poster

X-Men

 • USA

  X-Men

 • Slovensko

  X-Men

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Jsem jeden z těch, kterým se převedení legendárního comicsu na filmové plátno líbilo, a to včetně kostýmů, o hudbě Michaela Kamena ani nemluvě...možná mám kliku, že jsem viděl jen titulkovanou verzi, protože Rosomáka bych asi nevydejchal...mám jenom jednu vážnější připomínku - GAMBITE, KDE JSI?????(19.3.2003)

 • Djkoma
  ****

  Pomalejší rozjezd, ale pak už je to v pohodě. Tento díl je takové částečné nakousnutí toho co nás bude čekat v dalších dílech. Uvedení do světa, který si začíná zvykat na mutanty(at už kladně či záporně). V přístích dílech očekávám veliký nárust bojů, počtu hrdinů a rozvinutí wolverinovi minulosti. Výborný scénář a skvělá Singerova režie(a jeho milovaná kamera :o))) dodávají filmu skvělí komiksový nádech.(12.6.2004)

 • Renton
  ****

  Scénář: David Hayter .. Hodně dlouho se mi série X-Men vyhýbala a nakonec jsem viděl její první část až včera v televizi.. a musím říct, že jsem byl velmi potěšen! Záměrně píši jen "potěšen" protože do nadšení by to potřebovalo ještě trochu lepší scénář. Na druhou stranu musím pochválit vynikající režii, herce a vizuální stránku. Celkově je to u mě čistokrevných 80%. Kéž by takhle dopadly všechny komiXové adaptace...->(28.2.2005)

 • Fr
  *****

  jestli tomuto snímku něco chybí, tak DTS zvuk. film je o tom, že američani si zasluhují právo, aby jejich děti věděli, že chodí do školy s mutanty. celkem bych s tím souhlasil, ale to není důležitý. důležitý je, že triky zde nehrají zdaleka takovou roli jako ve druhém dílu a přesto je se na co koukat. to ale neznamená, že tu nejsou. jen není přeplácanej celej film (cerebro je zajímavě fantastické). prostě - kvalitně vystavěný příběh s dobrými efekty, u kterého jsem se dobře pobavil.(22.12.2005)

 • Le_Chuck
  *****

  S pomedzi comixových adaptácii zatiaľ určite vrchol. Singer to celé zaobalil do pochmúrnej atmosféry, teda farbičky sa moc nekonajú. Hlavní hrdinovia (mutanti) sú zobrazovaní velice civilne a ich jediná túžba, začlenenie sa do spoločnoti, je brzdená samotnými ľudmi, ktorí sa boja, vedú kampane a pod. V podstate klasické rasové problémy sú tu prenesene aplikované a ako podvojná linka s Magnetovou snahou spraviť s ľudí mutantov pôsobí velice sviežo a neraz to je na zamyslenie. Akcie je trochu pomenej, ale je originálna so svižným tempom a skvelo využíva potenciál hlavných hrdinov s pomedzi, ktorých vyčnieva (ale nie o moc bo všetci sú fajní) predovšetkým Hugh Jackman ako troska Wolverine. Doporučujem aj necomixákom!(26.6.2005)

 • - Ve scéně, kde Scott Summers (James Marsden) svým zrakem rozbíjí dveře, chytá si pro spuštění jeho schopností brýle levou rukou, hned v další scéně však pravou.  (Hem.m)

 • - Když si Logan stěžuje na uniformy X-Menů, Kyklop odpoví: „Chtěl bys raději žluté trikoty?“ Což je narážka na komix, kde nosí Wolverine žlutou upnutou uniformu. (HellFire)

 • - Brian Synger dosadil Halle Berry do role Bouře poté, co viděl její výkon ve filmu Černá Carmen Dorothy Dandridge (1999). (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace