Francouzský vědec Claude se svým tlumočníkem, kartografem Davidem, objeví letku vojenských letounů, která zmizela před třemi desetiletími. Letadla nejsou poškozená, fungují, ale po pilotech není ani stopy. Starý muž, který byl jediným svědkem, tvrdí, že v noci vyšlo slunce a zpívalo mu. Brzy poté se v poušti Gobi objeví pohřešovaná řecká loď Cotopaxi. V Indianapolis se zase krátce poté na řídící věži podaří zachytit hovor dvou pilotů civilních letadel o zjevení UFO. Stát Indiana je postižen masivními výpadky proudu, a tak je do práce povolán i technik Roy. Právě on na opuštěné silnici zažije setkání s UFO. Začne ho ve vozidle pronásledovat a spolu s ním tak činí i policie, ale kosmická loď mizí na noční obloze. Roy je UFO fascinován a stává se stále více posedlým obrazy, které se mu v mysli stále objevují. Vidí horu a neznámá síla ho nutí ji neustále z něčeho modelovat. (Nova Cinema)

phoenix9

sci-fi nemusím a práve preto je to len za tri, aj ked 30 minut pred koncom som bol ešte rozhodnutý dať 4 ten koniec to pokazil. Z majstrovej tvorby z tohto obdobia mám radšej Duel, Jaws a Sugarland Express. 60% ()

el.bee

Kolik nocí jsem v dětství po shlédnutí marně čekal na létající kolotoče s mimozemšťany. Ach jo. Chtěl bych být znovu tak krásně naivní. ()

bohus75

Skoro celý film jsem přemýšlel, za co dám pět hvězdiček, aby Steven nebyl smutný, až to tady bude číst. Muzika, kamera, všecko dobré, ale pořád mi to tak nějak přišlo jak film o tom, kterak si blbec v obýváku uplácal bábovičku. Nicméně konec mě pevně zamáčknul do sedacího pytle, jako bych v tom létajícím talíři sám odstartoval. Nevím, jestli je to zrovna základní kámen sci-fi, ale pokud jo, tak má sci-fi rozhodně dál na čem stavět... ()

burg

V jednom má pánko Spielberg pravdu - kdyby nás chtěli mimozemšťané vyhladit, nemuseli by dělat víc, než lusknout prsty (nebo co by to měli na koncích... rukou). Ale my, kdo známe a četli jsme Stopařova průvodce, moc dobře víme, jak to všechno je: prostě nás intergalaktičtí blbečci - puberťáci jen straší, protože zatím nic nevíme a maximálně tak tušíme. Jinak těch pět tónů mi v hlavě bude znít ještě hooodně dlouho. Jediné, co mi na filmu docela vadilo, byla ta roztahanost. A to, že jsem během poslední scény usnul a musel si kus přetáčet zpět, je toho pádným důkazem. ()

viax

Cítím se ochuzená, že nesdílím nadšení. Jen zopakovat pár tónů a na nic jiného se lidstvo nezmůže? Ještě že alespoň ten Dreyfuss vlezl do lodě... stejně ho nemám moc ráda, tak ať udělá štěstí jako ten, kdo se vrátí po třiceti letech... ježíš! nebylo to před deseti lety? Tak on už je zase zpátky! ()

pantokrator

Takže mimozemští inteligenti telepaticky zhulí každýho, kdo se jejich emitorům přimotá na dostřel. Nemají na práci nic lepšího než unášet letadla, poblikávat nad noční krajinou, troubit harmonické tóny a zaměstnávat pomatence výtvarnou výchovou. Výborně. Naši evropští ufouni zase z nudy dělají grafitti do obilí. Díky bohu, že je nezajímají chmelnice. Ale kdejaký moula rád uvěří, že ONI váží cestu přes půl Vesmíru jen proto, aby se s námi kamarádili. ()

Ronaldo7JD

Zaujímalo by ma, na akých drogách v tom čase Spielberg fičal. Lebo ináč si neviem vysvetliť, ako niekto, kto natočil Schindlerov zoznam, dokáže vypotiť takúto sračku. ()

BStone

Parádní jízda Stevena Spielberga z roku 1977. Steven vrší jednu mimořádnou scénu za druhou v neuvěřitelné trikové hostině. Pecka! 100% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsi uprostřed silnice, vole!" - "Můžeš mi říct, kde je Cornbread? Vole?!" Pár lidem zablikalo nad hlavami několik vesmírných talířů, čímž se stali posedlými vyrobit něco, co mi značnou část stopáže připomínalo ho*no. Děj byl extrémní debilismus, který byl napsán a hlavně natočen tak nezáživně , jak to jen šlo. Celý film byl vlastně jen o čekání na konec. Velmi zdlouhavý, velmi nudný a dnes už zcela zbytečný Spielbergův film. - 20%. ()

Chung

Až když jsem viděl Blízká setkání potřetí, uvědomil jsem si, jak je neuvěřitelné, že se Spielbergovi podařilo všechny (včetně mě) přesvědčit, že se dívají na strhující sci-fi podívanou, když ve skutečnosti před sebou mají film, ve kterém není snad jediná opravdu akční scéna. Funguje to jednak díky naprosté režijní suverénnosti, jednak díky tomu, bez čeho by Spielberg nebyl úplným Spielbergem – tedy díky Williamsově hudbě. Její význam je naprosto dokonale vidět v závěrečné scéně: všechny postavy jen stojí a dívají se před sebe, završením a nositelem katarze se stává právě hudba. Když jsem se rozčiloval, proč proboha za ni JW nedostal Oscara, zjistil jsem, že byl poražen sám sebou a soundtrackem k jednomu filmu George Lucase. To se tak někdo má. ()

Nag0

Neviem či to boli moje očakávania, zlá konštelácia hviezd, alebo som fakt videl zatiaľ najslabšieho Spielberga. Zaujímavý rozjazd, ktorý si udržal aké také grády len veľmi krátku dobu. Každou ďalšou načatou štvrťhodinou sa to prepadávalo hlbšie a hlbšie a od času, keď hlavná postava začala budovať kozí vŕšok z blata v strede obývačky, som mal skutočne veľký problém toto celé dopozerať dokonca. ()

freebob

Steven Spielberg je prostě neskutečný borec.Film jsem viděl poměrně nedávno a po Čelistech další jeho triumf (následně podkopnutý propadákem 1941). Chytrý sci-fi příběh o kontaktu s mimozemšťany a dodnes povedenými vizuálními efekty. ()

jirikzaboj

Zděšení, fascinace, frustrace, posedlost, obdivuhodnost, osamocení, navázaní kontaktu a mír. Tyhle všechny pocity se mi jeví při představě kontaktu s mimozemskou rasou a tyhle pocity dokážu procítit nejlépe skrze tenhle skvost, který má z vizuálního hlediska dodnes tisíc kroků napřed před jakýmkoliv sci-fi. Je neuvěřitelné, co Spielberg dokázal vytvořit s omezením technologií doby ve finální půlhodině, ve které se ani nemusí mluvit a mistrovské kamerové záběry to společně s jedním z nejlepších soundtracků všech dob vysloví za vás. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

08.02.2022

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi