Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

CZmaggieCZ

Nejkrásnější česká pohádka a ten kdo nesouhlasí, ať raději mlčí :-D. Opravdu nevím co bych tomuto filmu vytkla, má prostě své kouzlo. Každoročně si ho s rodinou na Štědrý večer rádi pustíme :-). ()

Kosir

Černobílá Popelka s Hruškovou pro mě zůstává postavou, co nejlépe odpovídá pohádce, kterou jsem od mámy slýchal v dětství. Přidrzlá Šafránková je už trochu jiný kafe, a jeden se diví, proč už dávno svoji rodinu nespacifikovala, nýbrž pořád předstírá, že je páté kolo u vozu. * Zmýlená neplatí. Teprve po desítkách let jsem zjistil, že vše je v kostce vysvětleno na samotném začátku filmu, takže slevuji z příkrosti a Libušku beru na milost. ()

kiki1

Moje nejoblíbenější pohádka, milovaná klasika, bez které Vánoce nejsou Vánocemi. Nádherné prostředí, skvělé herecké obsazení, kouzelná atmosféra, která člověka pohltí. Chytí za srdce a nepustí. Úžasná Libuše Šafránková, která je pro tuto roli jako stvořená. Vše dokresluje sníh, a proto jsou Tři oříšky pro Popelku tak neodmyslitelně spjaty s vánočním časem. Moje hodnocení nemůže být jiné než maximální. ***** ()

StarFsh

Socialistická adaptácia klasickej ľudovej rozprávky. Snaha o konkurovanie Disney-ovej animovanej Popoluške je očividná. "Imperialisti to spravili animované, my (výchdný blok) to spravíme hrané." Ešte dobre, že nemám cukrovku. Na môj vkus až trochu moc sladké. ()

elizabetth

Vskutku nejkrásnější pohádka všech dob. Ačkoli je zápletka stejná jako všude jinde - dobro vs. zlo, ačkoli je možná přehnané mluvit o zlu, přece je to naprosto jiné. Milá pohádka, nevtíravým způsobem milá a velice kouzelná. Nedokážu si představit Vánoce bez Popelky - jejích krásných šatů, skromnosti, lásky ke všem okolo, a všeho, co je v nás dobré. ()

andydufrsn

Česká klasika bez které si málokterý národ v Evropě dokáže představit Vánoce. I když pohádky nemusím, tak na tuhle se vždycky rád podívám ()

Elen16

Já tedy nevím, ale mě tahle pohádka prostě asi nikdy nechytla tak, jak by měla. Nikdy pro mě nebyla srdcová záležitost a určitě není to pro mě symbol Vánoc. ()

Odevush

Pohádka byla krásně zpracovaná, co se týče výběru herců, kostýmů, prostředí, hudby. Určitě se nejednalo o nízkorozpočtové natáčení a to je z filmu zcela patrné. Ale nízké hodnocení uděluji za pro mě naprosto nepřijatelné zpracování povahy popelky. Myslím, že správná popelka určitě nebyla průbojná, neodvážila by se maceše odsekávat a nevrle odmítat práci a nestřílela by po lese zvířata. Potom se ztrácí smysl, proč by jí zvířátka měla pomáhat. Tato pohádka podle mě nedrží heslo, že "dobro vítězí", ale spíše, že "člověk musí mít ostré lokty". A proto to není u mě pohádka o Popelce. ()

cumimnabednu

Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji za tento filmařský počin a slovy nepopsatelný zážitek. Skláním se všem, kdo se na této pohádce podíleli a jsem jim vděčen, neboť díky nim jsem prožil dětství, zimu a vánoce tak jak se má. Bez této pohádky si to nedovedu představit. Žádná jiná pohádka si k této nemůže atmosférou zimy a vánoc ani čuchnout. Snad jen Krakonoš a lyžníci, ale to v podstatě není pohádka. Jistě, existují také fajn letní pohádky, ale zimního tak dobrého nic. Vynikající herecké obsazení, vynikající kostými, hezké vykreslení postav, výborně zpracováno, kouzelné exteriéry i interiéry a snad nejnádhernější pohádková skladba "Kdypak ty ptáčku hnízdo máš" v podání Karla Gotta. Těším se až mé děti vyrostou tak, aby si i ony mohli vychutnat tuto pohádku a díky ní si dokázat užívat i zimy a sněhu a vánočního období. ()

Mountain

Toto je opravdu pohádka, která patří do zlatého fondu a můžeme se s ní kdekoliv chlubit. Ta výprava! - úžasné propracování do nejmenších detailů - od výběru herců přes kostýmy, hudbu až k exteriérům. Není co vytknout. Nikdy neomrzí. ()

Leira

Nejkrásnější česká pohádka, bez níž nejsou Vánoce. Tisíckrát viděno a pořád málo, nikdy neomrzí, nikdy jí nebude dost. Nestárnoucí pohádka, která kdyby nevznikla, svět by byl o mnoho nádhery chudší. ()

Isognomostom

Digitálním vyčištěním Tři oříšky neuvěřitelně prokoukly - vypadají jako nově natočená pohádka a ohromně to celé pohádce sluší. Ovšem narozdíl od většiny nových pohádek mají při svém stáří Tři oříšky stále skvělou atmosféru a výkony všech zúčastněných herců i neherců (rekvizity, kostýmy, střih, hudba...) hravě strčí do kapsy všechny nové pohádky za posledních cca 25 let (vyjma pohádek Lotrando a Zubejda a Anděla Páně). "Pojď dolů! Pojď ty nahoru!" ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování