Francouzský vědec Claude se svým tlumočníkem, kartografem Davidem, objeví letku vojenských letounů, která zmizela před třemi desetiletími. Letadla nejsou poškozená, fungují, ale po pilotech není ani stopy. Starý muž, který byl jediným svědkem, tvrdí, že v noci vyšlo slunce a zpívalo mu. Brzy poté se v poušti Gobi objeví pohřešovaná řecká loď Cotopaxi. V Indianapolis se zase krátce poté na řídící věži podaří zachytit hovor dvou pilotů civilních letadel o zjevení UFO. Stát Indiana je postižen masivními výpadky proudu, a tak je do práce povolán i technik Roy. Právě on na opuštěné silnici zažije setkání s UFO. Začne ho ve vozidle pronásledovat a spolu s ním tak činí i policie, ale kosmická loď mizí na noční obloze. Roy je UFO fascinován a stává se stále více posedlým obrazy, které se mu v mysli stále objevují. Vidí horu a neznámá síla ho nutí ji neustále z něčeho modelovat. (Nova Cinema)

sodomex

Bohužel jsem viděl po delší době. Dokážu si představit, že před x lety by to byla pecka, ale teď bohužel nedocením. ()

Marcas

7/10. Bohužel jsem tento film viděl poprvé teprve nedávno a to je možná hlavní důvod proč se mi tak úplně nelíbil. Přišlo mi, že se film protahoval zbytečně na těch 135 minut. Myslím, že by neuškodilo, kdyby byl o půl hodiny kratší. To byl možná důvod, proč už jsem ke konci pomalu usínal a nevychutnal si finále úplně naplno. Chápu, že pro diváky ze starší generace byl tento film něco nového, možná revolučního, protože na rok 1977 jsou triky velmi povedené a zdaleka ne tak běžné jako v posledních letech. Nicméně já jako divák mladší generace nedokážu plně docenit to, co Spielberg v roce 1977 vytvořil. ()

Don Kryspin odpad!

Strašné zklamání, strašlivá ztráta času. Chytré sci-fi mám moc rád, na tenhle film jsem se dlouho těšil... Ale ten film nemá nic, vůbec nic. Děj je hloupý, všichni (včetně mimozemšťanů) se chovají úplně nelogicky, nic nedává vnitřní smysl. Dvě hodiny trpíte jak zvíře skrze nesmyslný děj, nuda k ukousání... a na konci přijde úplně pitomé nudné... To se ani nedá nazvat "finále"... Prostě to jen skončí. Spielberga mám rád, ale tenhle film už dnes prostě nefunguje (a myslím, že na mě by asi nefungoval ani nikdy dřív) ()

ModryPlamen

Scény u diablovej hory boli, sú a aj budú pôsobivé, tiež aj Wiliamsová 5-tónová melódia, ale na 5 hviezd to nestačí. Problémom sú scény s rodinou hlavného hrdinu, ktoré nielenže sú nudné, ale až otravné. Celé sa to zvrtne na nejakú formu televízneho seriálu, kde sa nám Roy zblázni, začne do kuchyne hádzať hlinu a jeho žena sa na to nemôže dívať. Avšak od takých rodinných prípadov to má našťastie ďaleko. Zbytok je lepší, najviac zaujme únos syna Jillian, no nečakajte boj a akciu. Tá sa mimochodom vo filme nevyskytuje, skôr sa film pokúša zaujať atmosférou skúmania, objavovania a trocha aj strachu. To nám dáva film na také 4 hviezdy, no som rád, že sa natočil film o kontakte s mimozemšťanmi na poli všemožných emzáckych vyhladzovačiek. ()

pollstro

Filmová alegorie interpretující na pozadí biblickou událost, kterou Spielberg promítá do sci-fi žánru vyprávějící o setkání s UFO. Vysněná představa mimozemského světa plného harmonie a štěstí. Stejně tak jako naivní víra ve spásu z vesmíru, která může být odpovědí na problémy moderního člověka. Spielberg velmi sofistikovaným způsobem dokazuje svoji nezaměnitelnou schopnost vypravěče a nabízí několik diametrálně odlišných pohledů a interpretací filmu, který lze v mnoha ohledech popsat spíše jako náboženský film, než jako sci-fi. Mysteriózní vyznění příběhu je druhořadým faktorem, který je nahrazen možností úniku z racionálního světa do iracionálních snů, do kterých si divák promítá vlastní myšlenky, a ve kterých objevuje možná již ztracenou touhu po objevování pravdy, kterou Spielberg velmi chytře a neustále odkládá a skrývá. Velmi specifické, netradiční a kouzelné sci-fi s nádherným nezapomenutelným závěrem. ()

Fin_429

Nevěděl jsem co se děje do poslední chvíle. Věděl jsem, že to k tomu momentu bude vést, ale ne. Bylo to velice zajímavé a odpálilo mi to mozek. Bylo by to 7/10, ale protože tam hraje Bašta, a že to má nadčasové provedení, které v zásadě okopíroval i D. Villenevue, tak to dostane, aspoň ode mě, 8/10. ()

rln

Když jsem byl menší tak jsem vždy v napětí čekal za každým kopcem přistávací dráhu a barevné tóny. Bohužel nikdy nic. ()

Petriver

Vzpomínám si, že jsem tenhle film viděl jako premiérový vznikající stanice TV Nova. Byla na to tuna ukázek a jako fanda sci-fi jsem si ho tehdá řádně užil. Když jsem ho viděl nedávno znovu, tak mi po těch letech přišel trošku nudnější a tak nějak už ve srovnání s novými produkty malinko slabší. Ale ať mi někdo vysvětlí, proč se mi těch pět klíčových tónů zarylo pod kůži a často si je mimoděk zapískám... Celé ty roky a po celých těch letech. Jak jinak než za 5*. Spielberg to zase dokázal. ()

pursuer

Stevena Spielberga mám opravdu hodně rád. Hlavně kvůli jeho invencím a technologickým postupům. Nicméně na tomto filmu je něco, co výsledný dojem kazí. Dvě třetiny délky si divák říká "tak už je ukažte", ve zbytku je tak zahlcen emzáky, že si říká "mám dost". Během titulků se ptá: "OK, vo co šlo?" Takže ano, film je dobrý, film byl mezi prvními, přináší obraz o tom, "jak by to mohlo vypadat", ale myšlenka je kdesi za horizontem digitálních efektů (které mám rád, nevertheless :D), doplněných o cvičení zápěstí při dlouhém sezení u počítače. Poctivé ****. ()

crow-x

Když jsem viděl film jako malý chvílemi jsem se u něj i bál (scéna kdy unesou malého chlapce), ale film na mě velmi silně zapůsobil. A velmi podobné a skoro stejně silné pocity jsem měl když jsem se na něj podíval v současnosti. Z filmu opravdu dýchá silná atmosféra která vás vtáhne do děje. A spolu s hlavním hrdinou prožíváte jistě jeho největší dobrodružství v životě. První a pořád jeden z nejlepších filmů, které jsem o UFO viděl. Na 30 let starý film jsou efekty velmi zdařilé a Spielberg se opravdu vyznamenal. Pro příznivce UFO nutnost pro ostatní alespoň na dnešní dobu průměrný film. ()

kanalek

Tenhle film mi ohromnym způsobem změnil dětství.Po jeho shlédnutí cca v 9-10 letech jsem se strašlivě bál UFO.Kdykoliv jsem na obloze viděl pohybující se světýlka, měl jsem husí kůži.Po x letech jsem se na to kouknul znovu a film zafungoval úplně stejně.Hold Spielberg je Spielberg a tohle je jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Sentinel

Ufolog ze mě nebude. Nevidím v tomto snímku nic, co by mne přesvědčilo alespoň o 4* - Spielberg své kvality nezapře, ale chvějící se nábytek a prudké světlo mi bohužel hrůzu nenahnalo. Možná je to tím, že film vidím poprvé až teď a ne třeba jako Vetřelce v mladším školním věku, pak by třeba na mě měl větší emocionální dopad. ()

EnneX

Tenhle snímek jsem si zamiloval již jako dítě a dodnes je pro mě nejlepším sci-fi o mimozemšťanech co znám. ()

rigby

Naprosto uhrančivě působivý snímek. Od prvních vteřin pomalu stupňující se napětí, které vrcholí po více než dvou hodinách setkáním tváří v tvář. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

08.02.2022

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi