Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

Martazoe

Klasická filmová pohádka, na kterou se ráda vždy o Vánocích znovu podívám. Libuše Šafránková jako Popelka nemá chybu, tady mi dokonce ani nevadí píseň "božského Káji", protože sem přesně pasuje. ()

huhuhu783

Sice mi někdo může vyčinit,že u týto pohádky dávám plnej počet hvězd ale přátelé,ruku na srdce, když se člověk chce podívat o vánočních svátcích na to jak má vypadat pořádná pohádka,tak si na tomto počinu musí zkalibrovat pohádkový voko. Nemluvě o tom že obsazení titulních rolí je prostě nádhera. Jak klaďáci tak záporáci. No a potom když pominu ještě pár dílek z období před tímto a těsně po tomto tak to už jde pomaličku dolů,dolů a dolů. V 90. letech nepříznivou křivku ještě přizdvihla první Princezna ze mlejna a pak zase dolů a dolů.Sice se ještě různí lidi snažili tuto pohádku vybrakovat a udělat z ní něco novodobýho,ale skutek utek. Takže jo, je to prostě vánoční pohádka bez který nemůžou bejt vánoce v česku,na moravě a ve slezku vánocema.A myslím že nejen tam..... :-) A něco na závěr : No jo ty sis bral maminku,ale mě nutíte samý cizí ženský ()

klabator

Pohádka se mi velmi líbí zajímavým dějem, i nápadem, jen dříve mě štvala technická kvalita filmu, ale po zhlédnutí upravené pohádky, která byla tyto vánoce v televizi, jsem si nemohl na nic stěžovat .. 100% ;) ()

AndreiRanger

Dílo na deset hvězdiček, toto je kousek, který se prostě nezadaří každý rok. Když ho shlédnete víte, že chcete napsat spoustu krásných slov, ale zjistíte, že ve slovníku prostě nejsou.... ()

MirINDay

Ačkoli se krása téhle pohádky popřít nedá, neustálé roční opakování ve vánočním programu by se možná mohlo alespoň trochu omezit. Tohle české zpracování je totiž nezapomenutelné i po prvním zhlédnutí. ()

megacik

Dal by som aj vyššie hodnotenie, kedysi sa mi táto rozprávka trochu páčila, takže moje súčasné hodnotenie "odpad", by si asi tento film nezaslúžil, preto som sa rozhodol dať mu z milosti aspoň 10%. Takéto hodnotenie dávam hlavne z toho dôvodu, že keď idú vianoce, všade tento film dávajú, bojím sa aj, že keď otvorím konzervu, bude tam Šafránková. Tento film mi vždy dokáže znepríjemniť vianoce, pretože som naň už alergický. Taktiež sa mi kvôli tomuto filmu vyvinula aj alergia na Šafránkovú, lebo je tu zobrazená ako submisívna manipulantka, čo mi rozum nebere. Preto sa ho snažím nepozerať, lebo Šafránkovú som mal celkom rád v iných filmoch....takto by sa mi znechutili ešte aj tie. Taktiež mi vadí ukradnutý námet filmu a neuveriteľná idealizácia postáv a deja, čo sa mi skôr hodí do kreslenej rozprávky. ()

InaS

Co dodat, prostě nejlepší (nejenom) česká pohádka. Kromě všech jejích kvalit, které nebudu jmenovat, protože to tady už udělali ostatní, si hlavně všimněte, že na rozdíl od cca 98% všech pohádek - v téhle princezna není unylá, svatá trpitelka, ale má také nějakou osobnost. ()

kratajirka

1 z 10 nejlepších pohádek s českým hercem. :) Když máte podklad úžasného charakteru a k tomu úžasného režiséra - byl by zázrak nevykouzlit úžasnou věc. ()

Rajca

Každý rok rozmýšľam , čím to proste je, že táto verzia Popolušky je jednoducho nesmrteľná a nikdy neomrzí. Je to skvelým výberom hercov, perfektnými replikami, génius loci, nádhernými kostýmami, výbornou hudbou, kamerou či strihom? Je to jednoducho vkusná kombinácia toho všetkému, ktorá vdýchla tomuto príbehu dušu a tú správnu poetičnosť. Vorlickovi sa podarilo dokonale oživiť ilúziu, že dobro a láska na konci dňa zvíťazia a to je to, čo nám pomáha prekonať aj tie šedivé dni každodenného života. ()

IndominusRex

Tohle se musí líbit snad každýmu, a jestli se najde nějakej cynik, kterýmu to není po dobru, alespoň uznejte, že je to kvalitně zpracovaný. Nádherná pohádka a basta. ()

Zrzavakocka

srovnávat nesrovnatelné ( Popelka 1969) prostě nelze každá má svůj půvab každá má svou krásu, ale obě jsou nej to ostatní je odpad !!!! ()

ambrobene

Existujú iba tri filmy, bez ktorých si neviem Vianoce predstaviť - Tento film a 2 x Sám doma Bez Mrázika, Perinbaby to ide ;) ()

Marrakech86

Tradiční vánoční pohádka na kterou se rád podívám každý rok, skvělé herecké výkony a nádherná hudba, už se na ní opět těším až jí budou vysílat. ()

Jirkacek

Pohádka Tři oříšky pro Popelku se za desítky let od svého natočení stala jednou z nejoblíbenějších a právem patří do zlaté skříně českých filmů. Spousta lidí okolo mne včetně mých nejbližších ji má velice rádo, ne tak já, nepřirostla mi až tak k srdci. Já mám raději pohádky z více kouzly a nadpřirozenými bytostmi jako třeba s Čerty nejsou žerty, zatímco výjimečnost české Popelky spočívá v její přirozenosti, nepohádkovosti a až feministické povaze hlavní hrdinky. Musím však ocenit to, že byla natočená v zimě, což je opravdovou zvláštností, protože se hereckému štábu nechce logicky při natáčení mrznout. Každopádně se nedivím především ženské části publika, že se jim těžce romantický příběh utlačované hrdinky, která k bohatství a lásce přišla, tak moc líbí. Co se týče Popelky ztvárněnou mladičkou Libuší Šafránkovou, tak jejímu hereckému výkonu nelze nic vytknout. Populární herečka si pak střihla v dalších pohádkách tuny princezen a jedna byla lepší než druhá, nicméně Popelkou to vše začalo. Stejně tak úžasný je další typický představitel princů této éry Pavel Trávníček, který se mi vždy v těchto rolích líbil, nejvíce ale v pohádce Třetí princ. Německé herce koprodukčního filmu záměrně přeskočím, jelikož stále zbývá mnoho těch vynikajících českých. Podkoního Vincka ztvárnil Vladimír Menšík, preceptora Jan Libíček a vdavekchtivou urozenou slečnu Droběnu z Outlova Helena Růžičková. Královského šaška hrál kdo jiný než Jiří Krytinář, princovi kamarády Jaroslav Drbohlav a Vítězslav Jandák. A nakonec nesmím zapomenout na Popelčinu nevlastní sestru alias Danu Hlaváčovou, která byla v době natáčení těhotná, takže její šaty byly volnější a scénu, kdy s macechou padá do jezera, točili kaskadéři. A pokud byste na vlastní oči chtěli vidět princův zámek, zajeďte do německého Moritzburgu, kde se od roku 2009 každoročně koná výstava o filmu. Jak jsem již napsal, pro mne se jedná spíše o průměrnou pohádku s vynikajícími herci a tomu odpovídá i moje hodnocení. Sečteno a podtrženo, Tři oříšky pro Popelku si u mne vysloužily stejný počet oříškových hvězdiček ***. ()

j1c2

Pohádka, kterou jsem milovala již jako malá a věděla jsem, že je pro mě ta nej. Nevím, pokolikáté jí dnes uvidím, asi podvacáté:-) ale ta atmosféra tam bude opět. Krásná:-) ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování