bari68

Chris O´Donnell je celkom sympaťák ,a ako ,,vodiaci pes,, Al Pacina bol ako stvorený. VEDĽA Al Pacina bol ale po hereckej stránke slepý on sám.Tým nič zlé proti Chrisovi ,ale ako herci sú so svojimi výkonnostnými stránkami úplne niekde inde. Al ma jeho úlohou slepého vojenského veterána dostal .Trochu mi to pripomínalo Rain Mana , neviem prečo ,ale táto víkendová jazda bola ,,very good,, na ktorej i na okamžik sa dá prežiť život . ()

Seti

Film tak nějak za lepší 3, ale Pacino si za svůj výkon tu hvězdu navíc zaslouží. Jeho Frank Slade byl totiž těžkej frajer! Všichni budou jistě oceňovat jeho závěrečnou řeč před komisí, ovšem mě možná víc dostalo jeho balení v restauraci zakončené "hysterickým" tangem - zdvořilé, šarmantní, zábavné, charismatické...prostě neodolatelné (taky by mu ta slečna do dalších 10 minut zobala z ruky :-) Chris O'Donnell zahrál přesně to, co bylo potřeba, ale přiznejme si to na rovinu - tohle byla one man show. Největším problémem pro mě byla šíleně dlouhá stopáž, protože na podobné drama jsou dvě a půl hodiny skutečně příliš (nelze se proto vyhnout nudnějším pasážím). Už jen kvůli Pacinovi stojí tento film určitě za vidění. ()

jondoe

Nadherny film o ktorom mozem z kludom povedat, ze patri medzi tie najlepsie, ktore som v zivote videl. Al Pacino znovu rozohrava skvely herecky koncert z vygradovanym koncom, ktory sice moze vyzniet tak trosku pateticky, ale myslim si, ze k tomuto filmu sa hodil a ak by bol iny asi by som s toho nemal taky fantasticky pozitok ako z neho mam teraz. Navyse som rad, ze Pacino konecne premenil oscarovu nominaciu. Ulohu slepca zahral tak nesmierne presvedcivo, ze som miestami zostaval v nemom uzase nad jeho neskutocnym herecvtom. Mlady Chris O'Donnell ma svojim herectvom tiez prekvapil a tiez hral velmi dobre. Pre mna je Vona Zeny jeden z mala Pacinovych filmov, ktore som dlho odkladal. Je to vynikajuci snimok, ktory sa da iba odporucit. Pacinove tango je nezabudbutelne. ()

Jaccobos

Líbil se mi konec, jak jinak... komu by se nelíbil, když Al Pacino rozehraje struny svého srdce, aby oprostil zasedání školy od vší nepravosti a nasadil právo a spravedlnost na své místo. Obdivuji tvůrce, že tak dobře ztvárnili obraz člověka zraněného, který v sobě (za pomoci věrného přítele) nachází sílu a odvahu znovu žít a co víc, žít pro druhé.... ()

Chegi

Silnější 4 hvězdy. Nemůžu dát víc za ten neskutečně cukrkandlový konec. Jinak tohle byl koncert páně Pacinova, bravo! A k tomu skvělé hudební podbarvení, až mě překvapilo, že hudba nebyla nominována na Oscara. Mě si tedy získala. ()

matolas

V podstate taký Rain Man 2, ale obrátený. Podobne ako v Rain Manovi aj tu stojí celý film na Pacinovi. Pacino ho však nielenže drží nad vodou, ale ho aj ťahá veľmi vysoko do nebies. Božský výkon, na aký som si už u Ala zvykol a myslel som si to už dávnejšie, no teraz to napíšem na rovinu - Pacino je najlepší herec, akého som mal tú česť vidieť. Klobúk dole. Potešil však aj O'Donnell a Hoffman. Úplný vrchol filmu je posledná scéna v hoteli, osobne si myslím, že Chrisov strach tam bol reálny :). ()

Vajonek

Místy, hlavně ke konci, je tenhle film trochu moc předvídatelný a patetický. Taky se občas možná zbytečně moc táhne. Stejně mu ale nemůžu dát méně než pět hvězdiček. Jde o naprosto dokonalý herecký koncert Ala Pacina, kterému každou sekundu věřím, že nic nevidí (skutečnému nevidomému by ten handicap podle mě divák nevěřil tolik jako Pacinovi), že je nerudný, osamělý, zlomený a pak že zase znovu ožívá a dokáže se po letech radovat díky rodícímu se přátelství či spíše něčemu jako vztahu mezi otcem a synem s jedním čestným, dobrosrdečným a chytrým dospívajícím klukem. Představitel Charlieho, Chris O´Donnell, se vedle Pacina také neztrácí, zdatně mu sekunduje (a to je opravdu co říct, protože Pacina jsem snad v ničem neviděla hrát lépe než ve Vůni ženy - kam se na to hrabou jeho také výborné výkony například v Kmotrech). Oběma jim to, co říkají, dělají a prožívají jednoduše věřím, i když to možná místy je trochu moc pohádkové nebo naopak melodramatické. Je to takový pěkný lidský příběh plný emocí a hlubokých pravd. A také některých nezapomenutelných scén (jízda ve ferrari, přetahování o zbraň a hlavně, hlavně to úžasné tango!!!). 85 %. ()

Billie777

Krasný film. Přestě pro tyto filmy mám americkou kinematografii ráda. Al Pacino je dokonalý, pan Herec. Herecký koncert. Jo, to si nechám líbit. ()

Hopper

Skvelý Pacino, ktorý svojho Oscara dostal úplne zaslúžene, Chris O´Donnell mu zdrailo skeunduje a samotný film predstavuje mimoriadne príjemný príbeh, ktorému nevadí ani dlhšia stopáž a pekne odsýpa... ()

BlueZero

Dráma na ktorej sa da aj zasmiať, k čomu prispel hlavne Al Pacino. Žiaľ ostal vo mne pocit, že film mal byť o pol hodinu kratší a skončiť sa smrťou hlavného hrdinu. Akoby sa producenti báli smutného konca a museli z toho spraviť happy end a tak dotočili ešte ďalšiu pol hodinu filmu. ()

Sgt.Pepper

Jediné, co film nabídne, je brilantní a strhující výkon plukovníka Franka Sladea..a nemohl ho ztvárnit nikdo menší než Al Pacino..jeho monolog o ženách, jeho Hoo - aah při večeři u bratra a hlavně proslov u studentského soudu jsou vrcholné chvíle jeho ''pokmotrovské'' kariéry..Women..What can you say? Who made 'em? God must have been a fuckin' genius.. ()

Pretender

Herecký koncert Pacina, za který zaslouženě získal Oscara. ''Did I hear you right, colonel? You said you're going to kill yourself? - No. I said I'm going to blow my brains out. '' ()

thorewi

Chvilkama slabší, většinou ale hodně silné. Na 5 to není ale pěkné 4 hvězdičky za velmi pěkný filmový zažitek si to určitě zaslouží. ()