Sedm smrtících zabijáků a jejich souboj o milionovou odměnu. Skvělá hvězdná sestava - Ben Affleck, Andy Garcia, Ray Liotta, Jeremy Piven, Ryan Reynolds, Alicia Keys a Common - dělá z filmu Sejmi eso ten nejžhavější akční hit roku. Film natočil Joe Carnahan - uznávaný režisér filmu Narkotika. Když mafiánský boss vypíše odměnu milion dolarů na pochybného lasvegaského varietního umělce Buddyho ‚Eso‘ Israele, který začal donášet FBI, raději pro něj federálové připraví luxusní úkryt. A tak zatímco si Buddy krátí čas v náruči žen, alkoholu a drog, brousí si na něj zuby pestrá směs odporných mafiánů, zuřivých zabijáků a bezcitných nájemných vrahů. Ti využijí cokoliv včetně motorové pily, granátů, brokovnic a nožů, jen aby Buddyho zlikvidovali a získali pro sebe lákavý milion dolarů. (Magic Box)

JJ.Gibson

Film, ve kterém se střídají brilantní scény s úplně trpkými. Jednu chvíli pozorujete supr akci, kterou potom vystřídá nudné povídaní... To je tak asi jediná nějaká větší výtka. Jinak bych řekl, že se jedná o novodobý ,,cool akčňák", ale těžko říci, jesli se vám vryje do paměti aspoň na pár týdnů. ()

Ridick

filmik na styl podfuku, so zaujimavymi postavami, zapletenym dejom a mierne sialenym strihom. mam to rad, ale zaverecna polhodina straca tempo, dej sa zbytocne zauzluje, je tam mis- mas a pada to do priemeru, ale inac je to vkusne, cool a secko klape jak ma. ()

Jillen

S postupem času mám ten film čím dál tím víc rád :)...dost možná nejlepší Carnahan...jop a nekoukat bez kvalitního 5.1 Dolby Surround ()

UncleG

Likvidační zabíjačka, která si celkem nonšalantně pohrává s hollywoodskou kulturou násilí. Překombinované "namachrované" vyprávění (po vzoru Dannyho parťáků) je zasazeno do rámce "zabij koho můžeš a užij si spoustu srandy" - přičemž film evidentně spadá do série Béčkových filmů natočených s áčkovým rozpočtem. Sejmi Eso je podle mého parádně obsazená krávovina, jejíž hlavní devizou je tvůrčí nadhled, tarantinovsky zvrhlá, smrtelně vážně se tvářící nadsázka ... a jejímž jediným cílem je pobavit. Inu, mise splněna: pobavilo, neurazilo. Jenom příště: až si zaplatíte Rynana Reynoldse a Andyho Garciu, nebylo by od věci dát jim taky roli, ve který by mohli něco předvýst. ()

kaylin

Quentin Tarantino znamenal hodně pro americkou, ale i světovou kinematografii, o něco menší, ale stále významný vliv na další umělce a autory měl Guy Ritchie. Jeho filmy dokážou zaujmout, a to jednoduše proto, že spolu s násilím a hláškami jedou v takovém tempu, které ne každý dokáže ukočírovat, ale když už se to povede, je to skutečně adrenalinová jízda. Spousta novodobých mafiánů, flákačů a vrahů, kteří to nemyslí až tak špatně, ale vždycky jsou na druhé straně zákona. O něco podobného jako třeba "RocknRolla" se pokusil i Joe Carnahan, který v poslední době zaujal filmovou předělávkou seriálu "A-Team" a některé nadchnul, některé méně, drsným hororem "Mezi vlky", který drží nad vodou především skvělý Liam Neeson. "Sejmi eso" je filmem, který se točí kolem jednoho chlapíka, jeho vraždy, peněz a dalších důležitých věcí. Máme zde neskutečné množství postav a postaviček, které se úplně nepletou a dokážete je rozlišit od sebe. Nic to však nemění na tom, že je film přeplácaný a z jednoduché zápletky je uděláno drsné divadlo, kde se daří sem tam zahláškovat, sem tam se otřepete nad tím, jak drsná byla některá scéna. Nešetří se krví a v závěru je to vážně docela masakr. Zajímavou postavu má Chris Pine, která mi u něj sedí víc než třeba jeho agent ve filmu "Tohle je válka!". Film vás může strhnout, ale stejně po jeho skončení budete mít ten zvláštní pocit, kdy si budete říkat: "A o čem to vlastně celé ty dvě hodiny bylo?" Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/sahara-stormbreaker-syriana-andelsky.html ()

Damiel

72 % - Není to špatné, ale forma poněkud pohltila obsah. Po stránce vizuální precizně, "klipovitě" vypiplané, cool střih se týká nejen obrazu, ale i dialogů, kde replika ze záběru končícího plynně navazuje na repliku záběru dalšího, z úplně jiného místa a s úplně jinými figurami. Jenže film se potácí mezi snahou o coenovský sarkasmus a tarantinovskou nadsázku (ti tři náckové jsou vrchol:-) a moralizačním dramatem o svědomí, což se vzájemně tak trochu bije. Ten konec mohl být rozhodně lepší, bylo zaděláno určitě na víc. Ale dovedu si představit, že bych se na Eso klidně ještě znova podíval, to jo. ()

YURAyura

1/10 Scenaristicky naprosto nezvladnuty film, kde nadbytecne mnozstvi postav zabilo cely potencial, ktery se zustal krcit u par efektnich zabiti. Zbytek uz je ale jenom koncentrovana nuda, ktera nema absolutne zadny spad a divak se na konci citi podveden a okraden o cas. Postavy jsou placate jako Zeme pred Galileovym objevem a chovaji se jako scenariste Mission Impossible az na to, ze tu nema humor abslutne zadne misto. Ale dobra smrt pro zLost Jacka a aFlecka, ktery po smrti podal svuj vrcholny herecky vykon. Coz se o drtive vetsine ostatnich rict neda. ()

MATADOR

Carnahan vÍ, co chce, a má to v malíku. Ale nedokáži si vysvětlit hromadu nelogičností, kterými film doslova překypuje. Tzn. dvacetiminutová jízda výtahem, dvacetiminutová příprava na zabití bosse, se kterým jste shodou okolnosti ve stejné místnosti a o ničem neví. Achjo, to teda bylo něco, kdybych ale tohle nebral, jako že to beru, tak se jedná o slušnou akčí zábavu s ajn vtipy, takhle se ale tenhle fajnový filmík potácí na poli průměru. ()

Tygrys

...tak nám sejmuli eso. Smokin Aces je na můj vkus trochu přeplácaný, ale jako oddechovka je to snímek velmi dobrý. Docela těžko se mi tady vyzdvihuje některá z postav... fandil jsem vražedkyni Georgii (Alicia Keys) její kolegyni jsem zase naopak přál co jak nejrychlejší smrt. Nejhustší byl bez debat Warren (Zach Cumer) ten malý klučina co pořád poskakoval jako dement :) ()

Dubro

Joe Carnahan tento snímok len horko-ťažko naštartoval , no potom sa mu tá kára vynikajúco rozbehne a tá jazda je zážitok. ()

kagemush

Přeplácaný úvod,makabrózní vybíjená,herci mě bavili(někteří moc-Garcia,Affleck),podivný,nepříliš uvěřitelný(v rámci příběhu i formy)konec,byť pointa nebyla špatná,-aneb čtyřicet vražd už fakt stačí drahoušku.Tak. (narozdíl od spousty jiných spoludiváků mi vůbec nevadí,že to režíroval zrovna Carnahan a ne třeba Ritchie,Tarantino,nebo Toník Skottů,páč by to byl potom úplně jiný film a to by i přes spoustu chyb byla škoda)70% ()

Chen

Divoká kriminálka, která by mohla být po akční stránce vypilovanější, ale rozmanité obsazení, ujeté charaktery a pár další věcí z ni dělají hodně svižnou a zábavnou podívanou. ()

M.i.k.e

vcelku povedená a neprávem opomíjená gangsterka v Ritchieovském stylu...copak by se asi stalo,kdyby jí režíroval sám Ritchie? ()

dezorz

Mal a to byt dobre pomotana gangsterka, akurat tvorcovia zabudli, ze len pomotat nestaci, ze treba aspon trosku vediet ako sa natacaju filmy. ()

deepend

Teda podle ukázek a reakcí jsem čekal pecku ve stylu Guye Ritchieho......Příběh samotný je o týpkovi na jehož hlavu je vypsaná odměna 1000 000 dolarů. Je jasné, že o jeho život začnou usilovat různí týpci. No má to docela dobrý rozjezd, ale posléze jsem už jenom apaticky sledoval ty jatka. Sejmi eso má dobré obsazení, dobrou kameru, nezbytné "cool" hlášky, tak proč je to taková nuda? ()

Jino

Ze začátku trošičku chaotické, nevěděl jsem o co pořádně jde, ale včas jsem vypl mozek a soustředil se jen na akční řežbu. Na konci jsem mozek zapl a nechal se příjemně překvapit závěrem. ()

Rocky88

No teda nečekal jsem mnoho, ale tohle bylo velice slabé. Představování záporáků se táhne celou půlku filmu, potom se další čtvrtinu nic neděje, aby se v té poslední všichni vystříleli. A ta narychlo uvařená pointa o nepochopeném telefonátu a o živém/mrtvém agentovi byla předvídatelná už od půlky filmu. Opravdu velká ztráta času, zabalená v docela pěkném hávu. Za to ta jedna hvězda. Carnahan velice zklamal, stejně jako jeho hezky vybraný arsenál herců. ()

bogomira

Chaoticky natočenej chaotickej scénář. Postav je tolik, že než je všechny poznáte, tak nejspíš usnete. A když ne, tak uvidíte jatka, kde se každej snaží bejt tak cool, až je to groteskní. No ale nedejte na mě, zas tak zlý to není, vidíte ty tři hvězdy? ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel