Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Eluin

Když jsem to viděl poprvé (rok 1998), tak jsem film zcela nepochopil. Až s odstupem mi došla všechna ta satira a nadsázka. Proto 3 hvězdy. ()

Hubis_

Pamatuju si,jak jako malé děcka jsme na tento film koukali u kamaráda na VHS..V té době si myslim,že efekty byly na výbornou.Příbeh měl hlavu a patu.Super hlášky.Dávám 80 % ()

Anduril

Tento film si pamätám ešte z detstva na HBO. Teraz keď som si ho pozrel znova ma stále bavil. Zaujímavá téma, príbeh, postavy, satira na militarizmus (nacizmus a prehnané hrdinstvo z iných filmov), zaujímavý nápad so spravodajstvom počas deja, na tú dobu super efekty a technika. Herci odviedli skvelú prácu a mali svoju charizmu. Posteľová scéna tam byť nemusela, ale ešte bola pomerne "slušná". Odporúčam mladým (18 +) i pamätníkom na zasmiatie a relax... inak nič hlbšie tam nehľadajte. ()

Ombak▼Penari

Fim, v jehož hodnocení jsem se v průběhu let posunul od počátečního zavrhnutí k postupnému nadšení. Zde bylo zatím řečeno nejzávažnější slovo v žánru filmové military scifi. Kéž by se někdo dokopal k pořádnému pokračování, když dobře zatím dopadlo jen to čtvrté animované... ()

MickeyStuma

Fašistický režim kdesi v budoucnosti a hrozba mimozemský 'brouků'. Neobvykle drsná a vcelku i krvavá válečná podívaná drtící veškeré aspekty dosud natočených sci-fi snímků. Do své doby nevídané efekty skutečně posunuli po technické stránce tento žánr zase o nějaký ten kus dopředu. Příběh má vše, co správný válečný film má mít. Poklidný život, hrozba, nástup rekrutů, tvrdý výcvik, nečekaný útok s následujícími dechberoucími bitvami. A samozřejmě tu nesmí chybět ani láska, i když tento motiv zde slouží jen jako menší doplněk. Zajímavé jsou zákony federace, její znak, a chování velících důstojníků. Ten fašizmus je tu do očí bijící a těžko posoudit vlastně proč. Snímek jinak představuje naprosto dokonalou podívanou a zdá se že se jedná o nejlepší filmový počin Caspera Van Diena. Jeho následný pád do bezbřehých céčkových filmů je toho důkazem. Teď se však nechme unášet příběhem o velkém vlastenectví a nutnosti vstoupit do armády, aby se daný člověk dle platných zákonů mohl stát občanem. CHCETE VĚDĚT VÍC? ()

P.J.2

Vesmírné Beverly Hills s masakrováním brouků, Verhoeven to nenatočil podle knižní předlohy ale úlohu splnil na výbornou, nadsázka je cítít při každé vteřině. Řádně krvavé, naturalistické a bez cenzury, teda až na mrtvou krávu. Po x letech přidávám na plno protože tenhle kult zraje! ()

zelda82

Nestárnoucí klasika, která je zároveň válečným filmem, romantickou komedií ze střední školy i sžíravou satirou společnosti. Tohle dokáže skloubit opravdu málokdo. ()

Evander

Hvězdná pěchota je jedním z nejoblíbenějších filmů mého dospívání a na rozdíl od mnoha jiných filmů z téže doby mě tento stále dokáže pobavit a nechytám se u něj za hlavu.75% ()

Kulda24

Neskutečná pecka a to i přesto, že na to koukám po 23 letech. Verhoeven je specifický režisér a svými odkazy a parodií na nacismus a vojenství dokáže velice dobře pobavit diváka. Já mu to žeru i s navijákem, líbí se mi jeho narážky a zároveň i akce a nekompromisnost např. drcení vojáků potvorami. Hodně krve i nechutných záběrů také nechybí. Labužnický kousek 90% ()

Pořez

Hlavně to proboha nesrovnávat s knížkou!!! Opravdu nesrovnávat, protože kniha a film jsou diametrálně odlišné pojetím... Tenhle film snad ani nejde brát vážně, prostě se jen bavit při pohledu na kvetoucí mládí plné ideálů důkladně porcované jak vepřové půlky na pásech masokombinátů. Svérázný pohled režiséra na americkou propagandu ozbrojených sil, která se fakt povedla... Ty jeden saďoure! :o) ()

Besyn

Herce a scénář je lepší zcela ignorovat a soustředit se jen na ty digitální brouky a akci.Pak je to skvělá řežba !!! ()

salamandrr

Jeden z nejlepších filmů mého života.Úžasně paroduje válečné filmy a ukazeje nesmyslnost bojů. "Pro tebe je to tvoje jednotka,ale pro mě pouze čísla.Já musím každý den rozhodovat o poslání na smrt stovek lidí." Tento snímek je pro mě neuvěřitelně vtipný a i když sem ho včera viděl asi po 6 a bylo něco po půlnoci když začal stejně sem ho dokoukal neb je super.Doporučuji naprosto všem "Chete vědět víc?"podívejte se ()

Filmárik

Hviezdna pechota je jeden z tých filmov ktorým sa pravidelne rok čo rok nedarí unikať z obrazoviek televíznej distribúcie čo rozhodne nieje výčitka.K tomuto filmu sa už celých 10 rokov vždy rád vraciam a nikdy ho v tv nevynechám.Čo na tom že lepší scenár by v pohode zbúchal na kolene pod školskou lavicou kdeaký začínajúci scifista .Takisto herecké obsadenie nieje žiadny skvost (napriek tomu je tento film bezpochyby životná rola Caspera van Diena),zahrali by to lepšie snáď aj účinkujúci bábkového divadla. Ale tie efekty,výprava a hlavne neuveritelná megalománia Paula Verhoevena robia so Starship troopers neopakovateľné akčné mäso ktoré proste musí vidieť každý.Áno aj ja si myslím že Verhoeven sa na režisérskej stoličke rád necháva odtŕhať z reťaze ale to práve jeho filmy robí výnimočnými či už v dobrom alebo zlom svetle. ()

asentra

Už samotný fakt, že jsem to měla chuť vypnout po první půlhodině, mluví za své. Neuvěřitelná kravina, naprosto předvídatelný děj, největší filmová klišé nahuštěná vedle sebe a jedna nesmyslná scéna za druhou.Jedna hvězdička za propagandu. ()

Redix

Těžká hovadina! Soundtrack docela ušel. 2023: Musím to přehodnotit, je to fakt perfektní jízda s vynikající hudbou. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu