Až do svých sedmatřicátých narozenin byl George docela obyčejným automechanikem v malém kalifornském městečku Harmon. Ovšem do chvíle, kdy si odskočil z oslavy ven před hospodu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, změnila jeho život. Na jasné noční obloze se mezi miliony hvězd objevil zářící bod a blížil se přímo k Georgeovi. Oslepující záře ho na okamžik připravila o vědomí. Když s pak vrátil mezi své přátele, byl jiným člověkem. Dal dvěma tahy mat místnímu lékaři - přeborníkovi v šachu a odešel domů, kde se během noci ze slovníku naučil španělsky. Všechno je najednou tak snadné ! George čte čtyři knihy denně a s mozkem pracujícím na plné obrátky chrlí nápad za nápadem. Sestrojil automobil, který jezdí skoro zadarmo. Objeví princip akumulování sluneční energie. Jeho nový typ organického hnojiva mění úhor v úrodnou černozem a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru a zruší důležité vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Pouze jedna záležitost dělá Georgeovi po jeho zázračné proměně stejné problémy jako dřív. Krásná sousedka, obávající se dalšího milostného zklamání, vytrvale odolává Georgeovým nesmělým pokusům o dvoření. A když se začnou věci i v tomto směru obracet k lepšímu, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy... (oficiální text distributora)

SuzieS

na tudle komedii jsem narazila az v roce 2019, ale prijeme me prekvapila. Je sice trosku roztahla, ale je velmi mila, vtipna, :) ()

Kozlowski8

George je úplně obyčejný chlápek - mechanik z malého městečka. V den svých 37. narozenin však na chvíli ztratí vědomí a tento okamžik jej zcela změní a zcela obrátí jeho poklidný život... Zajímavé drama o odvrácené straně geniality, vyjímečnosti, odlišnosti a taky o upřímné a čisté lásce. Jednoduchý, ale originální příběh s výbornými herci a hezkou hudbou. Příjemný film, který určitě nepatří k těm, co se za pár dnů vytratí z hlavy. 75 %. ()

PTuranyi

Spočiatku to vyzerá na superhrdinský film o chlapíkovi, ktorý zázračne nadobudol superschopnosti. Príbeh sa však zvrtne inak a George je kvôli svojim schopnostiam odstrčený na okraj a vyhýba sa mu aj väčšina priateľov. Tu sa trocha tlačí na pílu až sa mi to zdá málo uveriteľné. Nakoniec sa však ukáže, že "nadprirodzený" fenomén pramení z neho samotného a nevznikol pôsobením svetelného záblesku, čo je pozitívny zvrat. Pripomína to niektorý prípadov doktora Housea a pacient tentokrát zomrie. Záver je síce sentimentálny, ale s mierou a vhodnou formou. Produkcia je kvalitná a herecké výkony dobré, aj John Travolta sa snaží, ale v niektorých scénach nie je veľmi presvedčivý. 75% ()

Naranyan

Ubrat srdceryvných scén napálil bych plný počet. Jinak totiž neshledávám žádné problémy. V podstatě velmi jednoduchý příběh, který bych si dokázal představit i s hodnocením odpadu je zde podán neskutečně poutavě. Travolta na vrcholu svých sil předvádí opravdu uvěřitelný koncert emocí každým okamžikem. Jestli by se něco podobného opravdu stalo, průběh je dle mého soudu podán opravdu velmi uvěřitelně. Chvíle strávaná s Fenoménem rozhodně stála za to. Nemůžu než doporučit pro příjemně strávený večer. ()

Tomulka

Film pro Johna takových rolí potřebuje John více. Nechat mu prostor pro jeho obličejový výraz a herecký projev a on Vám udělá film ke kterému se budete vracet. ()

Nymphadora

Je to tak na 3,5, ale půlky tady ještě nezavedli. Nemůžu si pomoct, ale Travoltovi ta role úplně nesedí, tento dojem zmizel až v druhé polovině filmu, kdy projevoval dramatičtější emoce. Zato Kyra S. nijak zvlášť emocema nepřekypovala, nevím zda je reakce na smrt milovaného člověka (říct třikrát "ne") důvěryhodná. 5 hvězdiček bych dala za scénu, kde Johna dávala do pucu. Brilantní, nikdy by mě nenapadlo, že taková činnost může působit romanticky a "vzrušujícně" :o) ()

Odbornik___

Fenomen to zcela sedi tomuto dilu. Velice povedeny scenar s Travoltou nahoru, jeden z jeho nejlepsich filmu. Konec fenomenalni ikdyz smutny.Videl jsem to pouze jednou ale zarucene si to v budoucnu pustim. 80% ()

Peenugirl

Ťažko sa hladá láska medzi opatrnou mamičkou, ktorá už nechce dať šancu sklamaniu a chlapíkom, čo je pod drobnohladom okolia a je považovaný za génia, čo by mal svoju inteligenciu dokazovať na každom kroku. Tvrdý oriešok, ale láska je práve pre toto vďačným námetom na scenár od doby prvého homo sapiensa sapiensa až dodnes a bude aj naďalej, a keď je tu aj zvrat a nečakané závery,... o to krajšie. Pekná romantická - fantasy - drama. 80% ()

Mukade

príjemná rozprávočka :) . Akurát tie hlúposti o nádore stimulujúcom mozog k zvýšenej funkcii si mohli odpustiť lebo je to smiešne. Takže fyzické neuróny spôsobia telekinézu, mhmmm :)) ()

Unrealik

První půlka se místy vleče, ale druhá dojem napravuje, hlavně závěr filmu je nečekaný, respektive aspoň po první půlce by jej člověk nečekal. ()

FatimaO

Jeden z mých nej filmů, mám na něm ráda snad úplně všechno. Výborný John Travolta i Forest Whitaker, skvělý Robert Duvall. Zajímavý příběh, který vás zajímá od prvních minut. A nakonec moc hezký soundtrack. ()

Awer

Je velká zábava a potěšení sledovat energií nabitého George. Je dobrý nápad zahrnout prvek střetu zrozené individuality s městečkem, jehož společnost se děsí vyjímečnosti a chce žít mnohem klidnější život než Lace. Je hezká ta myšlenka, že člověk má hodnotu coby člověk, ne coby jeho mozek. Ale tím to asi tak končí. Zbytečné kudrlinky a zveličování s absurdně kvalitními rajčaty a cuketami, které George v nulovém čase vypěstuje. Levně devadesátkový popis vrcholení vztahu Lace s Georgem. Totéž co do soundtracku, hlavně v závěru. A už jen prostý fakt, že děj není odvozen ze skutečné události a je jen hrátkou s myšlenkami, které je v principu schopné kdejaké dítě a která za jeho provedením spíš zaostává.. Vysvětlení s nádorem je podivně přízemní a zároveň nemožné a vyústění příběhu civilní, ale zároveň takřka bez sdělení. Není nepříjemné se na ten film dívat. Ale chvílemi budí naděje, že je víc než je ()

Sansnom70

Herecký koncert Johna Travolty. Takový příběh se může stát i vám. Nikdo z nás neví jestli tam nahoře něco je a jestli vás někdy něco trefí. Příběh o obyčejném člověku, kterému se díky zásahu z hůry změní svět o 360 stupnů. Každý z nás by chtěl mít asi schopnosti jako hlavní hrdina ve filmu, ale ten za to zaplatí daní tou nejcelejší a to vlastním životem. Pokud máte rádi Johna Travoltu a dovedete si ho představit i v jiné roli, než jako drsného akčního hrdinu, tak se na tento film určitě podívejte. ()