Až do svých sedmatřicátých narozenin byl George docela obyčejným automechanikem v malém kalifornském městečku Harmon. Ovšem do chvíle, kdy si odskočil z oslavy ven před hospodu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, změnila jeho život. Na jasné noční obloze se mezi miliony hvězd objevil zářící bod a blížil se přímo k Georgeovi. Oslepující záře ho na okamžik připravila o vědomí. Když s pak vrátil mezi své přátele, byl jiným člověkem. Dal dvěma tahy mat místnímu lékaři - přeborníkovi v šachu a odešel domů, kde se během noci ze slovníku naučil španělsky. Všechno je najednou tak snadné ! George čte čtyři knihy denně a s mozkem pracujícím na plné obrátky chrlí nápad za nápadem. Sestrojil automobil, který jezdí skoro zadarmo. Objeví princip akumulování sluneční energie. Jeho nový typ organického hnojiva mění úhor v úrodnou černozem a jen tak z legrace rozkóduje složitou armádní šifru a zruší důležité vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Pouze jedna záležitost dělá Georgeovi po jeho zázračné proměně stejné problémy jako dřív. Krásná sousedka, obávající se dalšího milostného zklamání, vytrvale odolává Georgeovým nesmělým pokusům o dvoření. A když se začnou věci i v tomto směru obracet k lepšímu, vtrhnou do Georgeova domu agenti FBI, aby zatkli domnělého špióna, který tak snadno rozlouskl vojenské kódy... (oficiální text distributora)

dainio

John Travolta je v této roli nepřekonatelný. Na konci jsem byl dojat. Moc krásný film, který nebrázdí, naše české obrazovky. ()

Dm1tr1j

Ten americký smrad tam vadi každemu rozumnemu človekovi...ono to stale niekam smeruje a na konci to ide dole hajzľom takže celá tá cesta je vlastne zbytočná...ale aspoň so zlatým splachovačom ()

Pantata

Pro mě nadbytečná romantická linka, která dobrý nápad rozmělňuje. Svět podle Prota šel v příběhu "nadpřirozeného člověka" po pointě víc a lépe. Tři a půl hvězdy ()

tranquill

"Budeš mě milovat do konce mýho života?.. Ne, budu tě milovat do konce svýho!" Krásné mysteriózní romantické drama s myšlenkou a přesahem, pro Travoltu jako stvořené. ()

Critic

Skvělý námět, který by si zasloužil lepší zpracování. Travolta vše zachraňuje, ale Kyra Sedgwick mě hrozně iritovala, mnohem víc než soundtrack, který z dnešního pohledu působí hodně úsměvně.... ()

Stíba

Strašně fajn film z kalifornského farmářského venkova s výborným Travoltou. George si žije zcela obyčejným životem dokud se něco nepřihodí a jeho mozek se nestane jakýmsi super počítačem. Do toho tu máme jemnou romantickou zápletku, každodenní život venkovského maloměsta a závěrečné rozuzlení s trochou té životní filozofie. Fakt milé a odpočinkové drama. ()

Razzor_82

"Budeš mě milovat do konce mého života? - Ne, budu tě milovat do konce svého života!" Jemné a citově hluboké melodrama o nadpřirozených věcech. Travolta je ve své roli skvěle přesvědčivý. Pomalu vystavěné drama s několika zásadními zvraty v životě. Závěr je hodně dojemný. 7/10 ()

bakeero

V 90. letech byla vize amerického snu i optimismus z něj na vrcholu svých sil a to se projevuje také ve světě, který film ukazuje. Typický dobromyslný a dobrácký americký občan z malebného amerického maloměsta, kterého mají všichni rádi... Bohužel, mě se nedotkla ani ta milostná linka a při všech těch slovních výlevech jsem si vzpomněl na výborné asijské milostné filmy, které toho řeknou daleko více a to beze slov. ()

matt85

Námět tohoto filmu má minimálně solidní potenciál. A zhruba v první polovina filmu s ním docela zajímavě nakládá, jenže potom se to, z nějakého divného důvodu, zvrtne a začne to být čím dál víc málo snesitelné. Nevím jestli mám hledat příčinu ve scénáristovi nebo režisérovi a popravdě se mi příčina ani hledat nechce. Škoda. ()

Rudyamon

Fenomén mě velice překvapil. Byť jsem původně měl chuť na sci-fi, zjistil jsem, že sci-fi je u tohoto filmu jen jakýmsi podmazem. Film je spíš romantické drama o přátelství (které se tak snadno pokazí), lásce (která se tak těžce získává), ale taky o tom, jak je těžké být jiný: „Přátelství s tužkou? Proč ne, spojuje nás přece stejná hmota.“ Když začalo jít do tuhého a hlavní hrdina najednou začal představovat ohrožení národní bezpečnosti, začalo drama kulminovat, ale přesto se z něj nestal thriller. Film dává spíš důraz na přátelství (Robert Duval je úžasný) a tím se stává takovým pohlazením, peřím na duši. 4hvězdičky - 80%. ()

ZnalecH

Koukal jsem na Mission Impossible, kde hlavní hrdina opustí svou lásku, aby se mohl obětovat pro svět. (Protože kdo může pomoci světu, tak musí.) V tomto filmu byla naprosto opačná situace. Hlavní hrdina mohl několikrát pomoci, ale stále opakoval jen větu: "Jediné co chci, je žít si svůj život dál." To je pro mě hlavní věc, kterou jsem si z filmu vzal - každý má možnost pomoci a je jen na něm, jestli a jak moc chce. ()

gemi

Není to takový ten film, při kterém z geniality hlavního protagonisty naskakuje husí kůže. Je to feel-good romantický sci-fi film. Zhlédnuto minimálně potřetí, podruhé to bylo 7. 11. 2009. ()

Psycho.R

Jeden z těch filmů, na který se dobře dívá. Hlavní postavě fandíte až do konce, jen nechápete, proč se mu líbí taková protiva. ()