Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 104 min

Společenská izolace odlišných - těch, co disponují darem, jenž je zároveň prokletím. Nebo taky Gandalf Šedý Magnetický proti skinheadovi z Enterprise. Jenže.. Tolik postav s nesmírným příběhovým potenciálem a nakonec taková suchopárnost, jejíž prapor musí držet rosomák s havanou v tlamě. Historie už myslím ukázala, že Singerův rukopis je mnohem zajímavější v klasickém dramatu a ne komiksové fantasmagorii..(8.7.2013)

Nejlepší komixová filmová adaptace, kterou jsem měla tu možnost vidět. Poctivá filmařská práce, která baví, těší, dojímá, překvapuje... // Viděno 4x...(24.5.2008)

Ve svých jedenácti letech jsem si X-meny vcelku oblíbil. Svůj komiksový příběh se ve mně docela ujal a já se bavil. Sice to nebyl žádný zázrak, ale tenkrát to všechno s komiksovými hrdiny začínalo a já koukal na hrdiny, kteří měli schopnosti, o kterých jsem vždycky jenom snil a maximálně četl, i když komiks o X-Menech jsem zrovna nikdy nečetl a ani dnes mě to nijak neláká. Zábava to ale je, akce je požehnaně a důkaz toho, že vznikla celá trilogie dokazuje, že právě tenhle příběh je jeden z mála těch komiksových, které dokázali bavit, mě určitě, ale že by mě to lákalo dál, to už moc ne. --- Pokud mají něco, co zadrží naši stíhačku, zaslouží si nás chytit.(15.3.2008)

Určitě výborný námět, výborná režie, herecké obsazení a akčnost filmu si zajistili mou oblibu :-)(5.8.2011)

Velice zdařilá komiksová adaptace, naplněná výbornými triky i akcí, s vynikajícím Hughem Jackmanem v hlavní roli. Jsem zvědavý na pokračování.(24.4.2003)