Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

Havala

Pozdně-totalitní klasika, ale výborná. Karel Augusta je skvělý. Kde je ta nezapomenutelná atmosféra osmdesátek. ()

Sejk

Jeden z nejlepších českých filmů, který překvapuje nadčasovostí. Jde o předchůdce filmů jako Podfu(c)k či Sbal prachy a vypadni :). Za zmínku stojí i soundrtack, který se do dnes hraje na discotékách. Perfektní je záporná dvojice Kadlec a jeho zeťák Bureš. Film okouzluje v tom, že ani chvilku nenudí. Jeden podfuk střídá druhý, dokud nejsou účty vyrovnány. Přivřu oči nad Sagvanem a dávám 5*. ()

henrycruel

I když to není nic převratného, tak to překonává spoustu dnešních českých filmů a podle mě je to nejlepší snímek, ve kterém se kdy dvojice Tofi-Vaculík objevila! ()

Coliseum

Baví mě na tom prakticky vše. Zápletka, hlavní postavy i Apollo. A vůbec nevadí, že to přišlo tak trochu pozdě. O to nejde. Pokud to takhle v osmdesátejch fungovalo, nebylo to až tak zlý. Šedivý, nepraktický a stereotypní možná, ale srandovní a ryze adaptabilní bezpochyby. Já to, jako starší pardál, beru. A nestydím se za to. ()

kubilov

Ultimátní guilty pleasure aka film kterýmu magor s rozštěpem (Douglas) dá vždycky odpad. Tofi a Vaculík v asi nejlepším Soukupově filmu. Radhošťská! ()

Tominni

Film plný podvůdků a podrazů, sympatická dvojice Tofi/Vaculík a obraz osmdesátých let u nás, noční Praha a bary. A samozřejmě silné přátelství ústřední dvojice. Takový lepší průměr. Zajímavostí jsou minirole takových pozdějších celebrit jako Langmajer nebo Brožová. ()

ostravak30

Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík toho spolu moc nenatočili, ale tohle je určitě to nejlepší. A navíc bych řekl, že i nejlepší v žánru dramatickém pro náctileté v druhé půlce osmdesátých let. Příběh je vcelku napínavý a má svižné tempo. Nejsme tak zahrnováni nějakou zbytečnou omáčkou. Některé situace jsou sice hodně naivní, ale nakonec je film především kvalitní výpovědí o konci osmdesátých let, kdy komunisté už neměli ani za mák šanci socialismus udržet, protože nedokázali udržet na uzdě především některé osoby. K tomu dobrá hudba a herecké výkony. ()

tatopulos odpad!

Proč mám dojem, že se všichni v tomto filmu chovají jako idioti a nic tady nedává logický smysl ? Podobně jako Vítr v kapse je to založené na Halo efektu dvou hlavních postav. Jestli se Vám mokrý taxikář líbí, mrkněte se na Podraz s Newmanem a Redfordem a kapitánem Shawem z roku 1973. Nerad chválím americké filmy, ale bohužel je to tak. Mokrý taxikář má v sobě až příliš nedomyšlených věcí. ()

Pitryx

Mne tento snímek nějak moc nebavil ani když jsem byl mladý, takže z toho plyne i mé nižší hodnocení. Po letech jsem si to prostě pustil znovu a jen si potvrdil můj názor starý x let. Přesto se mi některé scény líbí a rád jsem je znovu viděl. ()

Pete

Na tomhle Soukupovu hitu jsem byl za socíku asi v 9 letech v kině, a tu malou českou mission impossible ve světlech neonů z podniků RaJe kolem Václaváku a garáží Flora jsem si užil. Unikal mi tehdy sice přesný význam pojmů tržba, podmínka, i dopad všech těch drobných šméček pana Kadlece, ale dobrý pocit z okradení zloděje jsem nakonec měl už tenkrát. Co jsem dále ocenil i nyní je velmi svižná režie, a perfektní chemie mezi ústřední dvojicí kámošů - skoro level Kaiser s Lábusem. Dnes v tom vidím podobně cool lehkonohou výpověď o konci 80.let u nás, jakou byly Bony a klid, jen v trochu optimističtějším ladění. ()

smrtubohem

Tofi je osina, zatímco Vaculíka můžu. Kupodivu k sobě dvojice dobře jde, a dějová linka filmu je na Soukupa nebývale solidní. Hryc s Augustou jako správný loupežníci a podloudníci, jen škoda toho, že z filmu hrozně křičí tehdejší doba a tehdejší podivná móda. ()

honzic

Kultovní film, který potěší kvalitním dějem a scénářem, ovšem hereckými výkony a kamerou již méně. Hodnocení: 60 % ()

Matamoroz

Mladí a neklidní hoši osmdesátých let předrevolučního Československa. Veksláci jezdí v Peugeotech, taxikáři mají Volhy a škodovky 120. Příbeh je založený na klasickém sloganu, kdo nekrade, okrádá rodinu. Film je krásnou výpovědí o tužbách a životech tehdejších občanů, bažících po luxusu a dekadenci v podobě Coca Coly, amerických cigaret, západoněmeckých marek a zároveň žijících své relativně bezpečné životy kolem umakartových jader panelových bytů, bez hrozby ztráty zaměstnání a s většinovou loajalitou vůči stávajícímu skomírajícímu socialismu. Nesouhlasím s těmi, kteří dali tomuto filmu méně, než čtyři hvězdičky :-) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil