Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

bif

Tak tohle je frajeřina, začátek je naprosto bezchybný a jedná se o parodii na válečné filmy a propagandu, ale skvěle natočenou, ten starej úchyl natočil jednu z nejlepších sci-fi vůbec :). ()

Dillon

Suprová akční nálož se skvělou atmosférou, triky a prostředím. Zvláště na DVD obsahující spoustu bonusů a nadupaný zvuk i obraz. Pro fanoušky žánru slast. ()

towstit

Akcia, vtip, brutalita sa ruka v ruke taha cely film. Toto je moja srdcovka, ktora ma vlastne uviedla do sci-fi zanru a za to jej patri moja vdaka. Dakujem ()

Skleni

Velmi rozporuplný film, ktorý v niektorých miestach sa správa ako komédia a inokedy ako akčný nárez. No .. teda.. ja neviem, ale mne to dokopy nejde.. 59% ()

kuces

Prostě řežba, krev, brutalní podíváná, kterou musí vidět každý milovník lítajích částí těl... Nevím proč, ale dá se na to koukat pořád dokola. ()

Torgal

Sú filmy, ktoré môžem pozerať zakaždým keď sa objavia v televíznom programe. Nie je ich veľa, ale Vesmírna pechota medzi ne patrí. Mám rád sci-fi, hlavne military a táto nekompromisná R-ková zábava s hercami ako z Beverly Hills mi sadla dokonale. 9/10 PS: Triky sú tu geniálne a aj po 13-tich rokoch od premiéry stále vyzerajú výborne. PPS: Po už asi desiatom zhliadnutí idem s hodnotením na maximum, neskutočne som si užíval každú jednu minútu tejto perly. ()

AxelWers

Skvelý akčný sci-fi film o boji ľudí proti veľkým chrobákom. Jeden z "najkrvavejších" filmov histórie. Kultový soundtrack. ()

Kingjiri

Scénářem jde o béčko lehce parodující americkou armádu, který má ale díky velkýmu rozpočtu technický parametry poctivýho blockbusteru. Vizuální efekty na svojí dobu perfektní, spolu s tim stojej za pochvalu kulisy, výprava a hudba. Na kostýmech se mohlo ještě trochu víc zapracovat, ale to se dá zkousnout. Herecký obsazení neohromí, nicméně Casper Van Dien hlavní roli vcelku zvládnul a Neil Patrick Harris ve vedlejší roli potěšil. Určitě by stálo za to, lehce zkrátit stopáž, a to hlavně ze začátku, než dojde k válce brouci vs. pěchota. Druhá polovina je ale díky nepřebernýmu množství pěkně natočený akce dost nabušená, hlavně za ní nakonec čtyři silnější hvězdy. ()

Stíba

Pěchota se Verhoevenovy povedla výjimečně. Tahle řežba, která mi osobně přišla na tohohle rejžu poměrně umírněná v sobě skrývá mnohem víc než se na první pohled může zdát. ()

PenaPP

Dnes již klasika mezi Sci-Fi, kterou určitě zná každý fanoušek žánru, ale i většina ostatních o tomto snímku minimálně slyšela. Ve zkratce... Krvavá jatka prokládaná humorem a akcí, originální příběh a propracované efekty - prostě vše, jak má být. ()

Kakho-oto

Z "filozofického" pohledu naprostý opak později natočeného filmu Avatar. Militantní příběh, který nadchl příznivce stalinismu i nacismu z mého okolí (samozřejmě se nejednalo o žádné inteligenty a ani o mé přátele). Když se na to dívá člověk s nadhledem, tak se to dá, ale ultra militantní "filozofii" filmu rozhodně nesdílím. Ozdobou filmu je jednoznačně Denise Richardsová, tehdy na vrcholu krásy. Totéž se dá říci také o její kolegyni Dině Meyerové. ()

snoodles

Poprvé jsem to viděla v Rakousku, když mi bylo 8 let. Ačkoliv jsem tomu vůbec nerozuměla, chytlo mě to tak, že na ty brouky myslím dodnes. A mladý Neil je bomba. ()

Blondy.

Po posledním zhlédnutí jsem musel jednu hvězdičku přidat. Je to zkrátka klasika a snad jediný film u kterého mi nevadí ta americka propaganda Join US, naopak zde je to jednoduše vychytáné. Na 1997 kvalitní efekty na které se dá koukat i dnes a věrne ikdyž trosku brutálněji zobrazené mrtvolky. Dokonce si zde můžeme vybrat i oblibence, protože pres Van Dienovu hl. roli není nutně robrazen v každé scéne a snímek tak nabízí vybudování vztahu k ostatním postavam, jako například k marinům v Aliens. Rozhodně se na to nedá koukat pořád dokola, ale jednou za čas se clověk pobaví. ()

NiaWolf

Drsný sci-fi film, který si nebere servítky a divákovi předhazuje bez ostychu brutalitu a zároveň i lehký humor. Nejlepší je asi první (výcviková) část, pak už je to spíše jen řezba. Chcete vědět víc...? ()

dalziel

Asi som totálny mimoň ,ale podľa mňa je to parádny film. Je to zlé až je to dobré. Keď už fakt neviem čo a na nič nemám náladu tak si pustím toto. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu