Creepshow

• slovenský

Show hrôzy

Komedie / Horor / Fantasy / Povídkový

USA, 1982, 120 min

41st KVIFF 2006 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy - Velká podobnost s mistrem Hitchcockem a jeho seriálovými příběhy... - 19. 3. 2010 - 50%(28.6.2009)

Chcete vidět Stephena Kinga v roli retardovaného farmáře, Toma Saviniho jako popeláře nebo Leslie Nielsena jako uchylného vraha? V tomto malém festivalu hvězd můžete. 65%(4.2.2009)

Pět mírně nedomrlých povídek z pera Stephena Kinga a kamery strýčka Romera. Povídkové filmy osobně příliš v lásce nemám, Creepshow mě taktéž nijak nenadchla. Dokonce jsem chvíli uvažoval o dvou hvězdách. To zažehnala poslední část s brouky, u které jsem celou dobu nervózně poposedal. Nenávidím je. Brrr. Na druhém místě bych ocenil povídku prostřední - opravdu nepěkný způsob smrti. Naopak zavrhl bych povídku druhou, v níž "exceluje" sám mistr King. Bohužel v naprosto nesnesitelné roli. Celkově drobet nad průměr.(31.5.2010)

Čakal som viac. Námety ku všetkým poviedkam boli síce zaujímavé (King sa nezaprie), ale nemalo to tú správnu formu a spracovanie. Pripadalo mi to málo hororové a málo komediálne. Pocit akéhosi tajomna navodila len poviedka s debnou, kde očakávanie niečoho neznámeho navodilo celkom slušnú atmosféru, potom však prišlo na bubáka a bolo po srande. Výborný námet k poviedkam sa jednoducho roztopil v slabšej výprave a horšej réžii. Ale tento snímok nepovažujem ani za stratu času, má aj pár svetlých momentov. 60/100(18.9.2014)

První příběh – 3*, druhý – 3*, třetí – 4*, čtvrtý -3*, pátý - 2*. Osobně jsem čekal něco horšího, ale některé mini příběhy jsou docela fajn a Romero mě docela překvapil.(15.8.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V dětském pokoji v úvodní scéně visí plakát z filmu Dracula (1931). (DareDeer)

• - Příběh "Father's Day" je první povídkou Stephena Kinga, kterou psal přímo pro natáčení filmu. (facojurka)