poster

Svět otevřený náhodám

Drama

Československo, 1971, 97 min

Režie:

Karel Steklý

Předloha:

Josef Kadlec (kniha)

Hrají:

Miloš Kopecký, Tomáš Sedláček, René Přibil, Oldřich Velen, Jiří Čeporan, Josef Bek, Jana Švandová, Consuela Morávková, Slávka Budínová, Milada Vnuková, Zita Kabátová, Jiří Lír, Eliška Balzerová, Vlasta Jelínková, Miloš Nesvadba, Václav Štekl, Lubomír Bryg, Petr Dudešek, Jindřich Janda, Raoul Schránil, Oldřich Hoblík, Štěpán Bulejko, Vladimír Hrubý, Jaroslava Panenková, Goran Petkov, Roman Skamene, Jana Paulová, Milan Kindl, Alena Karešová, Helena Rohanová, Vladimír Bičík, Ladislav Hádl, Jaroslav Tomsa, Jaroslav Klenot, Ferdinand Krůta, Miroslav Malkovský, Otakar Rademacher, Karel Vítek st., Ludvík Wolf, Vlastimil Bedrna, Zora Doubková, Jarmila Horská, Vratislava Jelínková, Helena Lišková, Eva Lorenzová, Ela Poznerová, Jana Sedlmajerová, Jarmila Šmídová, Gabriela Třešňáková, Taťána Unkurovová, Šárka Kielarová, Vítězslav Jirsák, Jan Koliha, Zdeněk Munzar, Jiří Vondrovič, Miroslav Jíra, Jiří Kasík, Jiří Klenot, Zbyněk Krákora, Jiří Plachý, Oldřich Semerák, Jiří Sládek, Jan Váňa, Karel Koloušek, Willy Kuk-Znamínko, Václav Břichnáč, František Hlaváček, Jiří Hrabal, Leoš Kaltofen, Stanislav Hájek, Jiří Dudešek
(další profese)
 • sator
  *

  Po deseti minutách jsem vzdal...(13.1.2015)

 • Jonatthan
  ***

  Tak tohle je ten správný bizarní film. Co mě nejvíc upoutalo? Tutová jednička = Lidi v kostýmech chodících reklam jako lahve od vína hrajou v noci fotbal v parku a hned v závěsu Petr Dudešek z kdysi populárního souboru Buřinky prozpěvující proletářský písničky. Je tam toho ale mnoho dalšího, ale už se mi to nějak vykouřilo z hlavy. Líbila se mi Consulea Morávková, v té době byla opravdu velice sexy. Zase ale musím nesouhlasit s oficiálním textem (V.Březina - Lexikon českého filmu...). Ten kluk jel do Španělska podle mýho názoru z nudy a ne, že by ho tak ovlivnila ta komoušská mládež...(29.4.2013)

 • Pitryx
  odpad!

  Děj skáče jako kočka na rozpálené plotně. Netuším, co to bylo, zda komedie, nebo co, mi se zdálo, že to nemá ani hlavu, ani patu. Sice jsem to viděl až do konce, ale že bych se nějak u toho bavil, to ani omylem.(19.12.2015)

 • - V záběru z ústeckého nádraží se mihne elektrická lokomotiva z konce šedesátých let. Film se ale odehrává ve 30. letech 20. století. (Ganglion)

 • - V úvodu filmu pod titulky, kdy hlavní postava jede po cestě na kole, se objeví v pozadí u lesa zaparkovaný automobil, který nezapadá do retro atmosféry příběhu. (Ganglion)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe, Kladne a Vydre na Šumave. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace