Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Znamenitá komiksová adaptace, ve které se skloubí herecká shakespearovská elita, hollywoodské celebrity, zručná Singerova režie a skvělé triky. Casting nemá chybu, především pak Wolverine a Žabák.(11.5.2003)

Ve svých jedenácti letech jsem si X-meny vcelku oblíbil. Svůj komiksový příběh se ve mně docela ujal a já se bavil. Sice to nebyl žádný zázrak, ale tenkrát to všechno s komiksovými hrdiny začínalo a já koukal na hrdiny, kteří měli schopnosti, o kterých jsem vždycky jenom snil a maximálně četl, i když komiks o X-Menech jsem zrovna nikdy nečetl a ani dnes mě to nijak neláká. Zábava to ale je, akce je požehnaně a důkaz toho, že vznikla celá trilogie dokazuje, že právě tenhle příběh je jeden z mála těch komiksových, které dokázali bavit, mě určitě, ale že by mě to lákalo dál, to už moc ne. --- Pokud mají něco, co zadrží naši stíhačku, zaslouží si nás chytit.(15.3.2008)

Hugh Jackman hraje postavu, která jako by byla psaná na tělo Clintu Eastwoodovi, ve filmu, na kterém je až moc poznat omezený rozpočet a který ve srovnání s novějšími Avengers nebo První třídou působí až příliš nevýrazně a ploše.(27.1.2013)

Sociologická akční sci-fi, jež mne potěšila více práci s postavami než akčními scénami. 80% Zajímavé komentáře: Galadriel, Le_Chuck, Anderas(4.4.2006)

Venku jsou mutanti s neuvěřitelnými silami, Logane, a hodně jich nesdílí můj respekt k lidstvu. Jestliže se jim nikdo nepostaví, dny lidstva mohou být sečteny...... Mal som 13 rokov, ked som bol na tom v kine. Bolo to niečo nové, čo odštartovalo obrovský boom novodobých komixových filmov (Spider-Man, Daredevil, ďalšie časti X-Men a mnoho iných novších...). Inteligentná komixovka, ktorá ponúkala zaujímavý dej a dobre natočené súboje mutantov (dnes už tie súboje tak dobre nevypadajú). Bavilo ma to.(17.9.2011)

• - Hugh Jackman si dával každý den studené sprchy, což mu prý pomohlo k vytvoření Wolverinova "zběsilého charakteru". (fannah)

• - Předtím než byla vybrána maska Rebeccy Romijn, musela absolvovat přes 60 pokusů včetně nanesení modré barvy kartáčkem na celé tělo. (fannah)

• - Scénárista Andrew Kevin Walker napsal scénář, kde se X-Meni skládají z Profesora X, Kyklopa, Jeane Grey, Beasta, Icemana, Angela a Wolverina, zatímco záporáci byli Magneto, Toad, Sabretooth, Juggernaut a Blod. Ze scénáře se použili jen některé dialogy. (HellFire)