Sedm smrtících zabijáků a jejich souboj o milionovou odměnu. Skvělá hvězdná sestava - Ben Affleck, Andy Garcia, Ray Liotta, Jeremy Piven, Ryan Reynolds, Alicia Keys a Common - dělá z filmu Sejmi eso ten nejžhavější akční hit roku. Film natočil Joe Carnahan - uznávaný režisér filmu Narkotika. Když mafiánský boss vypíše odměnu milion dolarů na pochybného lasvegaského varietního umělce Buddyho ‚Eso‘ Israele, který začal donášet FBI, raději pro něj federálové připraví luxusní úkryt. A tak zatímco si Buddy krátí čas v náruči žen, alkoholu a drog, brousí si na něj zuby pestrá směs odporných mafiánů, zuřivých zabijáků a bezcitných nájemných vrahů. Ti využijí cokoliv včetně motorové pily, granátů, brokovnic a nožů, jen aby Buddyho zlikvidovali a získali pro sebe lákavý milion dolarů. (Magic Box)

tomikan

Akce jak ma bejt. Jede to porad a brzdi to az tak poslednich 15 minut treba.. ale proc ne, zadnej nasilnej nebo spis neprirozene nasilnej konec. A pod nedosazeni dokonalosti typu Sbal prachy a vypadni nebo RocknRolla se podepsala hlavne absence takovyho staromodniho puvabu a az starobylyho puncu nejen postav, ale i deje, skoro az duveryhodnosti pribehu. Neni to proste tak osobni zazitek no. Zabavna akce na jedno zhlednuti. ()

bono22vox

Stylová videoklipová jízda, které by ale určitě prospěla větší střídmost a lepší zápletka... i tak se ale jedna o dobrou zábavu... ()

Nix

Celkem jízda s velice solidním hereckým zastoupením. Konec je hodně fajn, ale co mi na tom filmu vadilo, tak byla scéna s tím pošahaným klukem, to jsem jako nepochopil co to mělo být. A ani mi to fakt vtipný nepřišlo. Ale já se bavil a to je hlavní. ()

gemi

Dej mi presso je taková barevná akční blbinka, která je točená hlavně pro efekt. Rychlý, dynamický stři(h/k), úplně jako od Gáje Ričího. Příběh je tu vedlejší a nakonec to nějak zapadne do sebe, ale v důsledku to nedává moc smysl. ()

aik

Carnahan se snaží být tak cool až se mu to úplně vymknulo z kontroly. Nevadí mi, že to nemá v podstatě žádný příběh, a ani že závěrečná pointa je tak nějak vycucaná z prstu, ale k sakru po trailerech jsem čekal pořádný akční nášup a 100minutovou akční jízdu, která se ovšem nekonala. Od režiséra jednoho z nejlepší dílů Hirů a Narkotiky jsem čekal úplně něco jiného, tak je to jenom 100minutová nuda, která má občas nějaké to světlejší místo nebo děj alespoň osvěží nějaká děsně ulítlá postava. No a závěrečná akce v hotelu je už jenom neuvěřitelný režijně-střihačský chaos bez špetky adrenalinu a potřebného drivu. (Taková Domino možná byla epileptická, ale Scott si dokázal po celý film udržet svůj režijní rukopis, ale tady Carnahan podle mě ke konci vůbec nevěděl co se děje.) Na druhé straně alespoň některé scénky se povedli a i kamera dokázala být občas docela zajímavá. ... Sečteno podtrženo je to pro mě velké zklamání, přičemž videoklipařský potenciál v Carnahanovi je. ()

Looka

Jako bych koukal na dva filmy v sobě. Jedna část - policejní vyšetřovačka v čele s A. Garciou - solidní náběh na noirovku. A vložená - docela nepodařený pokus o variaci na Sbal prachy a vypadni - s hromadou nesympatickejch figurek, který se navzájem snaží pozabíjet. Není komu držet palce a časem už mi bylo fuk kdo přežije a kdo ne. Holt není každej Guy Ritchie. ()

danielwanderer

Pre niektoré filmy platí, že môžu byť rady za to, že to vytiahnu aspoň do nadpriemeru a pre niektoré je to urážka. Čo ale s filmom, na ktorý som sa veľmi tešil, i keď priemerné hodnotenia len tak čišali? Premyslené krimi ma vždy dokáže príjemne prekvapiť, tak nejak to od neho očakávam, no Zabiť eso? Keď len tak vytiahnem film Nabiť a Zabiť, tak okrem krajšieho grafického spracovania obalu je film minimálne o triedu a pol nižšie. O čom to je? Taká variácia na Toma a Jerryho, pričom Tomov je trošku viac a sú nim najväčšie zvieratá v zabijáckej brandži, no a Jerry je istý kartový maník Israel, ktorý má za chrbtom FBI. Medzi týmito dvoma svetmi je 1 000 000 babiek a typický "prekvapivý" koniec, ktorý zas taký dobrý tiež nebol. Plus bod za "veľkú mamu". ()

dino.h

Změť ohromného množství postav se podařilo ukorigovat a pak se jich podařilo většinu usmrtit ve velmi dobrém závěru. ()

D.awi.d

Hodlám se na to ještě podívat, něco na tom asi bude, zatím si pamatuju bohuže hlavně debilní twist na konci..... ()

huligang

Skvely filmik,rad by som ho videl s vacsim hodnotenim,jedine co mozem vycitat je ze zaver filmu sa snazil vniest urcitu "hlbku",ktoru film postradal.Originalny az absurdni najomni najomni zabijaci,snazaci sa ziskat "srdce" nejakeho pseudo mafiana ex-iluzionistu...skvele obsadenie kazdej postavy, dokonca Reynoldsovy rola sedela a toho zrovna nemusim...najviac pobavil Chris Pine so svojou zvrhlou partickou a maly karate talent :) ()

john.h

Musím dát nakonec "jen" tři hvězdy. Bylo to celé zábavné, postavy nájemných vrahů vtipně udělané, ale prostě po shlédnutí nemám chuť to vidět znova. Navíc mám takový pocit, že se autoři příliš snažili udělat kultovní černou komedii ve stylu Podfucku nebo třeba Pulp Fiction, jenže jim to nevyšlo a filmu chybí hodně k tomu, aby se mohl směle zařadit po bok dvou zmíněných pecek. Každopádně ty tři hvězdy si to zaslouží. Za co? Za pár vydařených akčních i dialogových scén a super zabijáky od dvou černošek, přes psychonácky a týpka co hraje v Lostu s vystřelovacím bodlem a zabije druhýho týpka z Lostu až po nejvíc profi týpka co si odlejvá masky svejch obětí a vydává se pak za ně. ()

Ogrb

Zábava, ale jenom na jedno použití. Druhý zkouknutí sráží jednu hvězdu dolů. Ale Ryan Reynolds je fakt sympaťák. 6/10 ()

casef

Strašně moc překombinovaný, že jsem se v tom dosti ztrácel a bojoval s tím, jestli to vůbec dokoukat, protože jsem chvílemi nevěděl kdo je kdo. Ovšem za výborný konec a skvělého Ryana Reynoldse stálo za to vydržet. ()

štófy

Film je velice dynamický a dává vzpomenout na snímky Guye Ritchieho.Celou dobu si říkáte,jak to tedy vlastně doapdne,ale stejně konec velice zajímavě překvapí.Tím ale netvrdím,že by to bylo nějak extrémně sofistikované a geniální...Každopádně si podle mého film čtyři hvězdy zaslouží... ()

KdG

Docela jsem se na začátku těšil jak tolik zajímavých postav proplete své osudy a zhebne v závěru filmu, ale nakonec z toho nic nebylo. Trapný nelogický scénář a ukecaný bez akční konec film sráží do podprůměru. Škoda protože tenhle žánr mám docela rád. ()

xpantherx

Reziser az prilis prezradza. Uz pomaly v prvej tretine filmu je kazdemu jasne ako to viacmenej skonci a taktiez kto sa skryva pod menom Sparazza. Taka mensia hra na Tarantina by som povedal, zabijaci prilis vyprofilovani - kazdy ma iny styl boja - skoro si pripadam akoby som hral Mortal Kombat a postupoval roznymi levelmi az na vrch hory (nieco ako Bruce Leeho - Game of death - kde vrch budovy je posledny "hlavny" level). Posledna scena filmu dobila klinec do rakvy. Nemastne neslane. Potencial bol, nebolo to uplne zle, niektore momenty fajn, ale tak nejak mi to pripada akoby sa film hral na nieco co nie je. ()

Skratchy

Pruměrná rubačka,zajímalo by mě komu se povedlo sečíst počet mrtvých ve filmu,škoda blbýho konce ale jinak film určitě neurazí. ()

papadoce

Učebnicový príklad ako môže koniec filmu vystreliť hodnotenie nahor. Aj ako celok film baví, vystupuje tam brutálne veľa exotov, ale všetci sú zaujímaví a v zásade doposiaľ v iných filmoch charakterovo nevidení, čo mu dáva iskru. Neuveriteľná skupinka nájomných vrahov je skutočne exkluzívne zložená a hoci jej súčasťou sú magori, tak rozhodne nie zbytoční kokoti. Človek môže len hádať, kto koho vlastne zabije. Rovnako tak Buddy Israel stvárený Jeremym Pivenom baví a zaujme, policajná trojica Reynolds, Garcia, Liotta výborní. Akčné časti sú natočené vo vysokej kvalite a zápletka so srdcom má originálny nápad. Všetko proste odsýpa ako má. Ale potom príde pre mňa nezabudnuteľná scéna za doprovodu tak nádhernej hudby, ktorá lezie pod kožu, smútok a odovzdanie na tvári RR, ktoré by sa malo vyučovať na hereckej škole, že z toho odpadávam. Je to absolútne desať hviezdičkový záver. Je škoda, že dvojka doniesla následne absolútny prepadák. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel