Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

charles3

Pohodový, uvolňující film (možná ani ne tak docela komedie) se spoustou dobrých hlášek, u něhož mi ale příběh připadal trochu děravý. Jinak se na něj asi budou dívat diváci z města a jinak lidé z vesnice. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, vychází mi to přesně napůl. ()

Xylobalsam

Pohodova komedie, ktera vas v dnesni hekticke dobe vytrhne z kazdodenniho shonu a prijemne vas odreaguje pomoci prirody a skvelych hercu. ()

aciss

Tak pro mne jeden z nejlepsich novodobych ceskych filmu, nezapomenutelna role Tomase Hanaka pro ktereho mam slabost jak pro cloveka tak i pro roli kterou zde stvarnil :-) Pekne ztvarnene mezilidske vztahy nasi doby. Vrele doporucuji vsem!!! ()

eeddiiee

Vorel se s kontrastem uspěchaného velkoměsta nevyrovnal vůbec špatně. Celý film je velice zábavný a pohodový. Člověk by se hned do té podzimní krajiny rozběhl a celý den jen ležel na louce a koukal na nebe.... ()

gizi

Dobrý námět, dobré myšlenky, špatné zpracování. Film bohužel místy působí zcela amatérsky (polití notebooku kozím mlékem, pád z koně apod.). Dost mě taky vytáčela ta přehnaná programátorská mluva neustále doplňovaná angličtinou (a jelikož v oboru dělám, navíc jsem viděl, jak je mnohdy nesmyslná a neprofesionální; taky bych nikdy neřekl, že to zasejvuju, ale že to sejvnu). I přes tyto nedostatky jsem se na film podíval již podruhé, protože je v něm pár pěkných myšlenek (počítač nepodojíš) a taky trochu romantiky. Celkově rozporuplné, takže jen 70%. ()

taryrta

Tohle natočil režisér mého oblíbeného Kouře? Nebýt jeho pozdějších (nic moc) filmů, těžko tomu věřit. Trapná snaha o poselství pro všechny lidi. Herecky špatnej Hanák a ostatní taky nic moc. A někdo se u tohodle filmu smál? ()

Jevablo

Na rozdíl od většiny jiných Vorlových filmů tenhle má hlavu a patu, určitou poetiku a švih. Je samozřejmě trochu vorlovsky ujetý, přesto rozhodně nenudí, i díky Báře Nimcové. ()

moorks

Když jsem ten film viděl před léty, docela na mě zapůsobil. Navíc atmosféra zaplňého stařičkého kina byla úžasná! Ale pak v televizi už to kouzlo nějak pominulo. Rozhodně jde však o originální pohled na venkov z pohledu mešťáka( Vorla). ()

harmonikar

Filmová pochúťka,akú nedokáže ukuchtiť len tak hocikto.Tomáš Vorel má na to svoju tajnú receptúru.Dáme do toho bylinky rôzneho druhu,všakovaké huby,chlast od výmyslu sveta,čerstvú zabíjačkovú krv,pridáme trochu erotiky,výdatne to ochutíme vorelovským humorom a okoreníme štipkou smútku.Marihuánový dym sa postará o dobrú arómu.Nesmieme zabudnúť na hlavnú ingredienciu,ktorou je Tomáš Hanák.On a jeho hereckí kolegovia tomu všetkému dodávajú ten správny šmak.Vrele odporúčam!Ja som si to parádne vychutnal. ()

lisbethsally

Myslím si, že jestli měl tento film přilákat lidi na venkov, tak se zřejmě minul účinkem. Přemíru sprostých slov a anglických výrazů registrujete již po prvních 10 minutách. Nepříjemný hlas Tomáše Hanáka provází celým filmem a k tomu ještě až nepřirozená spjatost hlavní ženské hrdinky se vším přírodním. Dvě hvězdičky: jedna za hezké záběry přírody a druhá (protože jsem citlivá duše) za závěrečnou scénu s dojemnou hudbou. ()

framil odpad!

Je mi líto,ale když vidím protekčního synka Vorla,je mi zle.Vorel st.bejval dobrej v době Pražské 5.Vše další jde mimo mě... ()

zekon

Takový obyčejný český film. Pár dobrých frků jinak ale občas stupidní divnokamera a taková obyčejná nuda. ()

kiv

K tomuto filmu mám velmi ambivalentní postoj. V mnoha ohledech originální a zručně natočený. Spousta kouzelných a legračních figurek, podmanivá atmosféra... Lokality, které důvěrně znám a ke kterým mám vztah, vyznění filmu dále podtrhují. Na druhou stranu to prorůstání Vorlovým new age kvaziduchovnem (ovšem zdaleka ne tak hrozné jako ve volném pokračování filmu) a některé amorální důrazy dokáží film natolik zprotivit, že se na něj dost možná už nikdy nepodívám. Nicméně ta poetika mne jednou zasáhla... ()

shinlove

Film je to dost průměrný, ale to hlavní, co ve mě i po letech zanechal, je nádherná myšlenka útěku od "civilizace" zpět ke kořenům. Je o tom, že abychom byli šťastní, nepotřebujeme ani PC, ani mobily, ani další ptákoviny dnešní doby. Štěstí se skrývá v něčem naprosto jiném... 3* ()

Neemfa

Jelikož jsem ajťák, tak jsem se do filmu celkem položil, koukám na něj od mala, relativně často a rád. Občas je prostě potřeba vypnout. ()

Peabody

Ne, raději zůstanu ve městě, Vorlova tehdejší rodina je sice kompletně na plátně,ale proč - to chápu poměrně obtížně. Ano, jsou krásné ženy, které neumějí hrát a přitom to ve filmu nevadí, jsou i opačné případy, herečky bez krásy, obvykle ale s charismatem a osobností. Pak je Bára Nimcová. Tři mužství Vorlové taky dost děs, Příběh sám je typický pro konec devadesátek, kdy řada lidí snila o návratu k přírodě, venkově, idyle, obvykle to skončilo rozpady a návraty. Nicméně to mi nevadí vůbec, na to má každý autor plné právo. Je to manifest určitého životního stylu, který pokud vím tehdy skutečně režisér akceptoval, takže žádná póza. Sklepácký projev mám velice rád, ale ve Vorlově stylizaci je pro mne snad nejslabší (pominu --li Skřítka) a už zde jsou náznaky pozdějšího propadu do křeče milionářského ad. typu. ()