Skvělá komiksová adaptace, která se vydává naprosto opačným směrem než všechny ostatní. Singer se nezaměřuje na efekty a bombastické akční scény, které mu zas tak moc nejdou, ale snaží ukázat psychologii samotných charakterů a tím vyhrává na celé čáře. Osobně jsem s tímhle dílem série měl zpočátku problém, jelikož mi přošel dosti nezáživný, ale asi jsem dospěl a teď si ho pokaždé vychutnávám, jak feťák, který dostal novou dávku heráku. Za oběvení Hugha Jackmana pro Hollywood má ode mě Bryan malé bezvýznamné plus, které mu hned srazím za hudbu, která je nevýrazná. Ale i přesto si X-men udržují atmosféru a dokazují svoje kvality a to hlavně díky skvělým výkonům všech herců. P.S. Wolverine rulezz ;)(14.6.2006)

Určitě výborný námět, výborná režie, herecké obsazení a akčnost filmu si zajistili mou oblibu :-)(5.8.2011)

Venku jsou mutanti s neuvěřitelnými silami, Logane, a hodně jich nesdílí můj respekt k lidstvu. Jestliže se jim nikdo nepostaví, dny lidstva mohou být sečteny...... Mal som 13 rokov, ked som bol na tom v kine. Bolo to niečo nové, čo odštartovalo obrovský boom novodobých komixových filmov (Spider-Man, Daredevil, ďalšie časti X-Men a mnoho iných novších...). Inteligentná komixovka, ktorá ponúkala zaujímavý dej a dobre natočené súboje mutantov (dnes už tie súboje tak dobre nevypadajú). Bavilo ma to.(17.9.2011)

100%............. Soundtrack Michael Kamen: 1. Death Camp ,2. Ambush ,3. Mutant School ,4. Magneto's Lair ,5. Cerebro ,6. Train ,7. Magneto Stand Off ,8. The X-Jet ,9. Museum Fight ,10. The Statue Of Liberty ,11. Final Showdown ,12. Logan And Rogue.(1.1.2011)

S pomedzi comixových adaptácii zatiaľ určite vrchol. Singer to celé zaobalil do pochmúrnej atmosféry, teda farbičky sa moc nekonajú. Hlavní hrdinovia (mutanti) sú zobrazovaní velice civilne a ich jediná túžba, začlenenie sa do spoločnoti, je brzdená samotnými ľudmi, ktorí sa boja, vedú kampane a pod. V podstate klasické rasové problémy sú tu prenesene aplikované a ako podvojná linka s Magnetovou snahou spraviť s ľudí mutantov pôsobí velice sviežo a neraz to je na zamyslenie. Akcie je trochu pomenej, ale je originálna so svižným tempom a skvelo využíva potenciál hlavných hrdinov s pomedzi, ktorých vyčnieva (ale nie o moc bo všetci sú fajní) predovšetkým Hugh Jackman ako troska Wolverine. Doporučujem aj necomixákom!(26.6.2005)

• - Jean Grey (Famke Janssen) v komiksech používala jméno Marvel Girl. To nezazní v celé sérii ani jednou. (jh666)

• - I navzdory přepisům ve scénáři měl být v původním filmu Beast. Na schválený rozpočet však byl příliš velkou zátěží a tak byl na poslední chvíli vystřižen. Jeho pozice týmového lékaře se přenesla na Jean Greyovou (Famke Janssen). (Dino07)

• - Famke Janssen a Patrick Stewart si společně zahráli již v epizodě "Ideální partnerka" seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987). (Lorge)