Sourozenecká komedie o podnikavém „malém“ bráchovi s přezdívkou Prcek, který jako by měl v životě jediný úkol – napravovat chyby, přešlapy a omyly svého staršího bratra Honzy a vlastně i všech dospěláků okolo. Nyní se rozhodl smířit bratra s jeho dívkou a dostat je na radnici. A neváhá využít nejrůznějších metod a prostředků… (Magic Box)

duklak2

Parádní film. Vybavuje se mi hodně scének i po letech. Příjemný děj plyne rychle. A než se nadějete, tak už běží závěrečné titulky. Hrušínský zde vypadá sympaticky. Je neuvěřitelné, jak moc se změnil. Dnes může z fleku hrát každého záporáka. ()

vypravěč

Je až nepochopitelné, jak se někomu tak netalentovanému podařilo natočit tak sympatickou komedii. Ideologická příměs v podobě laskavého, ba kamarádského „soudruha ministra“ sice v rámci apolitického humoru přiznává Strnadovu barvu, nicméně lze ji přehlédnout stejně jako chronické zoufalství staršího bratra (přiznávám, že přesvědčivě ztvárněné Janem Hrušínským), které celý příběh vychyluje z osy celou vahou antihrdinova neukojeného ega. Zato Roman Čada jako mladší bratr se svou přímě zaměřenou cestou neunaví – jeho nenormovaná vita activa je odzbrojující. ()

Tommassi3

"Už ses někdy líbal ??" - "Jasně !! Se líbám každou chvíli !!" - "A s kým ??" - "Co je ti do toho ?? A ty ??" - "Jednou !! S Ditou Procházkovou.. Ale ona říkala, že s klukem je to lepší !!" ;) ()

svik

TAKY CHCI TAKOVYHO BRACHU ALE JA HO VLASNE MAM JE TO TEN NEJLEPSI BRASKA NA SVETE A TO MI MUZE KAZDY ZAVIDET -KEZ BYCH JA BYL TAKOVY JAK JE ON KE ME JA K NEMU MAM HO MOC RAD (MILUJI HO JAKO BRATR) ()

corpsy

Nahláškovaná kultovka a jedna filmová radosť. Netreba súdiť, kvôli dobe vzniku aj keď toto je vlastne nadčasové téma, v každej epoche si s ním ľudstvo stále počínalo ináč. A myslím, že v tej dobe, to bola všade podobná sranda, s tým rozdielom že občas zrejme chýbal ten ´´príma brácha´´. ()

NinonL

Kdysi velmi populární komedie, na kterou se dá dívat i dnes. Příběh o tom, jak si mladí lidé a jejich rodiny žili a jaké měli starosti za tzv. totality. ()

Praxis

No co- socialistický vývar největšího kalibru. Ale docela se zasmějete:-) Navíc doslova přecpáno výbornými českými herci... ()

Vojcl

Další z těch pitomých normalizačních komedií.. Naprosto stupidní scénář, nesympatičtí hrdinové a ačkoli jsem se o to snažil, ani jednou jsem se nezasmál.. ()

blackrain

Můj brácha má rozhodně príma sestru, jestli má někde nějakého bráchu, tak to netuším. To by museli vědět naši rodiče. Film o obyčejných věcech obyčejných lidí, který nenudí. Prcek byl pěkné číslo, ale v dobrém. Škoda, že takhle nepřemýšlí někteří dospělí. Josef Bláha a Vladimír Menšík v rolích tatínků jsou nezapomenutelní, no, a jejich ženy také. Tady se opět sešla velká plejáda dobrých herců. Poznala jsem pár míst z Prahy 4. ()

slunicko2

Takového bráchu bych chtěl mít. 1) Neočekávejte mnoho - je to typická socialistická normalizační rodinná komedie se všemi atributy, které k tomu náleží._____ 2) Vše je ideální a funguje - mlékárna, oprava televizí, výtah ve věžáku na sídlišti Novodvorská v Praze (tam jsem bydlel a tak o tom vím své). Všichni jsou plni hřejivého lidského porozumění - pohádkový soudruh ministr bere stopaře, velitel posádky ihned vydá povolení i s dopravou, prostě všichni jsou happy a pokud ne, jde jen o nedorozumění vyplývající ze životní nezralosti. To je, panečku,svět._____ 3) Ani od scénáře moc nečekejte, poněkud nudný děj nezachrání ani výborní herci, kterým jednoznačně kraluje třináctiletý Roman Čada. Tehdy měl před sebou ještě pět let filmového života._____ 4) Jan Nedvěd v půlsekundovém záběru brnká na kytaru (co jiného) a žáci ve škole se učí dějepis tak, že nahlas předčítají z učebnice. To byly doby. ()

topi

Na tomto filmu jsou nejlepší rodičovské dvojice hlavních představitelů Libuše Šafránkové (Vladimír Menšík a Blažena Holišová) a Jana Hrušínského (Pepíček Bláha a Slávka Budínová). Ti, když se objeví na plátně, tak je to hotovej uragán a o zábavu je královsky postaráno! ()

type_B odpad!

Tak hlavně, že pan ministr byl takovej chápavej! Jinak by musel tomu malýmu odporně vlezlýmu spratkovi zakroutil krkem. ()

CageDepp

Menšík tady byl nejlepší ze všech. Stačilo vidět jednou. Napodruhé by mi asi jeho mladší brácha hodně lez na nervy, jak musí být u všeho. ()

Aleee89

Další ze série starších rodinných filmů, které vám sice sem tam vykouzlí úsměv na rtech, ani se moc nenudíte, ale na druhé straně je to film takový nenáročný, jednodušší, i když okořeněný sympatickými výkony herců a příběhem, který není ideální, ale zase ne ani debilní. ()