Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rt12
  ****

  „ Čtivá a historicky působivá kniha Miloše Václava Kratochvíla, podle jejíž předlohy vznikl film, který sice plně nedosahuje jejích kvalit, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. V dějových liniích, rozvíjených ve Vídni, v Čechách, v Německu a Rusku, se lidé urození, neurození i samotní tehdejší vládci řítí svými neuváženými činy do I. světové války. Z původně zamýšlené ,,kárné výpravy" je celosvětový konflikt, který po ukončení nově uspořádal Evropu. Pomalé tempo bych filmu nevyčítala, však sama doba byla podle mého klidnější a tančil valčík. Nebylo v ní nic hektického a šíleného z doby současné kdy vládne hluk, spěch a úplně jiná muzika. Mě se film líbil.(23.11.2014)

 • Lima
  ***

  Historicky přesná rekonstrukce toho, co předcházelo zahájení 1.světové války. Dějove nevzrušivé, spíš dokumentárně působící. Ale jestli máte rádi, jako já, historické filmy, nudit se nebudete.(3.5.2003)

 • Snorlax
  ***

  Výborně obsazená mírná nuda.(9.11.2011)

 • Crocuta
  ***

  Dobré zpracování románu M.V. Kratochvíla. Ale chtělo to zfilmovat i "Evropu v zákopech".(24.7.2007)

 • berg.12
  **

  Jako historický film vzniklo tohle dílo přesně v roce, kdy začal být takovýto pohled na historii out (naštěstí). Ambice filmu byly i třeba podle výpravy zřejmě vysoké, ale vedle již zmíněného pokusu o historičnost se je nepodařilo ničím jiným naplnit. Poněkud vyčpělejší záležitost.(9.12.2005)

 • Zora Jandová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace