Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Beagle

Oděvy a výpočetní technikou už tak trochu 80's retro snímek, tématem a kvalitou pořád in. A taky připomínka toho, že zatímco Charlie Sheen frajerem býval, jeho táta Martin a Michael Douglas jimi jsou pořád. ()

Martin741

Kto ma chut pozerat na svet burzovnych maklerov Murovej Ulice - v Cesku znama ako Ulica zdi, je tento film ako stvoreny prenho. Ja osobne mam s takymito filmami problem - nebavia ma a za druhe nudia ma. Nezachrani to ani meno znameho rezisera /Oliver Stone/ : Dam 50 % ()

Lischai

Skvělý film, který za dvacet pět let nezestárl ani o den. Dobře napsaná a zrežírovaná jízda po podivném Wall Streetu s motem "How much is enough?". Pro fanoušky Scrubs stojí za zmínku doktor Cox v roli... no vlastně v roli doktora Coxe, co zrovna dělá bankéře. ()

M.i.k.e

Wall street přesně splnilo to co jsem od něj čekal.Dobře zahrané drama z prostředí Wall Street,kde nebudu rozumět úplně všem pojmům,ale na druhou stranu zase nebude tak složité aby se v něm člověk úplně nevyznal.Ani to zestárnutí,které je u některých filmů z 80/90.let celkem nepříjemné tu není takové a jediné co mě tak při sledování z blu-raye trochu prudilo byl zvuk...80% ()

shyster

Typický film za 4 rudé hvězdy, který musí být viděn, ale nejspíš si ho už nebute pouštět znovu. Herecké představení, které tady rozjiždí ústřední mužské osazenstvo je úchvatné. Tento film je důkaz, že Charlie Sheen byl dobrý herec. To, že toho svého talentu nevyužil je jen jeho chyba. Trochu v pozadí tu je hlavní ženská hrdinka Daryl Hannah, která ale i tak na malém prostoru předvadí slušný výkon. Oliver Stone se opravdu nepáře s nikým a pokud nemáte přehled o světě makléřství, tak je to jen vaše chyba, ale i tak si tuhle sugestivní jízdu nenechte ujít. ()

MrPierc

Prostřednictvím tohoto filmu se vnoříte do tajů akcií a podvodů s nimi. Charlie Sheen jako nováček, který je zasvěcen v obchodování jedním z největších podvodníků v branži. Dostává se na nejvyšší metu, ale peníze nejsou všechno. Byl to zajímavý film, ale ne zas tolik. I přes velkou mazanost ve filmu, je to takové proamerické ( hlavně konec ) . Dělnící jsou solí země , bla bla bla. ()

Streeper

Wall Street je pro mě hodně velká neznámá. Veškeré ty řeči o penězích, akciích, přihazování, kupování a prodávání jdou absolutně mimo mě. Lákalo mě ale obsazení, kterému se prostě nedá říci ne, takže jsem filmu dala šanci. No...je to nuda. Zápletka mi byla jasná od doby, kdy se Charlie setká s Michaelem. Romantická linka je tam jen, aby se neřeklo a celkově ten příběh moc nefunguje. Herecky a režijně je to skvělé, ale příběhově je to dost nudné a podprůměrné. K filmu se už nejspíše nikdy nevrátím. ()

starbrejkr

No žádnej zázrak! Na to, jak je ten film kultovní, mi to přišlo jako poměrně sterilní, a pro člověka moc neznalého toho světa, chvílemi i nudné drama. Samozřejmě - ty hlavní myšlenky o zhoubné moci peněz, slávy a vůbec lidského svinství byly na plátno převedeny velmi působivě, ale nebylo to nic převratného. Tohle už jsme viděli víckrát v různých gangsterských filmech té i dřívější doby. Alespoň pro mě je trochu škoda, že tvůrci víc nerozvedli některé hlubší myšlenky (strašně se mi líbilo, jak Douglas ukázal z auta na vedle sebe stojícího homelessa a kravaťáka a řekl "Neříkej, mi že rozdíl mezi nimi je jen ve štěstí"). Tomuhle kdyby se film věnoval víc než handrkování na burzách, určitě by mě oslovil víc. Ale to je spíš můj osobní problém, objektivně je to velice kvalitné dílo, mistrovsky zejména od Douglase zahrané. Na dvojku, která jde v těchto dnech do kin, určitě půjdu.... ()

tomtomtoma

Taková moderní pohádka. Kde mladý burzovní makléř Bud (Charlie Sheen) při své cestě v touze po lepším životě prozře. Pochopí, že jím zvolená cesta, na kterou byl naveden geniálním našeptávačem Gordonem Gekkem (dobrý Michael Douglas), není ta správná, když začne ubližovat svým blízkým a lidem všeobecně. Prohlédne a přijímá spravedlivý trest za porušení zákonů skvělé společnosti. Jak patetické a neuvěřitelné! V podání krasavice Darlen (půvabná Daryl Hannah): když jednou ochutnáš, není cesty zpět ve své pohodlné marnotratnosti. Bud je konfrontován s obcházením systému a porušováním legislativy prostřednictvím velmi lákavého pozlátka a v touze po splnění svého vlastního snu. Ale poslouchá jen do té doby, dokud nepozná, že ia kapička idealismu a dobroty v chamtivosti je více než klamná. Hnán výčitkamy je navíc dopaden rukou spravedlnosti a on se jí poddá v přijmutí spravedlivého trestu. Budův otec Carl (Martin Sheen) je ztělesněním protipólu zatvrzelosti v machinacích o bezzudném nabíjení majetku a bohatství. Také je tu hodný finančník Sir Larry Wildman (Terence Stamp), který je ochoten podat pomocnou ruku. Je to zajímavý pohled do zákulisí těch největších finančních machinací, ale příliš zidealizované ve schopnosti oddolat možnosti osobního zbohatnutí. Největšími křiklouny jsou ti, kteří by sami chtěli, ale nikdo jim nic nenabídl. ()

C0r0ner

Výprava do pořádného zmrdstánu, jak nám jej představil Scorsese v roce 2013, akorát v době analogu. Sheen s Douglasem vynikající, střety s běžnými lidmi i svědomím dramatické a celkově se jedná o kvalitní film, jak jsme ostatně od Stonea zvyklí. 80% ()

Wormboy

Oliver Stone vo svojom pre mna asi najjednoznacnejsom a najpriamociarejsom tazeni po kapilatistickom molochu, majtrovsky rozohrava burzove divadlo. Charlie Sheen ako po peniazoch tuziaci bazant vo svojom jednoznacne herecky najlepsom filme, mentorsky otec Martin Sheen ako racionalna postava obycajneho cloveka v opozicnej pozicii voci genialnemu Michaelovi Douglasovi,ktory si s obrovskym nadhladom vychutnava kazdy okamih na scene. ()

zette

Vskutku povedene drama o machinacich v burzovnim svete. Ryze cisty kapitalisticky snimek se vsim vsudy. To je Oliver Stone a jeden z jeho rady tech nejlepsich del. Podporeny vynikajicim Douglasem a Sheenem. Vyborny film s atmosferou. ()

Pajky3

Příběh o finančních makléřích a velkých zvířatech. Nikdy jsem si nemyslel, že to bude až tak zajímavý. Michael Douglas podává skvělý výkon, jeho Gordon Gekko je ultra záporák a Bud Fox v podání Charlie Sheena je taky jedna z nejlepších rolí, kterou jsem od něho viděl. Dostal jsem se k tomu, hlavně kvůli tomu, že jsem se chtěl podívat na pokračování a poté co jsem to zkouknul se něj těším ještě víc. Protože jak řiká Gekko - Money never sleeps. ()

Andre3000

To co se mi nedostalo v novém Wall Street z roku 2010 se tomuto původnímu snímku povedlo dokonale. Geniální výkony Douglase a Sheena. Zejména Sheena, chvílemi jsem si říkal, že dokážu úplně vnímat pocity Buda Foxe. Film má spád, skvělou zápletku a i přes místy těžší pochopení burzovních věcí je to skvělý náhled do této branže. ()

pakobylka

Snímek, který se netají svým názorem na burzovní transakce. Nabízí kritický, trochu deprimující, ale zároveň uštěpačný pohled na zdeformované zákulisí trhu, který nevytváří žádnou přidanou hodnotu. V podstatě jenom parazituje na úsilí jiných - ale disponuje mocí, která může zničit výsledky jejich celoživotní práce. Ve středu dění se ocitá cílevědomý mladý muž, který věří vlastním ambicím. Přivedou ho na scestí, když umlčí jeho svědomí ... a tak se snaživě vetře do přízně kobry - v bláhové naději, že se může stát jejím přítelem. ()

Juto

Stone sa zámerne rozhodol natočiť staromódnu liberálnu drámu o zlach nekontrolovaného kapitalizmu. Výsledkom tohto prístupu je film s niekoľkými odtieňmi sivej a množstvom moralizujúcich rečí, no Stone to takmer dokázal vďaka svojej obvyklej vizuálnej vernosti a horlivým hereckým inštinktom. 8/10 ()

emo

Vynikajúca dráma z maklérskeho prostredia, ktorú robí výnimočnou najmä Michael Douglass a jeho Gordon Gekko. Pre mňa je to jedna z najcharakteristickejších postáv 80tych rokov. "Greed is good!" ()

BoXBe

Cvak, píp, pokles, růst, nákup, prodej, volej, získej, ztrať, riskuj. Všechno to vypadá jako jedno velké klišé a jako film o dravcích, pohádka, naivita, ale nelze Wall Streetu místo mezi filmy z osmdesátých let místo upřít. Je prostě svůj. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook