poster

Svět otevřený náhodám

Drama

Československo, 1971, 97 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • WANDRWALL
  ***

  Pěkný příběh, který zajímavě pojednává o nelehké době, kdy mladý muž se snaží nějak smysluplně naplnit svůj život. Daří se mu to střídavě, tedy úspěšně i neúspěšně, hodně záleží na okolnostech. Mladý muž by rád žil poctivě, ale to mu doba neulehčuje, ani lidi kolem něho, takže se snaží žít aspoň trošku poctivě, a jde do války o lepší Španělsko, a po něm se zase vyrovnává s návratem do Prahy, kde ho čekají další trable a boj o kůrku chleba, a trochu lásky.(14.6.2014)

 • zette
  *

  Po dejove strance totalni selhani...(6.8.2015)

 • sator
  *

  Po deseti minutách jsem vzdal...(13.1.2015)

 • Martin741
  odpad!

  Normalizacna planoba. 0 %(23.6.2015)

 • pytlik...
  odpad!

  No je to děs, co si budeme nalhávat... Připadalo mi, že se tam mluví a jedná nějak mimoňsky, měl jsem celkem problémy pochopit děj. Což bylo také tím, že je poněkud nudný, takže člověk z něj každou chvíli vypadne. Jinak se mi tam líbila ta metafora Lenina - komunistický redaktor se honosil jeho účesem a hlavní, byť poněkud troubelínovský hrdina, zase jeho barvou vlasů. A dále mě překvapila jistá odvážnost snímku. Člověk by čekal, že komunisté budou lidé krásní, ale co ta mladá Bertička nosila na hlavě... Je mi jasný, že neměla moc peněz, že si kadeřníka nemohla dovolit, ale sakra aspoň podle toho hrnce se mohla ostříhat, i kdyby byl sebešišatější, vypadala by minimálně o polovinu líp.(18.4.2012)

 • Jonatthan
  ***

  Tak tohle je ten správný bizarní film. Co mě nejvíc upoutalo? Tutová jednička = Lidi v kostýmech chodících reklam jako lahve od vína hrajou v noci fotbal v parku a hned v závěsu Petr Dudešek z kdysi populárního souboru Buřinky prozpěvující proletářský písničky. Je tam toho ale mnoho dalšího, ale už se mi to nějak vykouřilo z hlavy. Líbila se mi Consulea Morávková, v té době byla opravdu velice sexy. Zase ale musím nesouhlasit s oficiálním textem (V.Březina - Lexikon českého filmu...). Ten kluk jel do Španělska podle mýho názoru z nudy a ne, že by ho tak ovlivnila ta komoušská mládež...(29.4.2013)

 • Merťas

  V pražských kinech se promítal od 13.4.1972 (Sevastopol)(29.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace