Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

VanTom

Nelze říct, že by téma snímku nebylo stále aktuální, spíš jej jeho zpracování činí poněkud vyčpělým (nebo až úsměvným, jako získávání tajných informací v převleku za údržbáře). Pouhé nelichotivé poodhrnutí opony světa velkých financí, burzovních machinací a chamtivosti "vlků z Wall Streetu" dnes nestačí, doba, kdy tato Stoneova kritika systému personifikovaná do jednoduchého boje dobra se zlem (jakkoliv charismatickým) otevírala oči, již pominula. ()

Guzo

V době svého vzniku byl Wall Street jistě ještě mnohem zajímavějším filmem, než je dnes - minimálně díky několika technickým vymoženostem, které asi nebyly zrovna obvyklé. Originální prostředí pak rozděluje diváky na ty, kdo se na burze alespoň trochu vyznají, a na ostatní včetně mě. V něčem jsem se lehce ztrácel, ale když vezmu film jako takový, zejména dynamickou hudbu a výkony dvou hlavních představitelů, tak se mi opravdu líbil. ()

Ravi

Burza, obchodnící kupčící s informacemi na úkor lidí. Pranýřování nižších a středních vrstev makléřskou elitou zcela bez okolků a nadsázky, tak jak tomu je. Tenhle film musí být na zakazovacím seznamu komunistů pro další totalitní období na prvním místě, i když ten konec ... 75% = 4/5 ()

Myrreczech

Povedený pohled na americkou buržoazní třídu a to, jak se někteří snaží být její součástí a jiní z ní chtějí vyčnívat za každou cenu. Pro obyčejného člověka sice nedává 90% všech čísel, o kterých se ve filmu mluví vůbec žádný smysl, ale alespoň si po shlédnutí člověk připadá důležitě a inteligentně. Z herců vyzdvihnu jen Douglase jakožto charismatického hajzla. Sheen si ostudu neudělal, ale ani ničím nezaujal. Celkově vydařené, krom výzdoby v Sheenově bytě. ()

Autogram

To boli časy, keď obchody na burze robili skutoční ľudia a nie vysokorýchlostné HFT stroje. Za všetkým stála vtedy aj dnes chamtivosť, ktorá z Douglasa tiekla prúdom a dalo sa mu to uveriť. Film má ale svoje najlepšie roky za sebou podobne ako tie zelené monitory, na ktorých sa vtedy robili obchody. Keď ma film už v polovici uspí a nie je to moja chyba, tak nemôžem ísť cez tri hviezdy a aj nad tými stále váham. Oliver Stone si pri kritike amerického štýlu život a politiky nedáva servítku pred ústa vo svojich hraných ani dokumentárnych filmoch a hlavne za to mu patrí uznanie. ()

klima777

Michael Douglas velmi přesvědčivý a vlastně nesmírně zábavný (tudíž jedna hvězda pro něj).--------- Takže záleží jen a pouze na vašem naturelu, zda budete ronit slzy, běsnit, smát se, případně podlehnete nudě. Rovněž lze vypnout přehrávač DVD, TV atp. a věnovat se smysluplné činnosti (někdo pere peníze, někdo ponožky... a léta běží). Žádná velká kontroverze, leč hezký rodinný film s cynickou škraboškou, za níž se střídají Pantalone, Harlekýn i Kolombína (2,5*). ()

vyfuk

Odměřená verze Vlka z Wall Street. Dramatické lobování a řešení problému po Sheenovsku, které eskaluje ke krásnému a tvrdému finále. Sheen a Douglas spolu skvěle pasují do svých rolí. He thinks, that he is fucking Gordon Gekko! Na film jsem se hlavně podíval, protože to měla být hodina pravdy pro Stonea, jestli si ho nechám v oblíbených nebo ne. Tento film ho lehce zachránil, ale obávám se že ne nadlouho. Zde však byla dobře odvedená práce. ()

zigíš

U Wall Street,mnohem víc, než u jiných filmů zrůdné 80´s dekády, je patrné rychlé stárnutí. A jedno, jestli začnu robotím sluhou, oči bolícím blikotáním monochromatických obrazovek, nebo ´dizajnérským uměním´ Daryl Hannah ..a skončit můžu otřesným synťáčkovým soundtrackem. Na druhou stranu je tady spousta úžasných scén, jako ta, když z pláže volá Gekko Budovi, na nebi ranní červánky a horizont oceánu protne přílivová vlna, jako symbol toho, že -morálně- svého učedníka definitivně zlomil. Stone má lepší filmy (včetně sequelu) taky filmy, na které koukám častěji, i tak mám ale, pro Wall Street jistou slabost. ()

J.Lajner

Solidní trefa do černého made in - Oliver Stone. Kontroverze, sžíravost a ostrá kritika společnosti. Tedy atributy, jenž k ranné tvorbě Stonea patří stejně, jako dávka arogance k burzovnímu makléři. Svět financí a život za skrytou oponou finanční čtvrti Wall Street, sice nejsou témata která bych běžně vyhledával, nicméně srozumitelně podaný scénář a velice svižná režie, mé prvotní obavy beze zbytku rozprášila. Film krásně odsýpá a kydá na diváka bez přestání nánosy špíny, chamtivosti i pokroucených lidských charakterů. Charlie Sheen toho snaživého řiťolezce zahrál skvěle, leč bohužel svůj velký potenciál v budoucnu prošňupal v nekonečných lajnách koksu a utopil hektolitrech chlastu. A Michael Douglas? Už dlouho jsem neviděl tak skvěle zahraného a arogancí prorostlého sráče. Opravdu charismatická svině k pohledání a zasloužený Oscar. K absolutní spokojenosti mi něco chybí, ale stejně musím připustit, že jde o klasiku která s časem zraje jako dobré víno. ()

Nepi

Charlie Sheen rozjíždí slibnou kariéru u neomylného a bohatého makléře Michaela Douglase...Uvidíte život a věčné boje o akcie v největší džungli světa Wall Streetu...Ale jak rychle se dostáváš nahoru,stejně rychle padáš i dolu...Oliver Stone opět upoutal pozornostl výbornou režií a také skvělým scénářem... ()

Almásy

maloktory film mam rad prave tak ako wall street. pre mna nesmrtelna klasika so skvelymi hereckymi vykonmi a taktiez aj najlepsi Stonov film. ()

prasacimor

Teraz keď sa vynárajú informácie o prípadnom pokračovani, v ktorom sa Gordon Gekko vráti z väzenia, kde sa akože dostal po konci filmu ma napadlo; Fakt mám uveriť tomu, že muža s takým bohatstvom, vplyvom a mocou, by dokázal niekto poslať ze mreže na základe tej smiešnej nahrávky s kvázy priznaním?? Stačí sa pozrieť na Slotu a spol. ako si veselo užívaju bohémskeho života za naše peniaze a pritom je nad slnko jasné, kde je pes zakopaný. A aj dôkazy by sa našli, keby sa chcelo. A určite závažnejšie ako na Vol Srtíte. ()

Sir-Filip

"Pravda je taková, dámy a pánové, že CHAMTIVOST- lepší slovo bohužel neznám - je DOBRÁ!!! Chamtivost je správná. Chamtivost funguje. Chamtivá touha v každé podobě - touha po životě, penězích, lásce, vědomostech - VŽDY POHÁNĚLA VÝVOJ LIDSTVA KUPŘEDU!!! Nádherná "liberální" pasáž, na které je obrovský kus pravdy. Pan Smith by měl určitě radost. Skvělý výkon Michaela Douglase a neméně dobrý výkon Charlieho Sheena. Jen byla trošku škoda, že byl děj dopředu docela očekávaný. Mladý ambiciózní muž, který se dostane do velkého světa rychlých peněz, pak vystřízliví, snaží se bojovat proti svému "učiteli", nakonec dopadne úplně na dno. Kolikrát už jsme to viděli??? Právě kvůli tomuto nemůžu dát plný počet, přesto byl film zpracován více než zajímavě, napětí v něm rozhodně nechybělo. Rozhodně snímek, na který se rád podívám znovu.... "ENJOY IT !!!" ()

P1tr

Velice hutný zážitek, ve kterém jsem objevil naprosto novou tvář Charlieho Sheena jako seriózního herce. Nicméně ani jeho dobrý výkon se nevyrovná po zásluze oscarovému Michaelu Douglasovi. Wall Street i přes delší stopáž nedá divákovi ani na chvíli vydechnout a nabízí komplexní, zajímavý příběh o vzestupu mladíka, který stále nemá dost a stále se učí pohybovat se ve vyšší sféře společnosti. Když s odstupem na zážitek ze sledování filmu vzpomínám, nemám před očima konkrétní scény, nýbrž celý příběh a to také o něčem svědčí. ()

zolo23

Keby som si mal urobiť rebríček troch najlepších Stoneových filmov, tak Wall Steetu by patrila tretia pozícia hneď za (asi najlepším filmom Olivera Stonea) J.F.K. a Čatou. Na tomto režisérovi si cením to, že si vyberá náročné námety na spracovanie a dokáže ich sfilmovať tak, že sú pozerateľné aj pre širokú masu jednoduchých filmových konzumentov. Popravde..koľko ľudí zaujíma obchodovanie s akciami a celkové dianie na americkej burze? Lenže Stone dokáže urobiť film až tak zaujímavým, že som si nemal čas ani prdnúť. Celému filmu vládne brilantné herecké umenie Michaela Douglesa, ktorého považujem za jedného z najlepších a možno aj najvplyvnejších ľudí Hollywoodu. Výborne mu sekunduje Charlie Sheen (jeho životná rola určite) so svojim otcom Martinom. Scéna v nemocnici ma docela dostala..Je len veľká škoda ,že sa Charlie ubral iným filmovým smerom (ako komik v pohode, ale neuškodilo by mu občas si zahrať aj vážnejšiu rolu...vlohy na to má) a do konca života mi zostane v hlave ako neohrozený Topper Harley. ()

venca163

Oliver Stone, kterýho teda nemam vůbec v oblibě, mě tady příjemně překvapil. Musím mu nechat 2 věci. Zaprvý, natočil to dost uvěřitelně, film opravdu fungoval a byl z reálnýho světa (včetně fakt dobrýho konce). Zadruhý, nepřeháněl to tentokrát se svým ultralevičáckým poselstvím a moralizováním. Teda, oboje tam je, ale není to tak násilný a svým způsobem si to může člověk otočit i "po svym". Oba Sheenové hrajou dobře, úplně jsem zapomněl, že Charlie býval taky někdo jiný než Charlie z Půl třetího chlapa. Wall Street je zatim určitě nejlepší film, jaký jsem od Stona viděl. (85%) ()

Mr.Jackass

Výborný film pro ukázku, že jsou to peníze, kdo hýbe světem. Žádní prezidenti a OSN, ale finančníci a o budoucnosti světa se rozhoduje jen a pouze na burzách, ne na bojištích. Věděl jsem, že Charlie Sheen je výborný herec, ale i tak ještě překvapil, že dokázal velmi obstojně zahrát všechny tři fáze své postavy od počáteční chudoby až...dále nebudu psát, abych případné čtenáře příspěvku neodradil a neprozradil jim děj filmu. Douglas je v roli "big Bosse" také naprosto úchvatný. Není to asi film ,na který ych se díval znova a znova, ale solidní 4* jsou na místě. ()

Maynard.

Asi nikdy sem neviděl v jednom film po kupě tolik chamtivosti :o). Douglasovi by horkotěžko mohla konkurovat dvojice Krkovička - Trautenberk. Film mě příliš neoslovil, páč prostředí, ve kterém se odehrává je pro mě velká neznámá. Dvojice otec a syn je v tomto kousku asi jediný, co se mi jakž takž líbilo a na co si při vyslovení Wall street vzpomenu. Hudební doprovod doslova tahal za uši, jakýkoli moment napětí, či jakýkoli jiný pocit se mi nedostal. Prostě film, který kolem mě jen tak prošel, na chvíli se zastavil, ale hned zase šel :o). Oliver Stone mě zatím odzbrojil pouze v JFK. Na závěr takové finanční, možná i profesůrkovské zamyšlení... K čemu sou prachy, víc prachů a hromady prachů, když není čas a lidi, se kterými by se daly užívat. A k čemu sou prachy v kriminále? Odpověď zní - k ho.nu. :o) ()

Arius

Všímam si že z výnimkou Doors má Stone velke problémy natočiť niečo čo by malo spád, väčšina jeho filmov z obriou minutážou bola rozvláčnená, prešpikovaná dialógami a rôznymi odbočkami. Neni tomu ináč ani pri Wall Street kde bol ten jeho režisérsky rukopis velmi cítiť, tentokrát to však na mňa nezaúčinkovalo tak mocne ako v iných prípadoch. Áno, uznávam že priblíženie sveta kravaťákov a bigotných obchodníkov s Wall Street zvládol Stone dokonale, no mne tomu chýbalo niečo čo by ma zaujalo a k obrazovke prilepilo, to žiaľ absentovalo a nezachránil to ani skvelý Douglas ktorému milionárske role rozhodne sedia. Silnejšie tri hviezdy, uvidíme čo prinesie pokračovanie, no nevkladám do toho velké nádeje. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook