Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • Oskar
  ****

  "Hudba je krásná jako zločin. Oba jsou dílem logiky." Takto rozjímá velký detektiv na začátku filmu, kdy má chuť vyhodit lupu z okna a rekvalifikovat se na koncertního houslistu. Při pokusech o nové uplatnění jaksi mimochodem řeší čtyři drobné případy, zajímavě odhalující zvyky, vášně a výstřednosti profesionálních hudebníků... Patříte k milovníkům Sherlocka Holmese a doktora Watsona? Věříte v neprůstřelnost suše analytické dedukce? Chcete detektiva z Baker street vidět pomalu a líně rozplétat klubko motivů, léček a mylných předpokladů? Pak to není film pro vás a stačí si přečíst Němiho komentář. Má pravdu, ten chlapec. Jako detektivka Touha Sherlocka Holmese rozhodně neobstojí a samotné ztvárnění Holmese a Watsona jako těžkopádného suchara a neklidného čmeláčího muže, kteří se z nějakého důvodu pořád osahávají, fanoušky spíš zmate. Přesto se mi film líbil. Povídky Ilji Hurníka mají svou osobitou poetiku - v drobných příbězích velmi literárním způsobem přibližují tu stránku hudby, kterou nelze vyčíst z notové osnovy. Humor, vášeň, dramatický obsah a další aspekty, které lze vnímat citem, ale ne rozumem. Aby to nebylo suchopárně didaktické, konfrontuje s tímto skrytým obsahem osobu, která je tak racionální, že to až hraničí s jistým druhem emoční debility - Sherlocka Holmese. Takto použitý Holmes je naprosto přesně obsazen clinteastwoodovským Radovanem Lukavským, který neměl smysl pro humor, a obklopen naopak výhradně komediálními herci, kteří si každý po svém vybrousili k dokonalosti figurky tak rozmanitě zábavné, jako je prostředí, v němž se pohybují. Každý z nich mě bavil stejně jako podobně laděný ansámbl seriálu Fantom operety a přepečlivá výtvárná krása každého kostýmu, dekorace, exteriéru i poslední rekvizity dělá z filmu nečekanou pastvu pro oči. Jen to propojení vzájemně nesouvisejících povídek možná není úplně funkční a chtělo by pečlivější revizi dramaturga. Přesto nad očekávání solidní film. 80%(3.8.2010)

 • LiVentura
  ***

  Taková legrácka. :-) Lukavského a Vosku dát dohromady před kamerou, to má grády.(30.7.2008)

 • Němi
  **

  Sherlock Holmes je unaven z věčného chytání zločinců, které mu nepřináší žádné uspokojení. Jeho kriminalistická genialita je pro něho tak samozřejmá, že již nemusí ani vyvíjet žádné úsilí. A stejně jako je znuděný Sherlock, je znuděný i film a Lukavský. Naprosto bezpříběhová a náhodná skladba je ubíjející. Holmes jen někde neustále stojí, vede rádoby hluboké hovory o smyslu hudby, která mu nyní jako jediná přináší vzrušení, a vůbec nic se neděje. Charisma měl Lukavský na rozdávání, ale jeho Holmes je neskutečně nudný a nezajímavý otrava, jenž odpovídá SH jen vzhledem. Voskův Watson je na tom o chloupek lépe. Velká škoda neskutečné napěchované herecké sestavy a kvalitní výpravy (byť si SH posouvá v čase do modernější doby). Film nemá jedinou zapamatovatelnou scénu a už během sledování jsem si uvědomil, že si nepamatuji, co se dělo před pár minutami. Jediné pozitivum bez much je tu famózní Juraj Herz, jehož šílený multinárodní dirigent Yawayoga je nezapomenutelný a geniální. Ale pravděpodobně si za pár dní nebudu pamatovat, v jakém filmu jsem ho viděl...(11.12.2009)

 • Blofeld
  ****

  Musím se omluvit - asi bych neměl hodnotit, viděl jsem jen asi dvě třetiny filmu. Přesto si myslím, že jsem schopen nějaké kritické reflexe. Lukavský a Voska jsou naprosto fantastičtí v rolích Sherlocka a Watsona, a ani další obsazení nezůstávají pozadu (dokonalí Brodský, Macháček, Rosůlková, Herz aj.). Problém spočívá v tom, že se ten film děsně táhne - některé gagy a slovní hříčky jsou famózní, ale mezi nimi je často dlouhatánská pauza. Většina zábavy tak nakonec stejně spočívá ve sledování herecky dokonale sehrané ústřední dvojky.(8.2.2009)

 • Orlau32
  ***

  V tomto filmu je nejlepší Juraj HERZ.(7.2.2009)

 • Historik
  ****

  Velmi milý film s malými ale přesně a s chutí zahranými rolemi celé řady vynikajících herců a s dvěma většími, a rovněž vynikajícím způsobem zahranými, rolemi pro Radovana Lukavského a Václava Vosku. Velkou předností je i jemný humor, který velmi sedí k anglickému prostředí, v němž se příběhy odehrávají.(1.11.2009)

 • fragre
  ***

  Vynikající herecké obsazení (pánové Lukavský a Voska jsou i typově dobře vybráni), skvělé kostýmy, zdařile navozená atmosféra staré Anglie .... a pak spíše nudné příběhy, které všechny tyto přednosti pohřbí. Přesto to množství krásně zahraných menších rolí vytáhne celý film aspoň na slabé 3*.(25.1.2011)

 • otík
  **

  Až nečekaně nudný snímek o Sherlockovi a Watsonovi. Sherlock hraje otravně na housle, sem tam něco vypátrá a přemýšlí nad životem, až nakonec zjistí, že je mu nejlépe anonymně v orchestru. Film nemá co zajímavého nabídnout, maximálně sem tam úsměvnou scénu, jinak vůbec nic. Hudba: Ilja Hurník(19.6.2010)

 • zette
  **

  Dialogy mezi Lukavskym a Voskou funguji docela dobre. Vyprava zajimave zpracovana a neskutecny zastup nasich vybornych hercu (dobre role pro Machacka a Herze). K cemu vsemu to ale je, kdyz me to prestalo bavit uz asi v desate minute a znudeny jsem sotva dokoukal konec...(29.3.2014)

 • slunicko2
  **

  Duchaplné hříčky Ilji Hurníka došly svého naplnění v lehce úsměvné poněkud nudné televizní inscenaci. 1) 52letý Radovan Lukavský (Sherlock Holmes) a 53letý Václav Voska (doktor Watson) vytvořili životaschopné ironické portréty obou postav a především díky nim se na film dá se zalíbením (chvílemi) koukat. Plejáda špičkových herců své doby pak zajišťuje tomuto snímku nesmrtelnost...z nostalgie. 3) Výstižný koment: Němi(11.5.2015)

 • Rodriguez
  ***

  "Jaká úžasná intuice, jaký kriminalistický triumf. Proč zrovna do timpánu? Protože do klarinetu by se nevešel."(11.11.2009)

 • sator
  **

  Ilja Hurník je podepsán pod filmem nejen jako komponista, ale navíc také jako autor námětu a spoluautor scénáře... Zábavné jsou dialogy Lukavského a Vosky kdy funguje vzájemná chemie, jinak je scénář dost zpatlanina...(30.10.2012)

 • vitekpe
  **

  Ja u toho zival od zacatku do konce. Divny sled scenek s Holmesem Lukavskym a jeho houslemi, a s Watsonem Voskou. Spickove obsazena podivna freska, ktera neni ani cistokrevnou komedii a uz vubec ne kriminalkou. Pokud chcete toho spravneho Holmese a Watsona, sahnete radeji jinam. Obsazeno vytecne. Nejlepsi byl Herz. 2+(14.4.2015)

 • kebom
  *

  Nevýrazné herecké prejavy, nezáživný dej, kvetnaté dialógy, absolútna nuda prechádzajúca takmer do absurdity...(1.11.2009)

 • patrikus
  ***

  Co se týče hudby a námětu - skvěle odvedená práce. Ale scénáristé měly ty dlouhé scény poněkud zkrátit, protože mi to přišlo, jako nějaký povídkový film. Ale ono to vlastně byly tři hudební povídky a tři samostatné případy, jež spojovala touha. No bylo to pro mě takové zdlouhavé... Ale v podstatě je to velice vtipné a dialogy jsou zručně (byť dlouze) napsány. Jedna z velkých příležitostí pro pana Vosku... Ale z mnoha hledisek se docela nedivím, že je tento film téměř neznámý a nepatří k těm slavným komediím... ano, je to taková legrácka, takový žertíček...(14.9.2011)

 • swiss
  ***

  Taková příjemná kostýmní hříčka s tolika statisty, že by to nikdo dneska nezaplatil....(7.1.2012)

 • rainman93
  *

  Anglické detektivky a především detektivy mám velmi rád. Sherlock je pochopitelně mezi nejoblíbenějšími a tak jsem byl na tento český počin poměrně zvědavý. Dramatizace pro rozhlas považuji v českém podání za velmi zdařilé a doufal jsem, že i tento projekt dopadne úspěšně. Bohužel se tak nestalo. V čem spatřuji hlavní neduhy? Nevadí mi, že se nejedná o původní povídku Doyla, a že je žánrem více tlačena ke komedii než krimi. Vadil mi rozpadající se děj filmu, který nedává skoro žádný smysl ani na začátku natož na konci filmu. České parodie považuji za specifický subžánr, ale toto už prosím vice ne!(14.7.2014)

 • Jonatthan
  **

  Od malička nesnáším "hudební" pohádky a povídky Ilji Hurníka a bohužel i tady mi to šlo hodně proti srsti. Navzájem nepropletené případy jsou nezáživné až nudné. Nicméně duo Lukavský - Voska jsou typově naprosto dokonalí. Potěšil mne také excentrický Juraj Herz. Dál bych vyzdvihnul miniatury Václava Trégla, Eduarda Kohouta a Pavla Landovského.(1.11.2009)

 • Merťas

  V pražských kinech se promítal od 2.3.1972 (Kotva, Letka)(23.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace