Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

PlayEasy

Tak takhle to vypadalo u QT před Pulp Fiction :) Výborná kombinace zkušeného a zručného režiséra Tonyho Scotta a snad nejlepšího scenáristy všech dob, Quentina Tarantina funguje plynule a výborně. Skvělá nálada, chvílemi odlehčená, chvílemi vášnivá, chvílemi "červená" (tím myšleno krvavá), chytlavá hudba Hanse Zimmera, skvělé výkony, ve vedlejších rolích se objevilo spoustu zvučných jmen - výbornou roli především dostal Brad Pitt a Christoph Walken si svou roli dokázal vychutnat, Kilmer jako takový "Elvis" nuž zajímavý a konečné zúčtování v nějakém losangeleském hotelu je už typicky "tarantinovské". Film mnoho chutí a nám se všechny chutě velmi zamlouvali = velmi se nám zamlouval celý film. Takže i filmu se musí zamlouvat naše hodnocení :-)) 85% ()

JosefTomas

Přesto, že mám Tarantinovu tvorbu velice rád, zde jsem byl mírně zklamán. Nejde ani tak o scénář, který působí čistě "Tarantinovsky" ale spíše režie. Tony Scotta mám velice rád i jeho tvorbu (viz Poslední skaut), ale prostě mi to nějak nesedělo. Možná, kdyby si film natočil Quentin, mělo by to mnohem lepší kvalitu, protože jen Quentin má svojí vizi nejlepší. ()

jayman

Tarantina z toho cítiť na sto honov, ale akoby tento scenár písal v druhom ročníku na univerzite alebo v nedeľu ráno, na rozbeh. ()

Marg

Smíchejte prostý milostný příběh (potkali se v kině) s hvězdným hereckým obsazením a scénářem od Tarantina. To už samo o sobě je ďábelská kombinace. Co z toho může vzniknout v režii Tonyho Scotta? Třeba právě tenhle film. ()

Squib

Gary Oldman se stříbrnými zuby ve filmu podle scénáře Q.T.? Jak jen je možné, že tomu nedám pět hvězdiček? ()

sirrgulo

Celý film sem čekal kdy se objeví Kilmer a on si s ním přitom Slater povídá na záchodě :) Jinak docela solidní akční film, nejsem moc fanoušek Tarantina, takže mě neuchvátil, ale najedno podívání super. Jinak hudba byla dobrá, stejně tak závěrečná přestřelka a i některé dialogy. A zhulenej Pitt byl skvělej :) Navíc jak tři * to ale nevidím ()

elanista1

Velmi, velmi jednoduchy pribeh, z ktoreho len tazko mozno viac vyzmykat. Nie je tu vela akcnych scen, ale tych zopar co tu su, su naozaj podarenych. Moja najoblubenejsia je ta s Christopherom Walkenom, dalej ta, kde sa mlatia Alabama s chlapom a urcite aj ta posledna, kde kazdy mieri na kazdeho a malokto prezije, a je aj perfektne vyplnena humorom. Tarantina naozaj cítiť, ale nie je to ta vona, ktorou ma omamil v Gauneroch a v Pulp Fiction. Zopar hlasok, na ktorych sa zasmejete, ale inac vypln medzi scenami, ktore som spominal je dost chaba. A navyse ked najkrajsia postava vo filme ma dve tretiny stopaze cierne okuliare, ktore jej zakryvaju krasne oci. Neviem posudit, ci Patricia svoju rolu zahrala tak dobre, alebo je taka v skutocnosti, ale povab jej nechyba tak ci tak. ()

AndrewNewman

Scenár je Tarantinovský ale film je Scottov takže to nebolo až také skvelé napriek tomu ma to nesklamalo. K tomu Slater hrá slušne, Walken je užasný, hudba je pekná (aj keď k filmu moc nesedí) a Patricia je v tomto neskutočne sexi a čo je hlavné, nehanbí sa ukázať svoje krásne telíčko. ()

Zoltar78

Nechápu jak jsem tolik let mohl ignorovat tuhle neskutečnou laskominku z pera Quentina Tarantina. Pecka film! Christian Slater s Patricií Arquette přesně obsazeni. Spousta velkých herců sice jen v epizodních rolích (Oldman, Walken, Hopper, Pitt), ale s jakým gustem se jich chopili, to byla fakt paráda. Bezkonkurenčně nejlepší film Tonyho Scotta. Ehm,... hned po Posledním skautovi samozřejmě... nebo ne ;-D??? ()

pollstro

Love story ve stylu Tarantina, kterou on sám považuje za jeho největší autobiografický výtvor a zároveň si stojí za tím, že tohle je pro něj romance v tom pravém slova smyslu, ačkoliv oblečená do Tarantinovského stylu. Po prvním filmu My Best Friend´s Birthday, který se jak už je známo, nedochoval celý kvůli požáru, píše Tarantino scénář k tomuto filmu, přitom spoustu věcí, které použil ve svém debutovém počinu, zde znovu používá. Píše se rok 1988 a společně s Rogerem Avarym, jeho kamarádem, finišuje první nástřel scénáře, který později prodává, jelikož o nějak jako o režiséra není jednoduše zájem. Přitom je donucen rozdělit původní scénář na dva, jelikož byl hodně rozsáhlý, tak se rozhodl ho rozdělit na dva samostatné filmy, jedním z nich je True Romance a druhý je Natural Born Killers. Scénář na tenhle film vznikl mnohem dřív než Reservoir Dogs, takže technicky vzato je True Romance prvním úspěšným debutovým počinem Tarantina, což si málo lidí dokáže uvědomit. Scénáře se uchopil Tony Scott, který tak navazuje na úspěch The Last Boy Scout, několik věcí avšak poupravuje obrazu svému, vyprávění zjednodušil do linárního sledu a konec trochu poupravil. Tarantino byl s těmito změnami celkem spokojen a do teď považuje Scottovo adaptaci jeho scénáře za hodně povedenou. Tarantinovo původní myšlenky, odvyprávět celý příběh nelineárním způsobem, stejně tak jako v Pulp Fiction, se v tu chvíli rozhodně nabízely, vlastně doteď to zní skvěle, ale určitě si nemyslím, že by lineární způsob vyprávění celému filmu ublížil, naopak je naprosto vynikající a kdo tvrdí opak, je ovlivněn tím, co Tarantino řekl a co si přál a nepovažuje jinou variantu za přípustnou. Změna konce je dle mě už jenom takový malý detail, o něm ten celý film ani není, je o těch scénkách, situacích, dialozích stejně tak, jako v Pulp Fiction. Tarantinův rukopis je ve filmu hodně znatelný, už v první scéně je jasné, že s tímhle filmem musí mít Tarantino něco společného a člověk by klidně řekl, že ho i sám režíruje. Naprosto skvělé, nic neříkající, ale zároveň originální a vtipné dialogy, perfektní atmosféra tehdejší doby, vynikající soundtrack, skvělí herci, brutalita, násilí, prostě vše co k Tarantinovi patří a co u něj tak moc milujeme. Je zde vidět mnoho věcí, které jsme mohli už vidět předtím v Reservoir Dogs, nebo o rok později v Pulp Fiction. Možná je zdejší hodnocení a vůbec celkové hodnocení ovlivněno tím, že si to Tarantino nezrežíroval sám a tvrzení, že kdyby se tak stalo, byl by to kult světové kinematografie. Takový tvrzení je zcestné, protože tohle je kult v každém směru. Je dost možné, že kdyby se Tarantino ujal režie, nemuselo by Pulp Fiction vůbec vzniknout a naopak. Tohle je film, který vynesl Tarantinovi slávu a prachy, které značně potřeboval k tomu, aby si mohl splnit svůj sen v podobě Pulp Fiction, který ho o rok později vynesl k výšinám a zajistil mu možnost točit si jaký film si zachce. Hodně významný milník v jeho životě, kterému se nepřikládá takový význam. Za mě naprosto skvělá spolupráce Scotta a Tarantina, kteří vytvořili rozhodně nezapomenutelný zamilovaný příběh, plný bláznivých postav, které nemá cenu ani vyjmenovávat, jelikož by se jednalo o celé obsazení a je neuvěřitelné, jak dokázali dohromady dát tak velké hvězdy, i když několik z nich právě začínali svoji kariéru. Bezpochyby si nelze nezamilovat scénu mezi Christopher Walken a Dennis Hopper a jejich debatě o Sicílii, nebo brutální souboj mezi Patricia Arquette a James Gandolfini a samozřejmě finální přestřelka v brutálním stylu přesně tak, jak jsme u Tarantina zvyklí. Tony Scott to zvládl naprosto obdivuhodně a skvěle, uchopil se scénáře a natočil film přesně v tom stylu, ve kterém byl zamýšlen. Když měl přidat na brutalitě a násilí, tak prostě přidal a fungovalo to i naopak. Za mě kultovní počin, kterým se Scott a Tarantino zapsali do dějin kinematografii a stvořili naprosto bláznivou romanci se vším, co k ní patří, alá Tarantino styl. "I always said, if I had to fuck a guy... I mean had to, if my life depended on it... I'd fuck Elvis. " () (méně) (více)

Tommy_Walker

''Now I know I'm pretty, but I ain't as pretty as a couple of titties.'' Scénář Quentina je tu opravdu hodně znát a milovníci jeho filmů si zcela rozhodně přijdou na své. I když si pořád říkám, že kdyby si to zrežíroval sám, byl by to nepochybně masterpiece, dávám známku 9/10 což je pořád 5*. Vyzdvihnout musím hlavně herecký výkon všech herců, kde podle mě nejvíce dominoval Gary Oldman. Sice v rámci celého filmu hraje spíš vedlejší roli, ale o to víc se do ní dokázal dokonale vžít. A právě proto je taky scéna v doupěti pasáka Drexla jedna z nejlepších celého filmu. ()

wocicko

Takovy nenapadny, ale zatracene povedeny film. Zapletka je skvela, atmosfera napinavou absurdnosti vlastne realisticka a herecke vykony v rade malych rolicek vyborne. Legendarni hudebni motiv, i kdyz malicko zrecyklovany ;-), je  tresnicka  na dortu. ()

romulus

Úchvatné!!!Možná. Tarantinovské!!! Určitě!!! Mistr Tarantino prokázal, že v něm je něco hodně zajímavého, a že se pro tento žánr prostě hodí. Navíc ještě k tomu dobrý režisér, který má s těmito filmy taky hodně zkušeností (např. Poslední skaut) a hodně skvělé hvězdné obsazení. Chemie hlavní dvojice je zajímavá, Christian Slater a Particia Arquette prostě k sobě pasují, o tom není pochyb. O dalších hercích se nemá smysl rozepisovat, je jich tu spousta a každý svou roli zvládá bravurně. Hlavně mě hodně potěšilá málá rolička Denise Hoppera, kterého jsem poprvé viděl v kladné roli. Většinou je vidět v takových rolích jakou zde měl Christopher Walken, ale jen tak dál !!!! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera