Dvorik

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal i přes všechna doporučení kamarádů. Natočit celý film v telefonní budce? Co to může být za blbost? Žádné dlouhé úvody, po chvíli víme o co půjde a neskutečný kolotoč úžásných dialogů se rozjíždí a už nás nepustí. Deprimující a svazující atmosféra telefonní budky Vás dostane. Úžásný herecký výkon Colin Farrella, padnoucí hlas Kiefera, roztomilá Katie Holmes, neurazí ani Radha Mitchel a Forest Whitaker. Dokonalý filmový zážitek! ()

Cocteau

V podstatě komorní příběh, který je vystavěn na rozhovoru dvou lidí. Na začátku je jasné kdo je záporák, ale po chvíli vám to tak jasné nebude. Ten " záporák" (Kiefer Sutherland), paradoxně pomohl "hrdinovi"(Colin Farrell) k tomu být lepším člověkem. Což je i pointou celého filmu. Strhující. Určitě se přistihnete jak koukáte s otevřenou pusou. Ještě teď mi v uších zní: " HIi Stu !" Pozn: nutné vidět v originální verzi!!! ()

Zabuza

Dokonalá one man show, ktorá strhne a viac už nepustí. Skutočne máte pocit, ako by ste boli spolu s Collinom zavretí v telefónnej bútke. ()

da-a

Kdo by si pomyslel, kolik toho může změnit jeden pouhý telefonát? Novinářský agent Stuart Shepard vede hovor, který mu otřese životem v základech... Jakým slovem označit film, jehož základní, a v podstatě jediná dějová linka se točí okolo jedné budky a jednoho volaného? Odvážný? Nesmyslný? Nudný? Přelomový? Vzhledem ke kvalitám, kterými výsledný film nabeton oplývá, a formě, kterou těžce nevyrovnaný režisér Joel Schumacher nečekaně momentálně disponoval, se nejspíš jedná o těžko opakovatelný filmový zázrak, který má svůj smysl, alespoň pokud se zaposloucháte do dialogů, které spolu vedou čím dál zoufalejší (rozumějte znamenitější) Colin Farrel a tím více mrazivější hlas Kiefera Sutherlanda. Zjistíme totiž, že se jedná o příběh restartu morálně nevybaveného floutka, který je po dobu 80 minut konfrontován s veškerými svými hříchy a následně nasměrován na správnou cestu. Co na tom, že u toho teče krev a výsledek je do poslední chvíle nejistý? Když zvoní telefon, měl by se radši zvednout. ()

Dexter666

Schumacher sa týmto filmom nie len definitívne vykúpil zo zlého sna Batmana & Robina ale pravdepodobne sa aj zapísal originalitou tohto filmu do povedomia filmovej histórie. Otázka je však, či aj právom, keďže jemu podobný, avšak omnoho menej známy filmík Liberty Stands Still bol uvedený viac ako rok pred Phone Booth. Zásluha na takom boome telefónnej búdky preto právom patrí Farellovi, ktorý vo väčšine svojich filmov do svojich úloh skutočne vkladá kus umenia. ()

žabař

film o telefonmí budce?co je to za blbost...a ono ne...stačí dát do budky frajerskýho colina a na druhej drát ještě frajerštějšího Kiefera a jak to funguje...najednou film skončí a vy vlastně ani nevíte kdo byl ten zlej a kdo hodnej..skvělej nápad a závěr mě vysloveně potěšil ()

YOGI_BEAR

Film, který neskutečně odsýpá. Kde kdo by mohl namítnou, že je to jen kvůli krátké stopáži, film má bez titulků tak hodinu a deset minut, ale není to pravda, i spousta filmů takhle dlouhých se vleče. Tady se zkrátka pořád něco děje, pořád se někam posunujeme, žádné odbočky nic, prostě přímý rychlý tah na branku. Skvěle napsané dialogy, skvělý výkon obou hlavních představitelů, u Kiefra tedy alespoň ten hlasový, který je dost démonický. Ale Colin Farrell je neskutečný a není žádný problém mu uvěřit tu situaci, ve které se ocitne. A vůbec mi nevadí, že tady není nijak vysvětlena střelcova motivace. ()

Rieux

Joel Schumacher to s filmami vie. To ze sa mu podarilo natocit aj hovadiny typu Batman a Robin nie je jeho vina, ale vina scenaristou a hercov. Telefonna budka je, ako to uz asi kazdy poznamenal, genialny thriller, ktory s maximalnou dokonalostou davkuje napatie a ked uz nie je co ponuknut, tak efektne skonci. To si treba cenit, ze tvorcovia si vedeli povedat aj stop, viac by uz bolo zbytocne. Colin ma len utvrdil v tom, ze hrat vie. Mam taky pocit, ze ak by boli natocene pokracovania s rovnakou kvalitou, film ako Saw by ani nemohol vzniknut, kedze hlavny zaporak ma takmer totozne zamery, zahravat si s ludmi a ukazovat im aky zly zivot ziju. Treba vidiet... ()

Infalín

V jednoduchosti je síla. Takhle má vypadat scénář - potěší diváky i peněženku producenta. Velmi dobře vystupňovaný napětí. Film už dávno skončil a já pořád slyším hlas Kiefera Sutherlanda. Chápu, že Jack Bauer si musí trénovat mušku na další sezonu seriálu 24 hodin, ale mohl aspoň použít slepý náboje:-) Vedle šťavnatého Colina Farrella zářil i Forest Whitaker. Díky za skvělej zážitek. ()

Mr. Movie

Není to čistá pětka, ale tohle mě fakt oslovilo. Natočit film v jedný budce tak, aby to mělo po celou svižný děj tak to smekám. Ani chvilka nudy. A že byl krátký? To je právě na tom to umění vědět kdy přestat: Mám pocit být to o 10 minut delší, tak tam byla jasná 4. Prostě vše sedlo jak má. ()

LucMosss

Svižný a nervydrásající thriller... Délka tak akorát vhodná pro intenzivní působení jednoho pohledu, jedné události v jedné "delší" hodině... Vhodné pro oživení poněkud zašedlého večera, či odpoledne, kdy doma ležíte s chřipkou... ()

MapleLoops

Wow Joel Schumacher dokázal že se s malým rozpočtem a s nedostatkem času se dá natočit 80 minut strhující podívané která vás doslova přilepí k obrazovce a to takřka za noc, na jedné ulici, v jedné telefonní budce. Ovšem je zde také zářivá hvězda v "telefonní budce" Colin Farrell, která podala neuvěřitelný výkon. Prostě tento vynikající thriller nejde nedoporučit, u mě s přehledem ***** :) ()

MrLinhy

Parádní film u kterého jsme se dokonce trochu i nasmál, ale to bylo vedlejší, hlavní bylo to napětí, které mě drželo v křesle po celou dobu filmu. Pro mě jeden z nejlepších filmů co jsme kdy viděl a to taky díky mému oblíbenému herci Collinovi. 95% (malinečko víc emocí by neuškodilo) ()

tala

Fascinujúci film, ktorý z tak mala dokáže vyťažiť maximálne napätie a ohúriť diváka. Napínavý dej, aj keď stále v tom istom prostredí, výborné herecké obsadenie a prekvapivý zaver. Všetko čo ma dobrý thriller mat, tento film jednoznačne obsahuje a pokojne mohol byt o čosi dlhší, aj tak by zrejme neprestal nudiť. ()

KacHnAop

Nechápavě jsem kroutil hlavou a přemýšlel nad tím, co může být na filmu, točeném na pár metrech čtverečných skvělého. Po zkušenosti s Telefonní budkou, už nebudu podceňovat filmy, které jsem doposud neviděl. Vynikající thriller, který je důkazem toho (až to je k neuvěření), že na malém prostoru se dá natočit strhující podívaná. Film po celou dobu neztrací na tempu a Colin Farrel zde předvádí opravdu geniální výkon. Joel Schumacher mi konečně po dlouhé době udělal znovu velkou radost. ()

qwertasip...

Kdo by to byl řekl - film, který se odehrává na jednom metru čtverečním, může být i zábavný! Parádní psychologický thriller, který neztrácí tempo, ale spíše ho naopak stupňuje. A náklady na film 13 milionů $? To teda provolali pěknej balík... :-) ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor