Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

D.I.G

Tomuto sa hovorí mládežnícky film, nie tým šitom typu Sexypárty a podobne. Ablolútne kúl atmosféra nádejí mladíkov v socialistickom režime, pekná hudba, aj príbeh ()

IronRocky

Tohle je můj nejoblíbenější český film. Má skvělou komediální stránku i lehce kriminální. Skvělá dvojce Tofi a Vaculík a proti nim skvělý Augusta. Nejlepší Soukupův film. ()

Rodin

Opravdu vynikající záležitost o dvou čistých mladých duších, pinglovi a dročkářovi. Kdo nevěří, ať tam běží. Dokonce i na konec 80. let to byla kravina na kvadrát, doprovázená naprosto zhůvěřilou muzikou. Tsunami_X to konečně říká zcela přesně za mě (já jen v tomto případě nějak postrádám ten nadhled a syrový humor). ()

Tiiso

Neměl jsem v úmyslu, původně vůbec kdy snímek Soukupa komentovat. Ale dnes jsem ho náhodně zachyitl od začátku na TV obrazovce a protože jsem od ní odešel až po závěrečných titulcích rozhodl jsem se jinak. Film patří do skupiny česko-slovenské části kinematografie, která je ovlivněna změnou režimu a jako takový, se tento počin "pendrek" dobře komentuje. Z hlediska technicky filmového se takřka jedná o brak, který jen málo co může nabídnout. Vše je socialisticky amatérské, kvalitativně podprůměrné a nedokonalé. Jenže psal se rok 1988 a vše bylo jinak. Tak jako dnes. Mě tehdy film povinně oslovil. Navíc jsem byl patnáctiletý mladík, vyrůstající v malé vesničce a tak byl film, pro nás přeci jen velkým kusem z velkého města, kde se dějou velké věci. Díky adolescentnímu přístupu se snímek prostě nejenom mě, ale tisícům dalších, z té skupiny Husákových dětí, zažral do podvědomí. A to je nepopíratelný aspekt, který jen tak neodpářu. Tudíž nostalgie hraje svou roli. Ale dokáži být kritický abych přeci jen viděl, pro koho tento film může mít nějakou hodnotu a pro koho ne. Nebudu zde rozdělovat diváky na miliony skupinek, co, kdo, jak a proč, na to tady není místo a asi nikdo na to není zvědavý. Takže lehce a krátce. Jako historická výpověď tehdejšího režimu a kriminality: minimální. Jako komedie: podprůměrné. Jako drama: podprůměrné. Herecké výkony? Myslím, že je zbytečné nějak pokračovat. Tudíž vlastně pocity velmi rozporuplné a nestabilní. Protože přese vše co jsem výše zmínil, jsem film dodíval do konce. Tak jak to vlastně je? ()

Magoor

Uživatel golfista rozhodně normání není a ani nikdy nebyl, protože je to obyčejný filmový sráč!!! Ale přesto je film Kamarád do deště velmi dobrý film, i na české poměry! ()

TommyDiamond

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi na vrcholu slávy. Naši dva hrdinové jdou z průšvihu do průšvihu. Po jejich nezdaru je teď jejich hlavním zájmem pan Hrubeš a jeho zeťák. Líbili se mi hlášky, příběh i konec ()

Stanix

Tenhle film byl ve své době jako blesk z čistého nebe. Soukup se nesnažil vykrádat jiné akční filmy, ale natočil to podle sebe v československých "kulisách" tak jak to cítil. A to byl sakra dobrej přístup. Běda dnešním českým "tvůrcům", kteří by nechtěli kopírovat akční brak ze zámoří a chtěli by být nedejbože originální a sví :(. ()

Godhaj

,,Už je ta svíčková?“ ,,Už to jede ven!“ Tofi a Vaculík jsou pohodáři, ale že by měli extra za ušima se říct nedá. Nechají se docela hloupě oblafnout, pak ještě několikrát, a to už je jejich amatérské chování do očí bijící, no a nakonec se teda zasnaží. Zfilmované je to pěkně, mě potěšily tehdejší reálie, hlavně chod restaurace. Příběh je sice obyčejný Podraz po česku, ale má to svoje napětí a i komediální prvky se tam najdou. Tehdejší světovost už je dnes pasé, hlavně pro mě. Popravdě si nedokážu ani představit, jaké drobnosti byly tenkrát považované za luxus. Na jedno zkouknutí to jde, vícekrát se už asi nepodívám. ()

ANTYCHRYST

Vaculík a Tofi jako kamarád do deště to je prostě nesmrtelná klasika... :) Celé sídliště znalo nazpaměť celé rozhovory a legendární hlášky z tohoto filmu :) dodnes si to Všechno pamatuji... K tomu stylová hudba....a podvodníček Augusta :) za mě 100% ()

topi80

Sagvan Tofi (v neodolatelné bílé džínovině – fakt nejsem teplej, ale už tohle je na jednu nebo dvě hvězdičky) se společně s Lukášem Vaculíkem snaží získat prachy, o které je připravili vykutálenci z jejich blízkého období. A tak vymýšlejí jeden geniální plán za druhým, všechny už skoro vyjdou, ale je vždycky někdo ještě vychcanější ojebe. Ale kluci to nevzdávají. Film je primárně dílem, které mělo fanynkám prodat nepopiratelné charisma dvou hlavních představitelů, ale, jak už to u Soukupa bývá, povedlo se mu zčásti bezděčně a zčásti záměrně zachytit i dobové reálie všemožných kšeftařů, podvodníků, veksláků a dalších živlů, kteří si k výdobytkům socialismu potřebovali ještě přilepšit. Tak Lukáši, nevím, v kolikátém filmu už jsi to udělal, ale snad už víš, že od těchto lidí si půjčovat opravdu nemáš. ()

papadoce

Perfektný film. Dokonalý hudobný doprovod. Ústredná dvojica ako aj vedľajšie postavy nakastingované na mieru. Má to také špecifické rýchle strihy, ale na mňa nepôsobili rušivo. A film ako celok na mňa pôsobí strašne pozitívne. Podľa mňa neopozerateľná klasika. ()

Ex_Machina

„Toho už chvíli lituji pane Kadleci, že jsem vás spoznal.“ PRVÁ hviezda za výkon hlavného záporáka Karla Augusty, ktorý je taký nenahraditeľný, že kvôli jeho úmrtiu sa nenatočilo ani pripravené tretie pokračovanie. DRUHÁ hviezda za atmosféru Prahy tej doby. TRETIA hviezda za dokolalú hudbu, ktorá podčiarkuje celý príbeh.  ŠTVRTÁ hviezda za celkom napínavý, humorný a odsýpajúci scenár, ktorý neomrzí ani keď si to pozriem po 10 x zase niekedy o rok v telke. ()

Boudyy

Toto je klasika. Svého času to byla bomba (a pro mnohé ještě pořád je). Viděl jsem to již asi padesátkrát, ale pořád mě to baví a vždy se podívám znovu. Navíc skvělý soundtrack. ()

donnovann

Vtipná dvojka Vaculík - Tofi, dobře zpracovaný děj doprovázený mým oblíbeným songem "dávej ber". A pár opravdu vtipných dialogů a situací. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil