Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice. (Bontonfilm)

marcelita

Klasika!!! I po stokráte se budu smát.....tohleto ještě vůbec nebylo prošpikované trapnýma vtipama,ale je to pro mě skvělá letní česká komedie.Co,nebo kdo mě ve filmu vadil-byl herec který zde hrál šimona pláničku(kikinčuk),páč je protivný a neumí vůbec hrát.Růžičková celý film neskutečně povyšuje na 4hvězdy dámy a pánové. ()

Ruffus83

Dobré, ale další dva díly mi přijdou o něco nabitější. Příhodná hudba K.Vágnera, dobré herecké výkony, ale babka (E.Červená) není tak vtipná jako pozdější V.Kaplanová. Také experiment s dojivostí krav mi tady není úplně po chuti. Zato mladá V.Kánská ano. Lepší tři hvězdy. ()

Loooba

Troška netroška, já tento film můžu. Vesnice, která je mi tak blízká s postavami, které poznávám i ze svého okolí. Film naprosto vhodný do pošmourného odpoledne, kdy venku leje, je tam 10 stupňů a máte splíny... Na mě to prostě funguje... ()

emilionka

Osobně nevím, proč to má tak malé hodnocení a uštěpačné komentáře ! Je to prostě česká klasika a podle mě stokrát lepší než Troškův Kameňák- to je teprv trapnost nad trapnost. Obsazení se mi tu líbí a je tu plno povedených a vtipných scének, komentářů i hlášek, které zlidověly. Podle mě sranda je tenhle film ! ()

zimi

Je mi nějakejch 7 let, za barákem s klukama hrajem na indiány a kámoš zakřičí, půjdem dnes do kina a já- na co? a rozumim ( Honza sere jahody), sem si říkal to bude dobrý! V kině nehorázná fronta, tak po hoďce, jsme si sedli a celé kino, poté řvalo smíchy a zároveň čumělo co se děje! Nezapomenutelná atmosféra, dnes je samozřejmě již vše jinak, ale na tento zážitek nikdy nezapomenu!!!!!!!!!!!! ()

Evziiik

Typický český humor, vidláci, jak se patří. Tento díl je pro mě tím nejlepším z celé trilogie. V tom se musí najít každej, a kdo tvrdí opak, tak musí být Pražák nebo něco podobnýho. Já se v tom teda vidim, a že Troškovy filmy moc ráda nemám, tak Slunce, seno,... je geniální výpověď o tom, jak to u nás v Čechách chodí. A osobně neznám nikoho, kdo by nedokázal odcitovat téměř polovinu filmu. Perfektní! ()

sikina

Dodnes nezapomenu na tu atmosféru v kině, když se celý sál smál a nebylo slyšet další perličky p. Růžičkové a dalších. Pro mne, to je Troškova jednička, které se Kameňák nevyrovná. Jinak souhlasím s Evziiikem a to jsem Pražák :-) ()

samurraj

Všem co dáváte 1* a říkáte, že to není vtipné, tak jste hlupáci a nerozumíte humoru a tématice. Super nezapomenutelná komedie. ()

kreyson13

Celý ty roky, co je SSJ na světě, má pořád stejný kouzlo. Vůně léta, prázdnin, vesnice a pohody. Že to není žádný umění? Taky si to na žádný nehraje. Je to letní oddechovka, na kterou se nejraději podívám v zimě a o to víc se těším na léto. ()

kareluh

Výborné ztvárnění české veselky - krátké, vtipné a humorné. Ten nápad zapojení Helenky Růžičkové do kroje a do tanečního kolesa. Úžasné. Kvalitu českého troškovského humoru dál rozšiřují další dva filmy do trilogie. Jahody jsou základ. "Nezastavujem..." je hláška kterou lze slýchat i nyní ve vlacích Českých drah :D A ten český nápad s dojením krav v kravíně - sluchátka, hudba a dojíme. Vyjadřuji se jen pozitivně. Kelišová se vám bude líbit. Hodnotím 80% ()

kavon

Podle mě nejlepší z celé trilogie. Nechápu nízké hodnocení. I když uznávám, že někomu se to může zdát nevkusné a suché, ale mě to zkrátka baví :) Hoštická bláznivá komedie v čele perfektní Růžičkovou. Kelišová taky nepřekonatelná a některé hlášky se dokonce staly (tedy alespoň u mě) nedílnou součástí mnoha rozhovorů. Prostě troška s tímhle zabodoval. ()

stargate17

Tenhle film je absolutní brak, ale co na tom? Poměrně realisticky napodobuje vesnické prostředí. Růžičková je prostě úžasná a do Hoštic fakt zapadá, ani ostatní herci nepůsobí nepatřičně. Základní dějová linka mě sice vůbec neoslovila, i tak se na to ovšem kouknu rád znova. ()

JWK

Svým způsobem jedinečné dílo, které se stalo národní klasikou. Ukazatelem kultovnosti je potom enormní počet hlášek, které přešly do běžného používání. Chápu, že se zdejší "rádoby elita" musí vymezit a ohodnotit jednou hvězdou, ale stejně nic nenadělají, tento film bude vždy oblíbený pro 90% populace, přičemž polovina z těch zbývajících 10% si to prostě jen nechce přiznat aby si zachovali glanc fajnšmekrů... a tak zatímco tomuto takový golfista dá jednu hvězdu a humor je pro něj trapný u Dědictví Kurvahošigutentág, kde je humor naprosto shodný, dokonce hrubší a alkoholičtější, už dává hvězdy 4. Tedy pozérské pokrytectví :D :D :D ()

rottencom

Hlavně je důležité si uvědomit, že pan Troška tohle natočil začátkem 80. let jako reakci na italské crazy komedie - pro tupce, v naprosto odlišném kulturním a politickém klima. Nejen za výsledek, který je přesně zasazen do soudobých českých reálií, ale hlavně za odvahu a vůli tento film prosadit proti cenzuře si zaslouží 5h! ()

tttt

Krásný film, úžasné obsazení herců i neherců. Klasika, kterou zná skoro každý. Musím vidět každý rok nejméně jedenkrát ! Jedna z nejpovedenějších Troškových komedií (kromě jeho oblíbených pohádek). Možná by se dalo říci, že určitým způsobem navazuje na sérii "Homolkových". Možná ne. Neotřelé příhody z venkovského života rozesmějí pokaždé. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů