Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Juto

,,Šiesty zmysel" je vynikajúci film. Je jedinečný v tom, že sa spolieha na predstavivosť a psychológiu, aby vás vystrašili a prinútili dvakrát premýšľať o svete okolo vás. 9/10 ()

Davosh

Atmosférický thriller, povýšený díky své závěrečné pointě k nesmrtelnosti. A ikdyž je tato pointa ve filmu důležitá, působí skvěle i bez ní. Shyamalan dokázal vytvořit dokonale temnou, stísněnou atmosféru, která dělá z filmu jeden z nejlepších thrillerů/hororů jaké máte možnost vidět. A k tomu mu dopomohly i skvělé výkony Willise a především Osmenta, či perfektní hudba Howarda. Jasných 100% ()

BoXBe

Jeden z nejlepších zážitků v kině. Při scéně, ve které jde Joel Osment v noci na záchod, kino vydechlo naráz a ozvaly se úlevy jako "k***a" nebo "do p****e" z úst čtyřicátníků, nemluvě o jekotu slečen a na návštěve v tom cizím domě té malé holky jsme si už halasně fakt ulevovali všichni. Posledních pět minut navíc udělalo v žaludku slušný dojem jako po odchodu z centrifugy, protože finále roztočilo příběh tak, jak se to nikomu předtím s tak pečlivě vybudovanou atmosférou ještě nepovedlo. A největší překvapení mě čekalo, když jsem film viděl po druhé a po třetí. Líbil se mi ještě o kousek víc.... ()

fashion

Keď som zhliadla tento film prvýkrát, nabehli mi zimomriavky. Bŕŕ, taká atmosféra sa nevidí len tak. Režisér má talent. Verila som tomu až do konca. Malý Osment si s Brucom Willisom sadli. ()

forsythia

Geniální film s nečekaným závěrem. Po Vyvoleném, kterého jsem viděla dřív a který mě nadchl, jsem očekávala maximum - opět s Brucem Willisem v hlavní roli - a maximum jsem dostala. Podruhé je to jiný film a teprve napodruhé vynikne ta genialita, jak všechno do sebe perfektně zapadá, i když se na konci prvního zhlédnutí zdá, že nezapadá. Krom toho má tento film patrně co říci každému, kdo se v dětství cítil být tak nějak "divný". Já byla taky jako malá "freak", ačkoli jsem zrovna nekomunikovala s duchy. Ale díky Šestému smyslu jsem zase tak trochu nabyla dojmu, že jsem možná nebyla (a nejsem) až tak nenormální. ()

WolfR

Snad nejlepší duchařina všech dob, excelentní dílo! Mrazivá atmosféra i napětí by se dali krájet, výborné výkony předvedli Bruce Willis i malého Haley Joel Osment a šokující závěr mi otevřel hubu. M. Night Shyamalan stvořil skutečně výjimečné dílo, těším se na jeho další kousky, protože tolik originality, kreativity a strachu na jednom místě jsem už dlouho neviděl, 5 hvězd! ()

animaxis

M. Night Shyamalan opět nezklamal. The Sixth Sence je taková milá kombinace dramatu s duchařským hororem. Možná to není nejstrašidelnější, ale to mi tu vůbec nevadilo. Naopak to bylo takové přiměřené a člověka to dokáže z dramatické stránky i dojmout. Příběh se zdá zpočátku jednoduchý, ale nakonec překvapí a ukáže se jako velmi promyšlený. Schopnost vidět duchy je tu opět originálněji pojatá a možná přínáší i něco nového k zamyšlení. Všechno tu jakoby splývá. Do děje také přesně pasují herci a hudba. Herci hrají výborně včetně dětských rolí a hudba se sem prostě dokonale hodí. Také mě mile překvapil Bruce Willis, kterého moc nemusím, ale tady hrál skvěle. Za velmi povedený konec dávám 5 hvězdiček. ()

TomPrusik1

Šestý smysl je opravdu velmi slušný film. Ne že by to nejlepší na něm byla ta nečekaná pointa (kterou už asi každý zná, protože film už buďto viděl, nebo slyšel o čem je a jak dopadne), ale je tak napínavý, jako jsou kšandy na nejtlustějším Němci. Za celou dobu jsem nenašel nějaký slabší moment, kde bych se nudil a nebo mě nezajímalo, co se právě děje. Časté jsou i lekavé scény u kterým jsem se bál víc, než se bojím u nějakého jiného hororu (lekací scény bravurně natočeny s doprovodem atmosférické a dobře padnoucí hudby). Pak je nutné ocenit H.J.Osmenta, který strčil do kapsy všechny ostatní herce a film táhne. Co víc dodat? Pokud jste film ještě neviděli (jako do nedávna já), tak si nenechte vyspoilovat závěr (pokud ho ještě nevíte), zatáhněte rolety, udělejte si tmu (můžete si max. zapálit svíčky) a jděte do toho. 85% ()

otík

Celkem průměrný film, až na ten konec. To je genialita sama o sobě. A taky skvělý herecký výkon Willise a Osmenta. ()

Flyer

Zajímavý mysteriózní film, u kterého jsem se však i přes skvělou atmosféru a výborné herecké výkony chvílema nudil. Nicméně pointa tohoto snímku je vskutku geniální. ()

Aquarius

Niečo mi hovorí že z 6 zmyslu sa stane klasika podobná Hichcockovým filmom. Najviac sa mi páčia niektoré divné veci ktoré sú divné iným spôspbom ako by ste čakali. ()

PADDY

Asi nejlepsi Shyamalan.Vyborny Osment a uzasna hudba.Skvely pribeh s prekvapujicim koncem.Jeden z nejdesivejsich filmu vubec, pri predstave toho, co ten maly kluk musel prozivat za strach. Hudba ve filmu **** Hudba na albu *** ()

tomeek

Skvělý film, bohužel se nemůžu opakovat, jak vedle jsem byl z pointy a bla bla bla, NEBOŤ mi byla prozrazena několik let dopředu, protože jsem se k tomuto filmu dostal celkem pozdě - hanba mi. ()

wendelin9

Geniální film, geniální pointa, geniální obsazení, geniální Haley Joel Osment v roli chlapce.. Proste geniální, geniální, geniální!!! ()

moviefilm

Až po tomto filme som pochopil, prečo je The Happening taký zlý. Neuveriteľne prepracovaný scenár, vynikajúca réžia a geniálne herecké výkony.Podľa mňa je 88. miesto v rebríčku najlepších filmov málo... ()

bartias

Dokonce i přes znalost gigantického závěrečného zvratu, který je nejspíše zároveň největším filmovým spoilerem 90. let, zůstává Šestý smysl geniálním filmem. Dokonale natočené mistrovské dílo kombinuje psychologický horor s duchařským (místy ale působí spíše jako satanský) hororem a vůbec ne melodramatickými emocemi. Od svého prvního filmu už Shyamalan šel jenom dolů. ()

MJMilan

Zajímavý nápad, avšak příliš vleklý děj. Mladý Toni svoji roli na svůj věk zvládl na jedničku, Bruce bez debat a to že z duchů na obrazovce šel opravdu strach si asi každý zjistil na vlastní kůži. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku