Sourozenecká komedie o podnikavém „malém“ bráchovi s přezdívkou Prcek, který jako by měl v životě jediný úkol – napravovat chyby, přešlapy a omyly svého staršího bratra Honzy a vlastně i všech dospěláků okolo. Nyní se rozhodl smířit bratra s jeho dívkou a dostat je na radnici. A neváhá využít nejrůznějších metod a prostředků… (Magic Box)

kajas

Z dětství jsem si matně vybavovala příběh o tom, kterak dva mladí sympatičtí lidé chtějí být spolu, bojí se to oznámit rodičům, a tak musí zakročit mladší bratr jednoho z nich. Jenže ono je těžké fandit mladíkovi, který svou přítelkyni citově vydírá a chce po ní sex jako důkaz lásky. Hrušínského postava mě tedy zrovna neoslovila, tatínkové Bláha s Menšíkem ale byli kouzelní. ()

Hennes

Ať jsou scénář či film jakýkoliv, já se na něj prostě rád podívám, už jen kvůli hercům či nostalgii ()

rakovnik

Klasický film z řady podobných snímků 70. a 80. let 20. století u nás. Ničím moc nezaujme, ale také neurazí. Při dlouhých večerech, kdy v programu není nic dalšího na výběr, sahám obrazně s klidem po tomto filmu. Už jen díky Vladimíru Menšíkovi a Josefu Bláhovi. Jan Hrušínský je zde mimořádně otravný a Libušku Šafránkovou lituji, s jakým je pitomcem. Ale v mé filmotéce byste tento film hledali marně. ()

cariada

Skvěle se povedlo obsazení hlavních protagonistů J.Bláha - otec ,matka - S.Budínová jeiich děti starší J.Hrušínský a mladší R.Čada. Do toho rodina dívky v podání L.Šafránkové ,která chodí s Honzou (J.Hrušínský) Její rodiče V.Menšík a B.Holišová. To samozřejmě způsobuje spousta vtipných situací. ps:co tomu poslední dobou škodí jsou přiliš časté reprízy v tv. ()

Eriol

Hvězdička navíc je za nádhernou Šafránkovou. (jinak na mě film působí jako lehce nadprůměrný - bohužel prosycen atmosférou tehdejší totalitní komunistické současnosti - a který zachraňují pouze výborní herci v čele s V. Menšíkem...) : ) ()

zette

Film, ktery asi neurazi nikoho. Na dobu sedmdesatych let spise lepsi film pro mladez. Herecke obsazeni je skutecne vyborne, Blaha vynikajici. Nejvice me pobavila scena s ministrem, jak lidske:-)! ()

pufina

Jeden z českých (i docela dobrých) filmů, který lze (alespoň jednou) pozřít a nemít potřebu si vyškrábat oči.. ()

Pajky3

Taková normální komedie, která nenadchne a neublíží. Kdyby Šafránková s Hrušínským němeli takhle prima dohazovače, kdy by byli. Jen škoda, že to dávají pořád dokola, člověka už to pak ani nemůže bavit. ()

pakobylka

Takové skrz naskrz kladné a neukázněné jen v mezích zákona ... leč uvědomělé pouze v míře nezbytně nutné. V podstatě se jedná o nenucené, odlehčené, pozitivně naladěné a mile vtipné vyprávění, se kterým jsou nerozlučně spjaté i moje privátní vzpomínky na vlastní dětství. Takže neředěná nostalgie, ne nepodobná těžké kocovině po dlouhém flámu. 3,5* - ale z výše uvedených důvodů tentokrát zvyšuju na sice slabší, ale spolehlivě zářící 4*. ()

dr.fish

Tento film mne nikdy moc nezasáhl, děj šel mimo mne, vníml jsem hojako typickou zábavu pro pracující lid. Postupem let jsem rád musel uznat, že obsahuje přece jen pár vtipných scén a místo na slunci si zaslouží. Jenom toho socialismu by tam mohlo být o něco míň. 70% ()

Mylouch

"♫...skřípou gumy a ten, kdo to nejlíp umí ..." - Hrušínský pod vedením tutora lásky Pepy Laufera láme bariéry Libuščiny cudnosti. Etnografický výlet do života 70.let v koncertu otců Menšíka a Bláhy. "To není liga tohlento, to je labutí jezero." 3-4* Dnes nevídaná jistota řemesla ()

drexik

Tyhle rádoby rodinné filmy fakt nemusím, a jestli se jedná i o komedii, tak mi sežentě někde manuál ať vím v kterých pasážích se mám smát. Přišlo mi to spíše jako film o uvědomělém pionýrovi a ochránci rodinné harmonie - a to vše v rámci socialistického cítění. Kdyby alespoň mladý Hrušínský nebyl tak protivný. ()

xerno

Šafránková to docela zachraňuje, ale beztak tento snímek nemá příliš velkou hodnotu, za 3* se mi to zdá OK ()