Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

ranp

Velice zajímavý film s dokonalým Michaelem Douglasem. Charlie Sheen tu hraje do jisté míry naivního chlapíka, který si chce vydělat více než 50 tisíc dolarů ročně. Douglasova hláška o tom, že "je potřeba víc, než jen létat první třídou a vydělat alespoň 50 až 100 milionů dolarů, aby člověk měl na vlastní letadlo..." mi utkvěla v hlavě na hodně dlouhou dobu. Oliver Stone natočil lepší filmy než je tento, Wall Street však patří k těm úplně nejznámějším. Závěrečná scéna v parku je taky velmi dobře zapamatovatelná, zajímavé bylo i sledovat vztah hlavního hrdiny k otci. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem docela zvědavý na druhý díl. Hodnocení 80% ()

Sdoom

Mám rád filmy Olivera Stona, mám rád filmy o finančním sektoru, jelikož v něm sám pracuju, ale tady se to úplně nepotkalo podle mých představ. Zápletka je poměrně jednoduchá, předvídatelná a celé to od Stona vyznívá hodně tendenčně. Levičák se tu v něm fakt nezapře. Nicméně Michael Douglas i Charlie Sheen jsou výborní, a tak to ve finále stačí na lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Seti

Sice jsem rozumněl jen asi tak polovině věcí, o kterých byla řeč, ale i přesto to bylo zajímavé a v dnešní době nanejvíc aktuální. Jak se ukázalo, tak se Stoneův obraz Wall Streetu vůbec nezměnil, jen se na něm provedly jemné restaurátorské práce a dostal nový hi-tech rám. Pořád tam sedí stejní Gordonové Gekkové, pořád jde jen o prachy, a na všechno ostatní pořád sere pes. Douglas byl dokonalý, Charlie Sheen dostačující a Daryl Hannah jen na okrasu. Největší slabinu pro mě představoval finální zvrat, protože prohnaný žralok Gekkova formátu by nikdy tak idiotskou, naivní a imbecilní chybu neudělal (mám na mysli samozřejmě závěrečnou konfrontaci na tvrdo a bez deštníků). Tady Stone diváka hodně podcenil. ()

jondoe

Je len par reziserov, ktory dokazu z nie moc atraktivneho nametu vytvorit velmi slusny triller. A prave jednym z nich je Oliver Stone. V tom pripade ma zobral do sveta burzovych maklerov a priblizil mi o com ich zivot asi moze byt. Pribeh ma hned vtiahol do deja a ja som iba hlatal vynikajuce dialogy rozpravne soldne napisanymi postavami. Michael Douglas je vynikajucim hercom a myslim si, ze prave taketo snobske postavy mu idu zo vsetkeho najlepsie, Velmi pozitivne ma prekvapil aj vykon Charlieho Sheena, ktory svojmu kolegovi perfektne konkuroval a bol mu vyrovnanym partnerom. Davam styri hviezdicky, ale uz sa k tomuto filmu urcite nevratim. Na druhy krat by ma to asi uz tak nebavilo. ()

Tom:)

Film o tom, že každej občas udělá chybu. Jde jen o to jí umět přiznat a udělat správnou věc, když o něco skutečně jde. ()

Mistickzz

V podstate súhlasím s komentárom uživateľa Malarkey. Film je to pekný, s výbornou réžiou a hereckými výkonmi, len nesmierne nudný. ()

iXtr3m3

Stret dvoch generácii, svet peňazí ako ho bežne nevidieť, svet machinácii, podrazov, korupcie a pritom súbežne vzostup zo samého dna na vrchol a následný pád na ešte hlbšie dno. Luxusná dráma s luxusným obsadením. ()

Loki_Six

"Sun-tzu: If your enemy is superior, evade him. If angry, irritate him. If equally matched, fight, and if not split and reevaluate." ()

Hopper

Skvelý Douglas, Sheen, výborný scénar a Stone. Len neviem, neviem, či by to v skutočnosti dopadlo rovnako... ()

Revolver

Skvěle natočené ''burzové'' drama s jedním z životních výkonů Michaela Douglase. Celkový dojem trochu kazí Charlie Scheen, který naopak podává jeden ze svích nejhorších výkonů. ()

noby

4 hvězdy za kvalitní film, jednu dolu za průhlednost a jednu nahoru za herecké výkony v obou hlavních rolích ()

wosho

Od kalibru mede in Stone jsem čekal mnohem víc, ale dostal jsem prd. Wall Strett je nudné drama o cestě k morální záhubě skrz peníze. Bohužel je to celé černobílé, jednoduché a vůbec to nejde nikterak do hloubky. Naivní film o morálce, o kapitalismu, o úspěchu za každou cenu a bůhví o čem možném ještě. Jediné co stojí za podívání je výkon Michaela Douglesa-je neskutečný. ()

Tery16

Kdybych se trochu víc vyznala v dění na burze a chápala, proč vlastně bylo zrovna tohle nelegální apod., možná bych hvězdičku přidala. Takto musím ovšem přiznat, že jsem význam některých událostí pochopila jen z výrazů herců, takže jsem se místy ztrácela. Nicméně herecké výkony i režisérské schopnosti Stonea oceňuji na plné čáře. Nejsou to tři hvězdičky proto, že by to byl průměrný film, ale proto, že je to dobrý film, který mi trochu uniká. ()

Hanys_

Na Stonea to možná mělo až moc očekávaný průběh. Je to vlastně taková pohádka o tom, jak peníze kazí lidi, ale že pokud budete chtít, můžete díky ním i následně prozřít...Mladý Sheen má tady pár slibných momentů, ale i tak je jednoznačně zastíněn v životní roli hrajícím Michaelem "Gekko" Douglasem, kterého je opravdu radost sledovat. 7/10 ()

F.W.Colqhoun

Jak dokazují události posledních několika let, i ty nejcyničtější pokusy vrhnout trochu filmového světla na Wall Street byly příliš optimistické. I díky tzv. krizi působí levičácká agitka Olivera Stonea po letech sice koukatelně, (na šelmu Gekka v podání Michaela Douglase je radost se dívat a kdyby se ve světě byznysu vůbec uvažovalo a rozprávělo na téma etika, možná by zaznělo leccos z toho, co se plká tady) a chvályhodně angažovaně, ale přece stále jaksi povrchně a hrozně nedůsledně. Americké psycho bylo tomu neskutečnému světu Wall Street nejspíš blíž. Kromě démonického Douglase mi největší radost udělali Talking Heads, notabene oblíbená skupina Patricka Batemana. ()

Filip.S

Zle napísané, úplne ploché postavy bez štipky reálnosti, zrážajú potenciál tohto filmu hlboko pod jeho teoretickú úroveň. Jedné čo ho drží nad vodou sú herecké výkony Sheenovcov a Douglasa. ()

Arach.No

Nebýt toho konce kde se vše jako vždy v dobré obrátí, bylo by to takřka dokonalé. Oliveru Stoneovi se výborně daří vytvořit atmosféra ulice snů. Michael Douglas zahrál svou roli opravdu skvěle a už dlouho jsem neviděl tak charismatickýho parchanta jako je ten jeho. Charlie Sheen hraje jak jen může, a po boku svého otce exceluje. Prostředí burzy a bohatých chlápků mě vždycky tak nějak přitahovalo, a takhle dobře ztvárněné se jen tak nevidí. ()

kobe6

Stone umí nejlépe proniknout do zákulisí jakékoliv spolčnosti. Každým jeho filmem mi dokazuje, že patří do TOP co jsem kdy viděl. Ani Douglas ani Sheen nejsou moji oblíbenci, ale tady byli oba....no už ani nevím jaký kladný přívlastek tomu dát...:) ()

Schuldiner

Přiznám se, že těmhle burzám (a ekonomice všeobecně) moc nerozumím, ale vím, že mi tihle chlápci v těchhle institucích příliš k srdci nepřirostli.. Ba přímo naopak. Nesnáším tenhle komerční cirkus a je mi uplně jedno jestli to zní jako klišé!!! Ale to vůbec nesouvisí s filmem Wall Street. Tento film je skvěle natočen, skvěle zrežírován a dvě ústřední role, tedy mladý Sheen a (hlavně a především) Douglas, jsou naprosto perfektní! ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook