Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  *****

  Překvapení! Nevzpomínám si, že bych to viděla, ale rozhodně lepší než zdejší komentáře praví. Velmi poklidná skoro pohodová atmosféra. Pro woodyho, Paityho a ostatní, co se nudili - dějiny někdy nejsou tak svižné a zábavné jako americké akční filmy. Dějiny se překvapivě rozhodují v kancelářích, kavárnách a u kulatých stolů v rytmu valčíku. A důležitá je barva výložek na uniformách. Líbilo se mi jak dokumentární pojetí, tak i proložení dobovými dokumenty. Zábavné možná ne, ale velice poučné! A hodnocení? Že si film pět hvězdiček nazaslouží? Jednu nebo dvě taky ne!!(22.10.2014)

 • rt12
  ****

  „ Čtivá a historicky působivá kniha Miloše Václava Kratochvíla, podle jejíž předlohy vznikl film, který sice plně nedosahuje jejích kvalit, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. V dějových liniích, rozvíjených ve Vídni, v Čechách, v Německu a Rusku, se lidé urození, neurození i samotní tehdejší vládci řítí svými neuváženými činy do I. světové války. Z původně zamýšlené ,,kárné výpravy" je celosvětový konflikt, který po ukončení nově uspořádal Evropu. Pomalé tempo bych filmu nevyčítala, však sama doba byla podle mého klidnější a tančil valčík. Nebylo v ní nic hektického a šíleného z doby současné kdy vládne hluk, spěch a úplně jiná muzika. Mě se film líbil.(23.11.2014)

 • woody
  *

  Neočekával jsem moc ale tohle mě dostalo.Vávra se pokouší o umění, no potěš...Vypravěč Jiří Adamíra zve do panoptika vládců a zavádí nás do víru událostí počínajících rokem 1914.Ještě před tím nás titulek varuje, že vše ve filmu je "zobrazeno podle skutčných událostí, i když se tomu zdráháme věřit"- již to mě mělo varovat co bude následovat.Nuda!Více jak dvě hodiny nudy, nudných dialogů, nudných hereckých výkonů.J. Vinklář jako Ferdinand D'este, R.Hrušínský jako "Procházka" a Bartoška jako kronikář ještě ujdou.Zbytek hereckého ansámblu jsou hlavně cizinci.Nevím kde je vzali ale herci to nejsou a spíše vítězí podoba s carem Mikulášem, císařem Vilémem a dalšími.Kdo by očekával bitev nebo něčeho co by připomínalo akci jakou Vávra předvádělv u husitů bude zklamán.Davové scény jsou zrychlené žluté dobové záběry, bitvy jsou sledem po sobě jdoucích fotek z bojiště, ruská revoluce je vystříhaný sovětský film o ní(naštěstí se k tomu titulky filmu přiznávají).Nevím zda mělo jít o tvůrčí záměr ale nevyšel.Jde o konverzační slátaninu s neskutečně nevyužitými čekými hereckými hvězdami.O 1.SV si radši přečtěte knížku nebo se podívejte na dokument.Radím vám dobře...(27.5.2005)

 • Dont
  **

  Působilo to na mě hrozně matně a nezajímavě, chvílemi až nepřirozené a naivní, např. ve scénách se Zorou Jandovou. I Jiřího Bartošku už jsem viděl hrát daleko lépe. Přehlédnout nelze ani jistou míru tendenčnosti.(16.8.2014)

 • Lima
  ***

  Historicky přesná rekonstrukce toho, co předcházelo zahájení 1.světové války. Dějove nevzrušivé, spíš dokumentárně působící. Ale jestli máte rádi, jako já, historické filmy, nudit se nebudete.(3.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace