Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
USA, 1994, 79 min

Režie:

Peter Segal

Scénář:

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Hudba:

Ira Newborn

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

D3VIL

75% - Série Bláznivých střel by zasloužila lepší poslední díl. Ne, že by si Peter Segal vedl špatně, s Zuckerovými komediálními klenoty však svou 33 a 1/3 rovnat nemůže, a proto se měl podle mého závěrečného dílu ujmout právě režisér předcházejících dvou. ()

Zombi

Frank Drebin alias Nick Sekáč Magor opět válí, sice nejslabší díl trilogie, ale pořád sakra silnej. Tohle patří ke klasice. ()

mira007

Poslední Frank Drebin jede ze setrvačnosti často do trapna a opakování, ale jako celek to funguje a jako zlatý hřeb večera nejlepší scéna z celé série je finále na předávání Oscarů. To je vrchol bláznivé komedie jako žánru. Leslie Nielsen navždy! !! ()

Emzet

Trojka už je o něco slabší a myslím, že tvůrci skončili právě včas, ale v průměru je vtipnost stále ještě o dost větší než u mnohých žánrově podobných počinů a Nielsenovo extempore při udílení cen je prostě unikátní. ()

IvcaSammet

Bláznivá střela 33 a 1/3 je bohužel nejslabším dílem celé původní trilogie. Příběh je sice pořád skvělý, stejně jako Leslie, ale přijde mi, že humor nějak zeslábl. Divák se už při sledování nesmál každou minutu a i úroveň vtipů o něco poklesla. Navíc mi zase závěr přišel až moc "ukecaný" na to, že se jednalo o parodii. I když se na tento film velmi ráda dívám, musím mu jednu hvězdičku přece jen odebrat, protože opravdu je o něco slabší než první dva díly. ()

El-Barto

"Postříleli jsme hromadu lidí, bylo to fajn." Poslední trapas, je možná trošičku jinačí než předchozí dva díly, ale to nejdůležitější zůstává a stále mě smíchy sráží do kolen - bezchybný Leslie Nielsen, bez kterého bych si tuhle sérii nedovedl představit. ()

RedHot

Můj nejoblíbenější díl z celé série, sotva Frank Drebin promluví, stěží udržím moč, že - může za to z velké části český dabing. Jednoznačná srdcovka, ke které se asi budu vracet až do dementního věku, který přijde brzo. ()

zdeny99

Pokračování blbé komedie s nesmyslným dějem, kde se vše točí kolem jednoho necharizmatického debila. [15597. hodnocení, 290. komentář, 79%] ()

warrenur

Tretia naloz fajnych gag-ov a nekorektneho humoru.  Uvodna "schodiskova" scena s padajucimi kocarmi a i ta o par minut zo sudnej siene, kde kazda zena drzala, kojila, prebalovala dieta bola super. " "Frank, why don't you wanna have a child?!" "Didn't I try to adopt that 18-year old korean girl?" Tiez sceny z kliniky vysetrovania plodnosti boli celkom brutus. :) "Nepokoje" vo vazeni boli podarene. Zaver na udelovani oskarov ma uz ale obcas, okrem legendarnej skupinovej "celo-bijucej" sceny moc nebral. Kratkost filmu preto aj vyhovovala. ()

Elin

Parodie mám rád už jen tak z principu. A pokud je povedená (jako je tahle) a navíc tam hraje L. Nielsen není co řešit. Klasika je prostě klasika :) ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson