Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

pulDag

Film obsahuje jednu z nejlepších scén, kterou jsem měl tu možnost ve filmech vidět - Walken vs. Hopper. Geniální, i když fakticky nepravdivá (v rámci kontextu ale nepodstatné). ()

Matt007

Tenhle film jsem viděl zatím pouze jednou, ale přesto nad ním občas přemýšlím, nad scénami, které se mi prostě nesmazatelně vryly do paměti a proto jsem své hodnocení zvedl ze 4 na 5 hvězd. Je tu poněkud svérázná romantika, brutalita, vtip a kvanta hvězd. Christopher Walken s Denisem Hopperem prostě geniální, Gary Oldman skvělej a postava Brada Pitta potěší:) Film jako celek působí kure*sky dobře a vše jen podtrhává soundtrack Hanse Zimmera. Tohle jsem rozhodně neviděl naposledy! Thank you Tonny Scott, R.I.P. ()

vikino1

Tak jsem si splnil svůj domácí úkol a shlédl Pravdivou romanci. Pokud bych to viděl v roce 95 nebo 2000 tak by hodnocení bylo asi vyšší, ale v roce 2019 už je jasně vidět, jak moc se zub času na filmu podepsal. Na filmu je jasně vidět Tarantinův rukopis, ale myslím si, že kdyby to netočil Scott, nýbrž sám mistr Tarantino, tak by to dopadlo podstatně líp. A čistka na konci to celé nezachrání... Těch už jsem viděl taky dost a většina byla lepší... ()

Fediak22

Skvelý scenár vtedy ešte malo známeho Tarantina v spolupráci s Avarym, skvela hudba pána Zimmera a k tomu ešte skvele herecké výkony špičkových hercov a celkom dobrá réžia Tonyho Scotta. Proste dokonalý film z nádychom Tarantinovky. Nemôžem dať nič iné ako 5/5 ()

Nix

Tarantino napsal scénář. To, jak jsem se dozvěděl, tak jsem to hned musel napravit. Opravdu se jedná o jeden z nejlepších filmů Tonyho. On se s tím popasoval bravůrně. Nebudu říkat co by kdyby. Takhle to je a takhle to beru. Herecké zastoupení je fantastico, výkony jak by smet. Slater mne hrozně překvapil už od začátku, no jo ale prostě mít tak napsaný dialogy, to je prostě báseň, kdo by pak nehrál jak o život, tak to umí jen mistr. Nenechte se zmást názvem, s romancí to nemá moc co dělat, jen na začátku, ale je roztomile podaná, že to vůbec nevadí. A prostě ty šokovací scény jsou perfektní. No další film hodný mistra. Dávám na svůj žebříček oblíbenosti. ()

junxi91

Když si obyčejný loser Clarence Worley, milující filmy s kung-fu a Elvise Presleyho, zajde do kina, čeká jej zde milé překvapení. Původně se snažil sbalit bloncku v baru, ta mu ale dala košem, protože jí filmy s kung-fu nezajímají. Avšak v kině si k němu přisedne ještě více sexy bloncka Alabama Whitman, a projevuje zájem nejen o film, ale také o něj. To přece nemůže být náhoda, ne?? Samozřejmě, že není. Nejprve se spolu vášnivě pomilují (lze pohonit – pevné kozi jsou vidět) a další den Alabama oznámí Clarencovi, že je placenou společnicí, a že ji objednat jeho šéf jako dárek věčně osamělému Clarencovi k narozeninám. Nakonec se do sebe zamilují, a dokonce se vezmou a zapíchají si v telefonní budce. Clarence navštíví Elvisovský zjev a přinutí jej, aby zabil jejího hrubého pasáka Drexla Spiveyho. A tak se Clarence vydá na nebezpečnou misi do bordelu, při které se mu po krátké potyčce šťastnou náhodou povede zabít Drexla a vzít tašku, ve které mají být věci jeho milované. Na bytě však zjistí, že taška je plná kokainu, který předtím ukradl Drexl dvěma výrobcům drog ve vtipné scéně na začátku filmu, ve které se mluvilo o lízání kundiček a dělání píčovin po zhulení. Páreček se vydává za Drexlerovým otcem a policistou ve výslužbě Cliffordem. Ten jim řekne, že policie předpokládá, že Drexlera zabili gangsteři jako pomstu za zavražděné výrobce. Vypadá to tedy dobře. Ovšem Clifforda navštíví Vincenzo Coccotti (vtipné příjmení), poradce mafiána jménem „Blue Lou Boyle“, který najal Drexla, aby kradl a prodával kokain. Vincenzo a jeho chlapi (mezi nimi také Virgil neboli Tony Soprano) mají nelítostné metody a odhalí, že páreček tátu skutečně navštívil. Táta to má spočítané, tak se aspoň Coccotimu vysměje faktem, že Sicilané jsou údajně poloviční negři, načež jej hrdý Sicilan Coccoti zastřelí. Jeden z jeho chlapů najde na ledničce adresu s místem, kam se páreček uchýlil – ke kamarádovi do L.A. Páreček zamíří do L.A., kde se setkávají s Clarencovým přítelem a začínajícím hercem Dickem Ritchiem. Chtějí někomu střelit ten koks a ideálním kupcem se jeví herec a asistent produkce Elliot Blitzer. Přemlouvají jej, aby souhlasil se zprostředkováním drog svému šéfovi, legendárnímu filmovému producentovi Lee Donowitzovi. Clarence zajde do mekáče pro oběd, zatímco Virgil navštíví Alabamu v jejím motelovém pokoji a snaží se z ní vymlátit informace o tom koksu. Dojde k pořádnému zápasu na život a na smrt, Alabama použije sprej na vlasy, lak na nehty, vývrtku, a nakonec zastřelí Virgila jeho upilovanou brokovnicí. Po zápase dorazí Clarence, pečuje o svou zraněnou milou a diskutují spolu o budoucnosti. Obchod se posere, protože Elliot je zastaven policajty za rychlou jízdu a jeho milenka vysype pytel s kokainem. Elliot nechce skončit v base, proto začne s policajty spolupracovat a začne nosit v kalhotách nahrávací zařízení, zaznamenávající obchod mezi Clarencem a Donowitzem. Dickův líný a nepořádný spolubydlící Floyd vždy Coccotiho mužům vše vyslepičí, a ne jinak je tomu v případě místa, kde má dojít k obchodu. Clarence, Alabama, Dick a Elliot jdou s drogami do Donowitzova apartmánu v hotelu Ambassador. Clarencovi ve výtahu trochu jebne a začne na Elliota mířit zbraní, podezírajíc ho z podrazu. Nakonec jej však o život prosící Elliot přesvědčí, že je vše v pohodě. Na pokoji převypráví Clatence Donowitzovy vymyšlenou historku o tom, kde k tomu kokainu přišel – dal mu jej zkorumpovaný policajt. Elliot pak přesvědčí Donowitze, že vše je v pořádku. Avšak do pokoje míří nejen Coccotiho mafiáni, ale také policajti. Elliot začne mít strach a prozradí se, že je informátor – žádá policajty, zda by mohl odejít. Vypukne přestřelka mezi Donowitzovými bodyguardy a mafiány, Dick vyhodí kufr s drogami do vzduchu a uteče. Všichni se navzájem postřílejí a vypadá to, že Clarence má prostřelené oko, naštěstí to však není jeho krev. Náš páreček unikne z tohoto masakru s Donowitzovými penězi a vydává se za novým životem do Mexika. No, nebyl to krásný romantický příběh? Jak obyčejný loser k hezké ženské a spoustě penězům přišel, i když se při tom „trošku“ střílelo a pár mafiánů, policajtů a bodyguardů přišlo o život. () (méně) (více)

D.awi.d

Učební pomůcka pro filmovou teorii.Poznáte co je Tarantino a poznáte co je Tony Scott.Druhá polovina filmu (možná spíš 2/3) je naprosto super a Scottovi spadly některé úžasné scény lidově řečeno "do klína".Výslech Clarencova otce a negři na Sicílii patří mezi ony omýlané "scény , které nikdy nezapomenete".První třetinu filmu by asi dokázal dokonale natočit jen Tarantino, takže **** ()

KdG

Tak tohle je můj zamilovaný film, opravdová romantika, skvělej začátek, prostředek i konec filmu. Vždycky mě svým spůsobem dojme. Nechápu jak stejnej režisér mohl natočit Top Gun ! ;-( ()

vince

Skvelé obsadenie, dobré herecké výkony, zaujímaví scenár, zjetý Brad Pitt a pekná Patricia Arquette, to všetko zdobí tento dosť drsný filmík. ()

huligang

"God exist" pretoze ak si ten film predstavim v Tarantinovej rezii...nie,nie to si fakt nechcem predstavovat...pekne poporiadku, Zimmer to krasne az pamatne podfarbil....asi budem spoilovat,bacha...prvy na odstrel Gary Oldman, neskutocna postava,skvele...rozhovor Walkena a Hoppera nezabudnutelny...celkovo maju dialogy nasadenu latku velmi vysoko,ale asi vsetci vieme koho je to praca...T.Scott to zobral za pekne nasilny ale spravny koniec...Pittov fetacky stek potesil...skvely scenar,zmaknuta rezia,skvela hudba,perfektne obsadenie...co dodat, asi len "ELVIS" !!! :D ()

dino.h

No Pulp fiction to není, ale rozhodně stojí se na to podívat... Jinak ta milostná scéna byla snad úplně stejná jako v Top Gunu :-). ()

Uiboek

Tato podívaná ve mě zanechala něco, co už se dlouho nepovedlo žádnému filmu, po skončení titulků, jsem neustále musel přemýšlet o "dokonalosti" tohoto snímku. Velmi se mi líbilo spojení tarantinova nezávislého scénáře a "hollywoodského" řežiséra Scota, které tomu snímku hodně přidalo a stalo se to velice nebvyklým (tarantinovské dialogy, brutalita.... a k tomu dodaný hollywoodský konec). V hlavě se mi toho zmítá tolik, že ani nevím, co psát. Velmi se mi líbilo obsazení hlavních hrdinů, ale především vedlejších rolí, Oldman byl nepřehlédnutelný, ale taktéž mě velmi zaujalo i sledování pittových začátků. Tento film není dokonalý, má spoustu chybiček i hudba by byla určitě lepší, kdyby ji vybíral sám "bůh" - Tarantino, ale zanechal ve mne tolik, že mu vše odpustím( i jisté nelogičnosti) - "IT WAS SO COOL" ()

Rodin

Tady jsem marně hledal důvod, proč nedat 5*. Navíc Dennis Hopper v jedné z mála pozitivně laděných rolí, Christopher Walken v jedné z mnoha záporných, praktická absence kladného hrdiny, no prostě vždy se rád znovu podívám. Vynikající filmeček. ()

Alojs

Zajímavá spolupráce Tarantino & Scott a ještě zajímavější výsledek. Svižné, humorné, drsňácké. Zvláště prvně jmenovaný jde cítit až do sousedního města. Přesvědčivé čtyři hvězdy a jeden z mála filmů Christiana Slatera, na který se dá i koukat. ()

.killer.

Tarantinův scénář to byl. Jeho film bohužel ne. V Quentinových očích by tento snímek vypadal určitě jinak, ale tak jak ho podal Tony Scott se mi i přesto líbil. Cesta jednoho chudého prodavače komiksů šla vzhůru celkem rychle, takže jsem se v podstatě ani chvilku nenudil. Zklamáním u tohoto filmu byla jednoznačně hudba. Nevím, co při skládání Zimmer dělal, ale evidentně se k němu dostal ten kufr s kokainem za 200 táců. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera