1941

• USA 1941

Bláznivý komediální velkofilm režiséra Stevena Spielberga byl nominován na tři Ceny Akademie. Okázalé a efektní scény společně s herci světové extratřídy jsou hlavními přednostmi snímku, který se odehrává v Los Angeles jen několik dní po útoku na Pearl Harbor, kdy strach z japonské invaze uvrhl město do stavu Pandemonia – totálního chaosu. Změť zmatených postav pobíhá po Hollywoodu – rozčilení vojáci, horliví obchodníci, uplakané dívky i hádaví nacisté – a všichni dohromady tvoří sladký nákyp plný vtipu, ve kterém si navíc Spielberg dovolil zparodovat i úvodní záběry ze svého vlastního filmu Čelisti. (Magic Box)

Klajnik

Přirovnávat toto ke geniálnímu Dr. Strangelove je debilita. Ten byl totiž vkusný po humorné stránce, absurdní a chytrý. Z této blbé patlaniny plné otravných postav a otravných "vtipů" jsem viděl 40 minut. ()

bobstock

Jistojistý rukopis poctivých spešl efektů s kombinací neobvykle dobrého humoru, který paroduje nervózní období vstupu USA do 2.světové války. Navíc mnoho situací korespondující i v současné době. Skvělá linka s japonskou ponorkou, naopak linka s taneční soutěží moc nebavila..teda až do hromadné rvačky. :)  65% ()

(Z)denny

Koukám na to a říkám si: "co tohle má být? To se Steven Spielberg snažil ukázat bratrům Zuckerovým a Jimu Abrahamsovi jak Velcí filmaři točí komedie?". A ono jo. Myslím si, že se mu to docela dost povedlo. Je to prostě snímek pro filmové fajnšmekry, kteří si dovedou užívat dobrého humoru a skvělých gagů... ()

divisak

Tomuto snímku právem náleží punc „ztřeštěné“ komedie, na Spielberga opravdu nevídané. Asi nejvíc mě dostalo, jak Japonci bezradně sháněli nový kompas, aby mohli najít a následně zaútočit na Hollywood. Myslím si, že tento film neurazí a příjemně pobaví. Je zajímavé, že příběh filmu je složen z malých scének, které jsou založeny na skutečnosti. Jo, nahá kráska na periskopu japonské ponorky, skvělá parodie na vlastní film. ()

Wawer

1941 je Speilbergův úlet, který je velkolepý, dlouhý, ale místy i ďábelsky vtipný a tak ani nemusí moc vadít, že jde v zásadě o sérii skečů, které jsou poskládané tak, aby dávaly dohromady celistvý příběh ()

gombarix

Hvězdami naflákaná "velkomedie", ve které se geniální scény střídají s nudným balastem. Špilberk to takhle možná nemyslel, ale mě příjemně překvapil, že si umí natočit i takovouhle anarchickou ptákovinu. ()

HyneX

Viděl jsem to jako kluk a pak tak s desetiletým odstupem v TV. Poprvé to samozřejmě bylo daleko lepší, ale přesto si to dle mého názoru stále zaslouží čtyři hvězdy. Je to jistě děsná "pakárna", ale příznivci bláznivých komedií se budou bavit. ()

J. T. Kirk

Spielberg natočil zábavnou akční komedii, která není vůbec špatná.. ano přiznávám není to žádné mistrovské dílo, ale lidi je to jen komedie a má pobavit a to zvládá skvěle. ()

drankeryth

Moc ma to nepresvedcilo, ze by to bol dobry film od Spielberga, ale ved to este bol zaciatok jeho kariery. Moc vtipny film to nebol, skor take nezaujimave. Obcas sa nieco vo filme vyskytlo nad cim by sa dalo pousmiat, ale to zas nestaci k dobrej komedii. ()

Hubis_

Směs tupého humoru s pár dobrými momenty.Jinak hrozná nuda a chvílemi jsem přemýšlel jestli má smysl,to vůbec dokoukat. ()

MickeyStuma

Pro Ameriku byl Pear Harbor historicky černým dnem, ale přesto se na to dokázali filmový tvůrci podívat optimisticky a po letech si z toho už jen udělat legraci. Pro nás krapet nepochopitelné, neboť je to v podstatě to samé, jako by Barrandov natočil parodii (žánr, který vůbec neumíme) o obsazení Československa německými nacisty v roce 1938. Hollywoodu však parodie vždy šly a na vtípky měli dobré nápady. I tento jich má přehršel, obzvlášť  v o půl hodiny prodloužené verzi. Mnoho scén je delších a mnoho také přidaných. Celkově mají některé scény daleko větší smysl k pobavení. Netypický je režisérský post, kterého se ujal Steven Spielberg, jehož tvůrčí rukopis je setsakramentsky znát a kterému to do dnes má kde kdo za zlé. A přitom není důvod. Jedná se o parodii zdařilou a vlastně jedinečnou, neboť je historická událost zároveň prokládána různými, samozřejmě parodovanými, scénami z jiných snímků, které se na dané místo hodí a prostě pobaví. A tak je tu různých ztřeštěností a groteskních situací více než dost a ve stopáži téměř dvou a půl hodiny je to docela slušná palba. Divákovi v tom vidícího pouze nepatřičný chaos a nerozum, tedy nemohou přijít na chuť ani pozdější parodie, jako jsou ´Připoutejte se prosím´, ´Žhavé výstřely´ a mnohé další, neboť jsou zcela na stejné úrovni. a že to natočil Spilberg? No a co? Proč neustále hledat problém, kde není? ()

Besyn

Já vím,že se jedná o největší Spilebergův průšvih,ale já se bavil a smál od začátku do konce.Navíc je to skutečně skvěle natočené a John Belushi v roli bláznivého pilota nemá nejmenší chybu. ()

Petulka88

Dlouho pro mě bylo záhadou, jak to, že je tenhle film Stevena Spielberga tak zapomenutý. Tak teď už to chápu. Vtipy tak trapné, že se jim snad ani nikdo smát nemůže a neúnosná stopáž mě donutily tuhle slátaninu po 40 minutách vypnout. A to se mi zas až tak často nestává. Ta 1* je pro Spielberga. ()

Psycho.R

Spielberg se po svých slavných prvotinách pustil do komedie. Největší potíže u ní jsou chaos a různorodý humor, který do sebe nezapadá (což jsem psal nedávno i o Teroristce, kdyby ji režíroval Steven, pak by to byl výborný film s paní Janžurovou, protože není tak zmatený). Je tu spousta opravdu vtipných situací, ale celé, jako by to vypadlo z němých grotesek první poloviny 20.století. Je zde pár dobrých momentů, kde je vidět režisérova pevná ruka, nadhled a dobré nápady, ale nezachraňuje to dvouhodinovou zmatenost tohoto díla. ()

kyLuke

Občas sice trochu přitažené za vlasy , ale výborná zábava ! Když vidím to hodnocení , říkám si , jak to ? Není to Spielbergův úlet , protože je to opět velmi dobrý film . Ti co čekali , film od něj , asi byli hodně zklamaní , ale já jsem čekal průměrnou zábavu a jsem mile překvapen , že ta zábava byla nadprůměrná ! ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams