Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Iroquaise

Zručně natočený film z poměrně zajímavého prostředí a se silným kritickým potenciálem. Příběh má plynulý spád, absence výraznějších dramatických momenů není na škodu. Dobrým nápadem bylo obsazení Charlieho Sheena a Martina Sheena do rolí syna a otce, což dodává motivu jejich rozepře a následného smíření větší autenticitu. Bezohledný karierista Gordon Gecco představuje jednu z životních rolí Michaela Douglase. Na škodu je trochu tezovitý závěr ve stylu " lepší je něco tvořit než jen obchodovat". ()

Thommie

Skvělý film z oblíbeného prostředí. Co víc si přát, když je na stole ještě skvělá myšlenka s otazníkem, který přetrvává i po konci filmu... ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Ač Wall Street předchází pověst snímku co píchá do vosího hnízda, já bych u něj obtáhl hlavně jednoduchou zábavnost, kterou přináší ze světa velký makléřů a kravaťáků. Slušnou řemeslnou práci Stonea a jeho pohunků haní jenom hudba přísně odpovídající standardu 80. let. A Gordon Gekko je nejstylovější jméno, které bylo pro záporáka kdy vymyšleno. 80 % ()

KitFisto

Na to, že mi burza a všechno kolem toho nic neříká jsem byl překvapen a hodně vtáhnut do flimu. Stone to udělal fakt dobře a lepší herecké obsazení snad ani vybrat nemohl. ()

anli

Oliver Sone se v dobe,kdy zacal rozjizdet svou slavu,podival take do zname "ulice americkeho snu"svym znamym kontroverznim pristupem k systemu,jako takovemu a hodnotam,ktere se tam uctivaji.A vysledek?Skvely scenar,precizni rezie a naprosto skvely vykon Michaela Douglase(zaslouzeny oscar)a Charlieho sheena.Malokdo se umi takhle podivat na latku,jako Stone a zpracovat ji,aby byla pro divaka zajimava,srozumitelna a taky neco noveho odkryla.No a Stone to opet predvadi v plne parade,takze ma u me jasnych 80%. ()

Maki89

filmik ktory som si kukol viac menej len kvoli jeho pokracovaniu, no mozem povedat ze nevadi a predcil moje ocakavania... nato ze niesom ekonom ani manazer, tak som rozumel celkom dost, co som sam prekvapeny, naslo sa tu dost zivotnych pravd a co sa filmu samotneho tyka... dobre spracovane, vyborny Douglas ktoremu statocne sekundoval Charlie Sheen... tie 2 hodky celkom ubehli.... 8/10 ()

Luk80

Make money money make money..... Douglas je prostě skvělý. Tohle a podobné témata mně sice neberou, ale zde je tak vše na správném místě, že tohle musíš milovat. Jsme v tom až po uši od pradávna. ()

Pavlínka9

Burze absolutně nerozumím a přesto tento film považuji za jeden z nejlepších z tohoto prostředí :) Napětí a ukázka toho, jak to chodí a dva skvělý herci, kteří bojují do úmoru a poté za to mají patřičné odměny :) Čísla, čísla, čísla a vypočítavost - to je to hlavní co si pamatuji :) ()

noriaki

Vždycky mi přišlo zvláštní, že i když je Gordon Gekko egomaniak, tak na své práci nevidí nic ušlechtilého, nic povznášejícího, ani nic potřebného. Je jen dostatečně výnosná, aby se jí věnoval. Člověk by od něho čekal víc zahleděnosti a pocitu vlastní výjimečnosti. Oliver Stone svůj morální apel skryl tak mizerně, že se to na zážitku bohužel projevilo. Za ten pořád ještě silný dopad, může poděkovat jen svému režijnímu umu a výborném Michaelu Douglasovi. Daryl Hannah je naopak castingový omyl. Je asi tak talentovaná jako krásná, a to není lichotka. ()

shantim

Velmi dobré vykreslení spekulativního kapitalismu, jež ovládá tento svět. A to je jen zlomek ohavností, které se v zájmu kapitálu dějí a jež nemají nic společného s hodnotami této společnosti. Spíše jdou proti nim. Jsem teď zvědav na "druhý díl", kde se chce Stone pokusit navázat na tento "první díl" a použít jako kulisu ekonomickou recesi či krizi roku 2009. ()

Tomesh

Solidní, ale přece jen lehce zaujatý (v současné době však už poněkud zastaralý) pohled do zákulisních praktik finančního centra světa.. ()

Brain-D

Velmi kvalitní film z prostředí velkých pracháčů. Charlie Sheen tu podává opravdu výborný výkon, klidně mohl zůstat u dramat. Společné scény s tatíkem Martinem Sheenem byly fakt parání. Michaelova role může někomu přijít sympatický, ale mě ne- neměl srdce a zajímal se jen o peníze (kapitalismus je hnus !) ()

VanTom

Nelze říct, že by téma snímku nebylo stále aktuální, spíš jej jeho zpracování činí poněkud vyčpělým (nebo až úsměvným, jako získávání tajných informací v převleku za údržbáře). Pouhé nelichotivé poodhrnutí opony světa velkých financí, burzovních machinací a chamtivosti "vlků z Wall Streetu" dnes nestačí, doba, kdy tato Stoneova kritika systému personifikovaná do jednoduchého boje dobra se zlem (jakkoliv charismatickým) otevírala oči, již pominula. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook