Epizody(6)

majky19

Jak již bylo řečeno, vskutku se jedná o vynikající seriál z prostředí vrcholového sportu, jmenovitě atletiky, který musí zaujmout snad každého příznivce nejen "Královny sportu". To nejen používám záměrně, protože tento seriál zdaleka není pouze o sportu, ale je zároveň i o mezilidských vztazích, vzestupech i pádech, lásce i nenávisti, přátelství i zradě, zkrátka o všem, co nám život dává, ale i bere. V každém případě se jedná o velmi povedený a možná i někdy neprávem opomíjený projekt, jehož smysl i význam je a dokud lidstvo nevymře i bude stále aktuální. Diváky zcela určitě rovněž zaujmou nejen herecké, ale i sportovní výkony hl. hrdinů Svatopluka Skopala a Jana Čenského, kteří se na své role zejména po fyzické stránce museli velmi dobře a důkladně připravit. ()

subic

Po všech těch budovatelských sračkách jako Rodáci nebo Chlapci a chlapi, po Cirkusu Humberto (1988) najednou jako blesk z čistého nebe v r.1989 Dlouhá míle. Přitom Skopal už tu měl nějakých 37 let. 7/10 ()

B01D

Pro mne nejlepší český (československý) seriál všech dob. Excelentními hereckými výkony překypující podívaná. Zejména musím vyzdvihnout Petra Čepka, Svatopluka Skopala, Josefa Větrovce, Jana Čenského a Radoslava Brzobohatého (takže skoro všechny z hlavních postav :D). Hudba Karla Svobody a ústřední song, který nazpíval Ladislav Křížek, pouze vyšperkovávají již tento tak perfektní unikát. ()

Danulinda

Zde není co řešit - výborný a dojemný příběh o dvou běžcích, kteří jsou nejprve kamarády, pak díky trenérům, jenž se nemají rádi, se z nich stávají hlavní nepřátelé, přičemž nakonec jeden druhému navzájem pomůže v nouzi. Tento skvělý český sportovní seriál je podtržen perfektními hereckými výkony, ať už p. Skopala, Čenského, Brzobohatého či Petra Čepka. Jejich nahrávači v podobě L. Baselidese či Pepíka Větrovce a spol. se taktéž velmi pochlapili. Hudba pana Svobody parádně vykresluje napětí všech dramatických scén a extraligový zpěv našeho jasně nejlepšího vokalisty Ladislava Křížka nepotřebuje komentář. Bez debat plný počet bodů. ()

route60

Jiří Adamec uměl kdysi točit seriály byť mnohdy prolezlé politikou ale to se Dlouhé míle netýká ba právě naopak ukazuje tehdy dost věrně jak to tehdy zde ve sportu chodilo a o tehdejší neutěšené společenské situaci nemluvě, Svatopluk Skopal nebo Jan Čenský si docela dobře zaběhali a ve svých rolích jsou věrohodní to samé platí i o ostatních hercích jako Radoslav Brzobohatý, František Němec, Josef Větrovec atd. Cesta zpět na vrchol je vždy těžká a Dlouhá míle jen dokazuje že se točili seriály na které se dá koukat i po mnoha létech což se nedá říci o dnešních Tv, výplodech. ()

Lukins

Pro mnohé neznámý seriál, když jsem uviděl v televizi náhodně část jednoho dílu, musel jsem to zkouknout všechno. Asi nejlepší český seriál ze sportovního prostředí. Akorát často opakované zápletky skvěle zahrané hl. hrdinou se svou přítelkyní kazí dojem, navíc potom, co šla na potrat a vykašlala se na něj, bych od něj čekal dost jinou reakci. Hudba není tak dobrá, jako u Rockyho, ale dá se. V reálu by samozřejmě nebyl přechod z dost odlišných tratí možný, vyhrát maraton je pro české fanoušky jen snem, nejlepší vytrvalci vyrůstají v Africe. V hercích kromě Skopala zaujali Čenský, Větrenec a Petr Čepek. Také je zde skvěle zaznamenána klasická česká vlastnost závist. ()

milanko8

Takové seriály se už netočí... Dojemný seriál se skvělým obsazením a hereckými výkony. A ten song v podání Křížka nemá chybu. :) ()

xpaja

O úroveň výš než tehdejší tuzemská seriálová tvorba. To ale neznamená, že by to byl nějaký Meisterstück. V době premiéry, jako malý kluk, jsem to opravdu hltal. Když jsem po letech viděl asi dva díly, mělo to spoustu much a obsahovalo dost pitomostí. Takže s odstupem let dávám --- == 55% == --- . ()

Meow86

Pro mě patří Dlouhá míle do škatulky společně se Sanitkou, Malým pitavalem, Nemocnicí na kraji města atp. Seriály s notnou dávkou nostalgie, které mě nikdy neomrzí. Dobová atmosféra a herci s velkým H. O sportovním prostředí se zde zas tak moc nedozvíme, ale zato o lidských vztazích se dozvíme veľa. ()

pOne

Výborný český seriál, na kterém ani zub času nenechal moc velký otisk. Sportovní zápletka celkem standardního střihu dostane v posledním díle jiný rozměr. Celkové zpracování povedené - především bych zmínil v některých fázích výpravu, nad kterou mi padla čelist. Když připočtu parádní "retro sci-fi" muziku od Karla Svobody, tak dávám plný počet! ()

Eire

Kedze som na konci totality TOTALITY vyrastal na Sportovej Hale v byte spravcu je mi tento serial blizky, Treningovy proces aj preteku su natocene slusne, psychologia postav mimo stadiona a zaverecny maraton to trocha pokazili. Ale musim uznat ze Skopal aj Censky behali velmi slusne, aj Cepek s Brzobohatym mi ako treneri sedeli.... 70%... TOP scena pre mna bol ten zavod s Elektrickou (Tramvaji),,,:-D ()

J.Mayen

Uz jenom za to oslovovani "Soudruhu, Soudruzko" mam chut dat automaticky odpad. Na komunisticky serialy jsem alergickej,ale na tomhle se preci jenom neco naslo. Mozna S. Skopal. Ale jinak je serial plny charakteru, chovani a mentality te doby. Lzi, podvadeni, rvani, slibovani, urazeni, urazeni se, hadek, v podstate take nelogicke chovani (rozchody Odreje a Lenky nasledna svatba Lenky s Vasutem, rozvod, odjezd do Libye, sliby, ze se k sobe vrati, nasledne Ondrejovo nelogicke chovani kdy se da dohromady s nekym jinym apod) chapu ze bez mobilu byl informacni tok jinde, take jsem v ty dobe zil,ale takhle hovadsky jsme se jako kamaradi a lasky nechovali. Vsimete si, ze v kazdym komunistickym serialu se resi nejvic prachy, kdo si vydela vic, kdo je uspesnejsi, prachatejsi... tohle bylo na tech scenarich k pobliti. ()

Cibulka_C

Další z velmi povedených seriálů Československé televize, a ještě k tomu ze sportovního prostředí. 🥇 Jiří Adamec před revolucí odváděl opravdu skvělou práci. Seriál velmi solidní, upřímný a pravdivý. O běžci, který ze svého největšího vrcholu spadne až na dno, ze kterého se nemůže vyhrabat zase zpátky, protože neumí nic jiného, než běhat. Každá postava je detailně promyšlená, každá umí něco, na čem jí nejvíc záleží a každá se setká s každou. 🤝🏻 Sport, který musel být taky na svém vrcholu, protože o něm dokázal vzniknout velmi slušný a povedený seriál. Je to celkem realisticky pojato, nic moc naivního. Poprvé mě seriál tak pohltil, že jsem u obrazovky trnula, když se běžel závod. Takže můžu sama osobně říct, že je to pěkně návykový. Hudba Karla Svobody a ústřední písnička Ládi Křížka občas díly uzavřela celkem depresivně, když to skončilo blbě. Svatopluk Skopal ve své Adidas soupravě byl absolutně perfektní... je to pro mě navždycky Ondra Vesecký a Jan Čenský mě okouzlil hned na začátku. Rozhodně nelituju času, který jsem nad Dlouhou mílí strávila, stál za to a já seriál jednoznačně doporučuju! 🙌🏻🤍 ()

Gooran

Velmi kvalitní seriál z prostředí vrcholového sportu... Skopal odvedl výbornou práci, i někteří další herci se předvedli ve velmi dobrém světle. Sám se ve sportu (i v profesionálním) pohybuji a jen jsem přikyvoval, že se během těch dvou desetiletí nic nezměnilo. Vše vykresleno naprosto reálně a důvěrně. Míli jsem poprvé (a až do začátku dubna 2010 naposledy) viděl pár týdnů po jeho dotočení (ještě jako dítě) a Ondřej Vesecký byl pro mě díky tomu takřka úplnému konci 6. dílu hrdina. A abych nezapomněl, palec nahoru i titulní písni... // edit - s odstupem času a po dalším shlédnutí nelze jinak, než ze čtyř hvězd přejít na pět... ()