca. Prvá polovica filmu, ktorá sa týka súhlasu so spoluprácou a tréningu sú pomerne nudné aj keď sa tvorcovia snažia ju spestriť vtipnými situáciami vyplývajúcimi z Nikitinho neštandardného správania. Už tu možno postrehnúť zopár logických skratiek a klišé. Nasadením do prvej akcie začína skutočná akčná časť. Hoci Nikita zažije okrem testovacej len dve ostré akcie, na jej osobnosti to zanechá značnú stopu, takže z nonkomformnej feťáčky s reflexmi zabijaka a perfektnou muškou sa pri stretnutí s Viktorom stáva ufňukané dievčatko, ktoré nechce mať so zabíjaním nič spoločné. Vstup Viktora na scénu je vrcholom filmu, ale logické skratky sa neprestávajú objavovať. Záver je akousi katarziou a pozvoľným únikom pred realitou pripomínajúci záver Bladerunnera s odchodom do svetlých zajtrajškov. Produkcia je dobrá a herci v rámci svojich rolí hrajú tiež dobre. Atmosféra v prvej polovici je nevyrovnaná a miestami ambientne najazzlá hudba ma svojimi umeleckými ambíciami skôr vyrušovala. V záverečných titulkoch je to už OK. Celkovo tak ide o slušný akčný film s umeleckými ambíciami, ktorý kazia logické skratky a klišé. 70% ()

Okocha

Parádní thriller, ve kterém hlavní hrdinka nepůsobí jako vraždící stroj, ale člověk z masa a kostí. Nezapomenutelná je scéna v restauraci, kdy Nikita dostane dárek k narozeninám... ()

f1

Když jsem Nikitu viděl poprve v mých 11 letech v televizi, uvědomil jsem si, že Besson nebyl žádné ořezávátko. Nevím, jestli to ale stále platí. ()

aronofsky

Film má sice trošku obyčejný koncept: zločinec-výcvik-nájemný vrah a navíc to vypadá mnohem straší, než to ve skutečnosti je, ale i přesto je to - na tu dobu - velice podařený film. A Viktor Čistič je cool! 70% ()

Cycake

Kdo viděl Butální Nikitu, nemůže ten strašný seriál z druhé poloviny 90. let vydržet než dva díly. Super, až na pomalejší rozjezd, ale aspoň se tím trochu zmate divák. ()

merten78

Ještě štěstí,že tenkrát ještě Besson nerandil s Milou Jovovich.To by ji zcela jistě obsadil do hlavní role a bylo by po filmu.Teda zbyl by silný příběh,režijní jistota a libová pětiminutovka Jeana Rena.Připočteme-li ještě famózní (ale kde je jí dneska konec??) Anne Parillaud máme to za rovných 5/5. ()

montel

Nikita (Anne Parillaud) je drogově závislá a spolu se svými přáteli přepadne lékárnu. Nikita jako jediná přežije ale při přestřelce zabije tři policisty. Odsouzená na doživotí ale dostává od vlády jedinečnou možnost. A to v podobě výcviku v dokonalý vraždící stroj. Po několika letech výcviku je Nikita propuštěna a vrací se zpět pod jiným jménem do normálního života a snaží se zapomenout na svou minulost. Nikita ale dostává brzy svůj první úkol...Vyníkající thriller režiséra Luca Bessona. Výcvik Nikity mě pobavil a pak už mě to připoutalo ke křeslu. Škoda, že se tam Jean Reno objevil až ke konci. Mohlo mě to bavit ještě více. Takhle dávám 75% ()

pavont

Mozno budem vyzerat ako ignorant no ja som sa nebavil. Premena hlavnej hrdinky pri prisla nepochopitelna a tupa. To sa agenti regrutuju so zlocincov. Cely dej sa toci kolo hrdinky a situacie su jedna nemozna od druhej. A ta situacia v restauracii ako posledna uloha. To si niekto robi srandu. Jean Reno dostal ulohu kde ani nemusel velmi hrat a jeho konanie bolo maximalne iracionalne. Kopec nudy a malo skutocne kvalitnych scen a koniec nasadil korunu vsetkemu. Na mojom nazore nezalezi, ale sklamanie by bolo najvystiznejsie hodnotenie. ()

giacobbe

Neberte mě vážně, ale narozdíl od většiny ostatních mi Nikita připadá američtější než Rambo, zajímavý námět, dobrý začátek, ale nějak z toho nic nebylo... ()

gizi

Kdysi jsem viděl a mám pocit, že tenkrát mě to zaujalo víc než nyní. Je to hodně brutální, i když to ještě skousnu. Scénář tak trochu moc americký (rozuměj nesmí se o tom moc přemýšlet). Hudba Serra hodně podobná jako u Pátého elementu, tedy dobrá. 24.10.2012 dávám 75%. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění