Autorský film Petra Schulhoffa navazuje postavou majora Kalaše na film Vrah skrývá tvář. V naší kinematografii tyto snímky představují zásadní počin v detektivním a kriminálním žánru a to nejen let šedesátých. Všechny detektivky se opírají o skutečné případy a vyznačují se skvěle vybudovanou tíživou atmosférou, umně vykonstruovanou zápletkou i výbornými hereckými výkony, kterým vévodí Rudolf Hrušínský v postavě majora Kalaše. Po stopách krve vypráví o nesnadném pátrání kriminalistů po sexuálně úchylném vrahovi dětí. Film splňuje všechny požadavky detektivního žánru: napínavost, pátrání po vrahovi probíhá po řadě linií a vede k několika podezřelým, zatímco vlastní pachatel zůstává až do samotného závěru skryt a v jeho odhalení nechybí potřebný moment překvapení. Pro většinu postav si Petr Schulhoff cílevědomě vybral méně známé herce, jejichž velmi dobré typy dodaly jeho filmu rys autentičnosti. (Česká televize)

Slimak

Další kalašovka která je stejně mrazivá a napínavá jako film předchozí...a nutno říct že daleko nechutnější a ožehavější protože nyní tu jde o vraždy dětí...a to je každému už při pouhé představě ohavné...ukrývání zkrvavených bund nebo podřezání pilkou,výslech Vavrocha... to a mnoho dalších detailů činí toto pokračování tak působivým.... ()

cab

Cernobila ceska kriminalka s ponurou a tisnivou atmosferou jdouci po stope vrahovi v cele s vybornym majorem Kalasem (Rudolf Hrusinsky), ktery svoji rychlou a chytrou dedukci dochazi ke spravnym zaverum, ktere nechavaji smysluplne plynout dej kupredu a k tomu se pridavaji verohodne znejici dialogy zbylych hercu, coz je v dnesnich kriminalkach nevidany jev. 85% ()

bila.tecka

Major Kalaš opět zasahuje, atmosférická detektivka Petra Schulhoffa se na diváka valí od první minuty. Vynikající režie a Rudolf Hrušínský, inspirace skutečným případem dává filmu další hrůzný rozměr. ()

Paity

Další z řady detektivek, ve kterých účinkoval skvělý Rudolf Hrušínský. Navíc v té době detektivka na tak tabuizované téma jakým byly děti, co by oběti násilných trestných činů. ()

farfalla

Třetí detektivka Rudolfa Hrušínského jako majora Kalaše. Tentokrát bez Radoslava Brzobohatého, kterého nahradil místní policista. Režisér Schulhoff tuto změnu vysvětlil svým pocitem, že z dvou stabilních policistů se už stávalo klišé a také nechtěl, aby si dva blízcí kolegové povídali o případu. Chtěl do příběhu vnést více děje, a tak major Kalaš je více v kontaktu s ostatními postavami. Detektivka opět pojednává o nelehkém tématu. Informace se divák dovídá společně s vyšetřovateli. Závěrečná scéna dává tušit, že film má akcentivat tehdy aktuální, komplikovanou situaci s evidencí lidí, kterým byla psychiatry nařízena léčba. ()

F.W.Colqhoun

Není to tak dávno, kdy jsem před některými scénami Po stopách krve skrýval tvář. Po x letech práce s dětmi si biják o sadistickém mordýři desetiletých rošťáků pouštím na dobrou náladu :-) Schulhoff si v přestávkách mezi komediemi, laskavě pranýřujícími socialistické nešvary, potrpěl na pěkné prasárny - psychiatrické pacienty, fetišismus, dětské mrtvolky apod. Tíživou atmosféru skvěle buduje výběrem klasických exteriérů i interiérů (panská stodola OMG!!!), uvěřitelných postav, včetně obligátní babizny Milady Ježkové, kterou jako na potvoru nikdo neodkrágluje. Děj férově seznamuje diváka se všemi důležitými figurami hned z kraje vyšetřování, stopy nejen krvavé odkrývá zatraceně promyšleně a nikoliv bez blafování. Korunu skvěle natočenému filmu dává samozřejmě postava majora Kalaše, který se s tváří stoického Rudolfa Hrušínského tentokrát hravě obešel i bez watsona Brzobohatého, neboť sám, zatímco se mrtvolky hromadí, sympaticky tápe, aby divákovi nepláchl tenhle detektivní zázrak moc rychle. Způsob usvědčení vraha, jaký v nejen československé detektivce nemá obdoby (snad až na záludnost, jíž nachytali pachatele v předchozím Kalašově případu pod stejnou režijní taktovkou) je už jen třešinkou na dortu. Bezchybné. ()

ClimbVibe

Vrah skrývá tvář a Po stopách krve - klenoty našeho (nejen) krimi filmu. Atmosféra, herci, napínavý děj.. Opravdu bez chyby a na svou dobu určitě dost šokující. ()

Disease

Nejsem si jistý, zda mě vyšetřovací metoda "slon v porcelánu" víc bavila nebo iritovala. Ale jinak vcelku slušné, i když nejvíc z Kalaše mě bavil Vrah skrývá tvář (pokud tedy pominu Sovákova Kalaše, který je o třídu výš). EDIT: Na druhé podívání jsem si tam našel momenty, které to vytáhly na 4*. ()

čenda

Pamatuji si že jsem tento film viděl jako dítě v televizi když jsem byl sám doma a hrozně jsem se bál. Má to atmosféru, výborný herecký výkony, skutečně na naše tehdejší poměry je to výborný film. ()

ArthasKarfa

Výborná detektivka z vesnického prostředí, plná zajímavě tajemných scén a postav, které do poslední chvíle nemůže major Kalaš vyřadit ze seznamu podezřelých. Smrt dvou dětí a později jedné ženy v toto vyústí sexuální deviace vraha, který při pohledu na krev prožívá uspokojení. Dnes už se takové detektivní příběhy netočí, tajemné vrahy vystřídali střelba a otřesné složitě vykonstruované motivy. Ideální film na pochmurný víkendový den, kdy i po několikáté budete s napětím všech nervů přemýšlet nad totožností vraha a souvislostmi objevující se při vyšetřování, až do konce případu. ()

jilda

Super detektivka s hrozivě mrazivým prostředím.Excelentní Hrušínský jde po stopě vrahovi malých kluků. Doporučuji všem fandům detektivek, filmu černobílý záznam prospěl, je to tak ještě depresivnější. ()

Brejlil

Schulhoffovy detektivky s Rudolfem Hrušínským jsou pozoruhodné hlavně svojí atmosférou. Odehrávají se v podivně odlidštěné krajině vybydleného pohraničí, kde se motají existence bez budoucnosti a která je krásně snímána černobílou kamerou Emila Sirotka. Tato atmosféra mi připadá důležitější než samotná zápletka, protože pro ní se nám nedostává většinou žádných informací. Scéna ve stodole, kde čeká major Kalaš na majitele bot je například velice působivá, přestože v podstatě nemá žádný význam. ()

arcticsky

Asi nejlepší a nejpůsobivější československá kriminálka. Když tedy nepočítám Studnu, která je ovšem součástí jinak dokonale zhovadilého cyklu o majoru Zemanovi. ()

Vesecký

Hrušínský byl jako major Kalaš nejlepší. Tahle klasická detektivka 602. let není moc často uváděna, ale za shlédnutí rozhodně stojí. Příběh mladého muže, který vraždí jako důsledek své sexuální pedofilní deviace, dlouho neznáme. Známe jen jeho oběti a podezřelí se tu kupí jako u Agathy Christie. A stejně jakou to bývá ní, je překvapivým vrahem ten, jehož bychom za vraha vůbec nečekali. ()

Pawlisman

Tolik skvělých přirozených hereckých výkonů a do toho taková snůška naivity a průměrnosti a průhlednosti. Škoda, závěr to ze 4 hvězd shodil na 3. ()