Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

gogos

Silena kravina, ktere ale solidne pobavi... Casper Van Dien je solidni vocas, absolutne me stval ten amerikanismus...ale akce je vice nez povedena, to se musi nechat....jako vodvazovka slusny... ()

blackrain

Máme to tu zase. Lidstvo je opět ohroženo hrozbou, která přichází z vesmíru. Teď má hrozba pro změnu podobu hnusného hmyzu. Ten se nezastaví před ničím a nikým. Skvělá popcornovka, při které jsem se výborně bavila. Je to prostě film, který mě dokázal pořádně strhnout. ()

Bat55

Paul Verhoeven má trocha iný štýl réžie a vyprávania príbehu. Film mi v niektorých scénach pripomínal správy: ,,Would you like to know more." A možno práve preto nebol film tak úspešný, ako sa predpokladalo. Verhoeven má vlastný štýl a já ho žeriem. Technicky ide o skvelú snímku, akcie s Arachnidami sú super, krv tiež nechýba, vnútornosti tiež. Vizuálne efekty pekné, i keď občas až veľmi digitálne, na rok 1997 ide o ďaľší "vizuálny orgazmus". Herci ako Casper Van Dien (já ho vážne nemusím) mi až tak nevadili, pretože tu ide o tie kobylky. Zatiaľ čo Dina Meyer, či Denise Richards sa mi páčili. A kto ma dostal? Jasné, že to bol Clancy Brown, ako vždy zavolal "Doctor" ma fakt odrovnalo. V podstate ide o veľmi slušný sci-fi film, ktorý je skorej pre sci-fi fans publikum, typ réžie a scénar je viac než zaujímavý, spracovanie originálne, len ma tak trošku sere,že sequely sa posrali. No určite to bolo tým, že to boli TV filmy a nie klasicky filmy, stvorené pre kino, samozrejme s hviezdným obsadením (ktoré, tiež nie je vždy zárukou kvality), väčším rozpočtom a samozrejme samotným Verhoevenom, pretože ak sa vysloví jeho meno, ako prvé mi na um príde jeho Starship Toopers. /80%/.. .ako malý som tento film nadovšetko ľúbil :-))) PS: Vždy keď prichádzal výsadok pechoty, tak vždy naskočil neskutočne parádny soundtrack.Takže, ďalšie plus filmu. ()

Magyar

Na tom, co tento film paroduje, nevidím nic objevného. JAK to dělá, je už zajímavější. Jenže kritika formou akčního filmu mě míjí na vzdálenost delší, než kam doletí plazmostřely obrobrouků (na oběžnou dráhu). Jsem už konzervativní, nebo je ten film prostě nudnej? ()

Žralok

,,Atom na ně Rico !" Brouci útočí a nebude to zrovna lehkej boj. Můžete sledovat osudy Johnnyho Rica a jeho přátel v různých složkách armády. Tento kultovní film se dočkal dalších dvou přímých pokračování které jsou bohužel znatelně slabší. ()

kaylin

Krásná ukázka toho, jak je možné béčkový film natočit s výrazným přesahem. A také ukázka toho, jak to kritici většinou ani pochopili. Otázkou je, jestli Verhoeven natočil skutečně tak převratné béčko, anebo mají pravdu kritici. Já bych sázel spíše na tu první variantu, protože mimochodem i vizuální stránka je skvělá a souboje s brouky parádní. ()

Thomas

Aaaargh! Film, na kterém ulítávám. V podstatě šílená blbost, ale za to DOKONALE natočená. Krev stříká všemi směry, černý humor, narážky, efekty, láska, sex a hlavně AKCE! ()

suicide

Škoda, že u téhle parodie nikdo neříká, že jde skutečně spíše o parodii než o vážně míněný snímek. Ano, je to i očividné, ale přesto se snaží skrývat pod pláštíkem serióznosti. Ale parodie neparodie, některé věci jsou naprosto nezávislé - nelogičnosti v ději i v technice jsou špičkou. Ale tím, že si Verhoeven vybral k popichování oblíbené americké seriálové "dívčí porno", mě dosti znechutil. Propagaci pobláznění kvůli představě(!) dívky nesnáším. Ale musím říct, že u každého dalšího klišé jsem se bavil: "Maximální počet bodů je 28! Očekávám, že budete lepší!" ()

topi

Paul Verhoeven namíchal neuvěřitelný koktejl sci-fi akčního hororu s romantickou zápletkou. Ovšem po jeho způsobu to jsou suprový jatka. Satira a parodie na válku a celkově na světovou společnost z tohoto filmu přímo šplíchá! Tohleto je obrovské kvalitní Béčko s Áčkovou produkcí. Verhoeven zkrátka dokáže natočit film v jakémkoliv stylu. A to se cení! ()

italka63

Bože, já nemám okomentovaný jeden z mých oblíbených filmů, který mám zasunutý v totálně soukromém šuplíčku, protože málo nás, holek všeho věku, miluje scifi, a tohle byl černočerný nářez, kdy technika a chapadla létají vzduchem, na Zemi je podobná ideologie té, která už tu jednou byla a Denise Richards byla ještě tou nádhernou holkou a ne zchrtlou troskou, zkrátka -Chcete vědět víc? ()

Remedy

Pozoruhodný kontrast high school romance a utopické vize zfašizované společnosti, který je pěkně po verhoevenovsku satirický a patřičně brutální. Ilustrace možností televizní propagandy je tu naprosto skvostná a v mnohém navazuje na Robocopa. Není pochyb, že Paul Verhoeven si v devadesátých letech namazal několikrát na chleba celý Hollywood a že musel svým specificky dekadentním stylem nasrat pěknou řádku pseudointelektuálů. [90%] ()

movieband

Tak, Pěchotu jsem zkoušel už několikrát, dokonce mám doma i předlohu od Heinleina, na kterou se chystám. Ale ať zkouším, jak zkouším, pro mě tenhle film asi nikdy kultem nebude a vím, že s ním znovu asi ztrácet čas taky nechci. Válečná satira v něm jde vidět, ale u mě myšlenku/obsah přebila asi samotná forma zpracování. Filmu se nedá upřít pořádná dávka akce a pohled na vymyté mozky armádou a politickou propagandou. Bohužel to na mě vcelku prostě nezabralo. N.P.Harris potěšil. Ono možná je problém i v tom, že jako herce vůbec nemusím Caspera van Diena a dabéra Martina Zounara. ()

stration

Mně připadá, že je tento film kompletně dělán počítačem. Všechno stejně strojové: režie, herci, triky. Nic nevybočuje, nic nezklame, ale ani neohromí. ()

Thomassi

Nemůžu si pomoct, ale toto je vesmírný nářez, jaký se jen tak nevidí. A když k tomu připočítáme, že režiserem je Paul Verhoeven, je jasné, že na tom filmu něco bude. Planetu Zemi napadnou mimozemští brouci a celý svět se spojí v boji proti nim. Následuje odveta na jejich planetě. První invaze mi připadne jako Den všech dnů z BoB, akorád o pár stovek let později :-) A potom to už je zabíjení té odporné havěti a krev a zase zabíjení. Na tu dobu kvalitní digitální efekty a mladí začínající herci v čele s Casper Van Dienem, Dinou Meyer a Denise Richardsovou, která mi ale připada stračně umělá. K tomu skvělá hudba a je vymalováno. Názory lidí, kterým se tento film nelíbí, jsou mi u řiti. Já jsem si to neskutečně užil a tato scifárna mi vždy zůstane u srdce jako jedna z nejlepších. ()

Rosalinda

Příšerná kravina, kterou jsem přežila jen díky vizuálním efektům a tomu, že když už jsem si jednou tu vstupenku do kina koupila, tak přece neodejdu. Nakonec jsme se s kamarádkou i docela nasmály. ()

Helo

Těžko hodnotit, těžko okomentovat... Na jednu stranu vážné, brutální válečné drama s romantickou vložkou; na stranu druhou vtipné televizní zprávy, které z celé války s brouky dělají spíše komedii a strhují tak celý film směrem k válečné satiře. A to docela zábavné válečné satiře a nebýt pár podivností, asi bych hodnotil pěti hvězdami. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu