Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

mortak

Vzestup a pád snaživého gangstera. Pardon, makléře a finančníka. Ono se to málokdy dá odlišit. Tento film se stylem vyprávění blíží filmům typu Scarface či Carlito´s Way. Jeho význam nespočívá v inovaci, ale ve vyjádření rozporu mezi Wall Street a Main Street. A protože srdce Olivera Stonea bije pro Main Street, je tento rozpor zobrazen dost prvoplánově na vztahu otec-syn. Jenže ten film měl burcovat Američany a pro ně je odvážný až moc. Ten nesoulad mezi americkou a kontinentální kulturou mi jakožto evropskému intošovi nedovoluje dát plný počet. ()

c.tucker

I když to bylo trochu složitější se zorientovat ve finančním světě (mně se to povedlo tak na 40 %), tak celkový výsledek za to určitě stál. Michael Douglas i Charlie Sheen jsou neskuteční tahouni celého snímku a já si užíval obou dvou jak táhnou na branku a sebou nesou obrovský balík nelegálních peněz. ()

campix

Již delší dobu jsem se na tento film chystal a nyní mohu potvrdit, že Wall Street je pro mě zatím nejlepším filmem Olivera Stona. I přes spoustu odborných termínu jsem se jako burzovní laik dokázal téměř orientovat. Vše je podáno celkem stravitelnou cestou s výbornými dialogy na kterých samozřejmě celý film stojí a výbornou ústřední dvojicí Douglas - Sheen. Jsem rád, že alespoň v některých snímcích upustil Stone od konspiračních témat a přeefektovaných rádoby uměleckých snímků. ()

Fancipal

V roce 1987 postihla Spojené státy jedna z nejničivějších finančních krizí od druhé světové války. Datum Stoneova snímku tak není náhodné, pravě naopak, film se snaží o rexlexi hloubky, smyslu a hranic kapitalismu. Nejlepší Stoneův film jsem viděl už před lety, ale vzhledem k tomu, že jsem se chystal na prequel, považoval jsem za vhodné si trochu osvěžit pamět. Michael Douglas se do role bezohledného kapitalisty náramně hodí. Oscarovému Douglasovi zdatně sekunduje mladý a naivní učedník v podání Charlieho Sheena. Jelikož oblíbenou činností Olivera Stona je hra na americké svědomí, můžete očekávat kritiku tehdejší (dnešní) materialistické, pokrytecké a mocichtivé "elitní"společnosti (zejména červenokabátníků). Ok, svou původně zamýšlenou filipiku proti zkaženosti demokracie si nechám na jindy ... :) ()

WolfR

Michael Douglas si toho Oskara sakra zasloužil! Jeho charisma je přímo spalující. Gordon Gekko je sakra odporný hajzl! A Charlie Sheen mu víc než zdatně sekunduje. Tihle dva byli pro tento film o chamtivcích z Wall Street dokonalou volbou. 4 hvězdy. ()

tom88

Film ma mierne sklamal, čakal som pútavejší dej a nejaký príbeh, ale tu bolo iba kopu kecov, ktorým my obyčajní smrteľníci nerozumieme. Akcie raz stúpajú a o chvíľu klesajú a celý film stále to isté. Ja viem, že je to dosť inteligentné a prefíkané, ale mne to nestačí. Herci boli slušní, dokonca aj Charlie Sheen. Natočené to bolo určite dobre, čo sa týka kamery, strihu, réžie. Na tie 4* to ešte určite je.75%. ()

bartias

Stoneova kritika akciového obžerství je natolik precizní, že vlivem všech těch termínů a složitých finančních operací i machinací někde v polovině trochu ztrácí tah. Závěr je přesto trefou do černého hlavně díky osobní rovině a vynikajícím hereckým výkonům. Douglasův Gordon Gekko je zřejmě nejikoničtějším filmovým padouchem hned po Darth Vaderovi. ()

Radiq

Vzhledem k tomu, že finanční trh je něco, co mě sere, páč to je nesmysl, tak by mě to mělo pěkně nudit. Oliver Stone to ale umí podat. Ale zas to neumí podat tak dobře, aby to bylo jak pac od naší Ňufy (pes). Jednoduše řečeno - nenudí, ale není to ani žádná masáž. Herecky je to teda spolehlivá koupě a jejich akcie byly v době natáčení na svém historickém maximu. Dival sem se na to stejně jenom kvůli tomu, abych moh kouknout na dvojku. ()

CinemaRanger

Opravdu jsem se těšil, až se na film podívám, protože jsem žil v mylném domnění, že jde o soudní drama točící se okolo praní peněz. Jak se ukázalo, je to o burze a to není zrovna můj šálek kávy. Ale zabavilo. Oliver Stone téma zrežíroval úctihodně, herci zahráli parádně, kamera je skvělá a hudba též. Ale vidím to jen na lepší tři hvězdy, protože jsem se jako laik v tomto oboru cítil mnohdy zmaten a nevtáhl jsem se kvůli tomu plně do příběhu. ()

andrii

"Waltz" prodejců a nákupčích, tanečníků mezi čísly, co valí se středem výšin. Ulicí $. Hadích siluet. Tam střetnou se, kde neustále třese oslíčkem. Mág aktiv, milionů (z) aktivit, Macbeth megaloman. Poslíček - učeň, korunní princ Hamlet, který ulovil slovník jeho taktik. Zvolil, změnil kurs, pro políček v(y)zývavých praktik. ()

hans500

Velmi dobrý film Olivera Stonea, který i částečně napsal scénář, Michael Douglas výborný, Charlie Sheen slušný, režie tradičně precizní. Celkově tedy jeden z kvalitních filmů Olivera Stonea, zasloužené 4*. ()

Swansea

Gordon Gekko, kterému " vyoperovali etiku hned po narození", mně byl v něčem sympatičtější než odborářský synek- práskač Buddy Fox. ()

LeoH

Obžaloba zlého kapitalismu z toho čouhá jako sláma z bot a nová generace finančníků z reálného světa, která v bonusovém dokumentu Greed Is Good mluví o Gordonu Gekkovi jako o svém hrdinovi a na posledních dvacet minut filmu se ze zásady nekouká, nevypovídá jenom o tom, kam se v mezidobí posunula morálka, ale taky o tom, že tvůrčí záměr tak docela nevyšel. Plusové body za zobrazení světa velkých peněz způsobem, který se nebojí být náročný na uvnímání, ale na druhou stranu vás dokáže vtáhnout i bez plného pochopení. ()

chelseaman22

Nejdříve se prosím podívejte na komentář největšího experta na tomto kinematografickém portálu - Golfista to rétorikou raperů "zabil". Ale teď k věci - rutinní úvod s postupující metráží konvertuje na vyšší level, což se děje především díky zásluze brookera Douglase, jež mimochodem v intervalu 1987-2014 prakticky nezestárl (díky tobě klobásový jede!). Poněkud nestandardní je absence odhalených kotníčků a lýtek v kombinaci s absencí psychoaktivních drog. Ergo film primárně cílí na nekalé praktiky umělého šroubování cen akcií a derivátů, na fúze či rozprodeje neperspektivních ekonomických subjektů a konečně na lidskou hloupost, jež všechny pošle za katr. Žehnejmte rokům býka, súdruzy na Wall Street! 88% Celosvětový výdělek k 27. 3. 2014: $43,848,100, což je 2,92 násobek budgetu ()

Jizni Tlapa

Vynikající! Jak prosté téma peněz a chamtivosti versus lidskost a sebeúcta. V minulosti použito nesčetněkrát. V podání O.Stona to však má spád a smysl. Osmdesátá léta a věhlasná Wall Street frčí na plné obrátky. Ch.Sheen a M.Douglas si to opravdu davají a nabádají tak k zamyšlení se sami nad sebou. Skvěle ve vedlejší roli i John C.McGinley. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook