Mladý číšník Michal, který pracuje v restauraci, se dostane do maléru, když je přepaden a okraden o tržbu, kterou měl na šéfův příkaz doručit do banky. Protože je v podmínce, je mu jasné, že mu nikdo neuvěří, a předstírá, že je vše v pořádku. Současně požádá o pomoc kamaráda, taxikáře Tomáše, který si kvůli němu půjčí od nebezpečného veksláka Adamce šedesát tisíc korun. Protože půjčka je jen na týden a s dvacetiprocentním úrokem, začnou oba shánět peníze. Všichni, na které se obrátí, je odmítnou a Tomášovi se nepodaří prodloužit lhůtu splatnosti. Navíc ho dva Adamcovi kumpáni zmlátí. Náhodou kamarádi zjistí, že v přepadení má prsty jeho kolega Kadlec se svým zetěm, garážmistrem Burešem, který šmelí s ukradenými vozy. Michal zavolá Burešovi jako náhodný svědek, a ten je po krátkém váhání ochoten zaplatit za mlčení. Vzápětí však naivní mladíky oklame, a ještě se dostane na stopu Tomáše. Kamarádi vymyslí s pomocí Michalovy dívky Magdy podraz, kterým by vytrestali veksláckého šéfa i zdánlivě bezúhonné ničemy Kadlece s Burešem a předali je i s důkazy policii. (TV Nova)

corax8

Musím přiznat, že hvězdy jsem dal spíše z nostalgie. Prostě jsem na tomhle vyrostl a v jisté době to byl pro mne vrchol kinematografie. Teď s odstupem vidím, že to je naproste blbý i když ... ()

honzik003

Vcelku dobrá klasika, z období totáče!:) Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík se díky tomuto filmu staly idoly mladých lidí a pecička Dávej Ber, která ve filmu zní je slyšet pořád v rádiích!:) Příběh filmu je ucházející a je to taková ta televizní klasika, která i po 20 letech jednou za čas je dobrá ke zhlédnutí! ()

aquarkko

Neurazí, nenadchne :) Viděla jsem poprvý ještě jako dítě, a tenkrát mi Tofi a Vaculík připadali jako bezva frajeři - ale v dospělosti už to nefunguje. ()

Choucas

Myslete si co chcete, mně se to líbilo. Na svou dobu to muselo bejt celkem rebelský a dobrý, i dnes to má lehce co dát. A hlavně, pokud chcete nahlédnout do toho jak to chodilo před 17. listopadem, tohle vám to umožní svižnou a lehkou formou. ()

xJevgenijx

Vaculík a Tofi coby idolové té doby, ve které byl tenhle film peckou. I když má děj některé chvíle, ve kterých mi chování nepřijde úplně logické, mi přijdou méně logické, tak za to vykreslení doby, praktik a morálky dávám čtyři hvězdy. Jinak na tu dobu kvalitka a né že né ()

Lonelybiker

Mně se ten film prostě líbí. Scénář je napsán dobře, všechno do sebe zapadá a příběh není přitažený za vlasy. Sice je trošku přehnané chtít za Apolla dva tisíce tehdejšch západoněmeckých marek, ale jinak jsem hlavním hrdinům fandil. Při závěrečné skladbě jsem měl pocit uspokojení, na tváři se mi objevil smích a dostavila se dobrá nálada. ()

bratr_jezek

Vtipná neotřelá krimi na ruby - aby dostali hajzlíka, musí se slušný Vaculík a kriminální minulostí napravený Tofi stát také hajzlíky asehnat ukradené peníze i za cenu podvodu. Vše je podáno tak, že od začátku této dvojici člověk fandí a drží jim palce. ()

Loooba

Klidně půjdu proti proudu valné většiny komentujících, ale mě se tenhle film líbil. Doba, kdy byli komouši rozlezlí jak štěnice a dva kluci v podání Tofiho a Vaculíka s vytaženýma riflema nad pupek se zasunutým svetrem je výborný retro :-) ()

SONNY07

Geniální výpoveď té doby v Praze !!! Asi by se dalo tomuto filmu cokoliv vytkonut, ale strašně málo filmů se této době věnoval. Lukáš i Sagvan jsou zde výborní!!!! ()

andydufrsn

Mýlím se když povím, že jediným důvodem natočení téhle "podívané" bylo přivést spolu na jedno plátno Vaculíka s Tofim? ()

Cecko

Podle mě se tvůrci britského seriálu Podfukáři inspirovali tímto snímkem! No dobře, asi ne, ale... Tenhle film dnes prostě patří ke klasice. S ohledem na dobu a místo jeho vzniku mu nemůžu nic vytknout. Zvláště se mi líbí děj, který v člověku vyvolává pocit, že je všechno "v prdeli", skoro až do samého konce filmu. ()

eba

Tak nevím, hlavní hrdinové na mě působí jako netáhla, kteří jenom hledají cestičky jak zbohatnout a nehrábnout. Na takové lidi jsem alergická, i když mají ksicht mladého Vaculíka a pseudoitala Tofiho. Jedna hvězda a ani nevím proč. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil