Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

Kritickej

4/10 Strašidelně špatná záležitost. Začátek vás navnadí výbornou atmosférou, ale pak se dlouho nic neděje a nejednou je konec. Teda vlastně není, za chvíli přijde další konec. Tohle se tvůrcům úplně rozpadlo pod rukama. ()

Miroslav.Zac

Christian Bale patří mezi mé oblíbené herce. Vlastní určitý typ charismatu, který mám rád. Na Bledé modré oko jsem se těšil jak kvůli námětu, tak i jemu. Zachránil izraelský lid i Gotham, ani on však nedokázal zachránit dlouhý, unavený a ukecaný film, kdy mi zhruba v polovině už bylo jedno, kdo je čím vinen. Opět se ukázalo, že jméno E. A. Poea nedokáže pozvednout úroveň filmu, pokud ho táhne ke dnu samotný scénář. Z duelu Bledě modré oko versus Raven´s Hollow, tedy filmů, které jsou si podobné nejen tématem, ale i úrovní zpracování, tak vítězně vychází Havran z roku 2012, o kterém se tolik nemluvilo a i přesto byl lepší, než oba tyto filmy (dohromady). Bohužel. ()

MoziMedve

Zajímavá dobovka ze které jsem měl možná spíš průměrný dojem, ale dobře zahrané postavy, kinematografie a závěrečné rozuzlení které jsem vůbec popravdě nečekal jsou všechno body navíc. Děj se odehrává na vojenské akademii kde došlo k sebevraždě a pohanění mrtvoli kadeta a tak nastupuje detektiv který má dost vlastních kostlivců ve skříni. Finální rozuzlení me vybízí k opětovnému shlédnutí filmu, jak se změní když už budu vědět která postava co učinila. So se světla týče je film tmavší, což ale pomáha nabudit dobu té atmosféry. Hospůdka osvětlená prakticky jenom svíčkami na stolech má na obrazovce určitý šmrnc. Není to rozhodně nejlepší dobový ani detektivní film co jsem kdy viděl, ale neurazí a pokud vám někde skříží cestu tak vřele doporučuji. ()

Holly_Molly

Mysteriózní detektivka, kde je špatně prakticky všechno co by taková žánrovka měla mít, především co se týče napětí a gradace příběhu, kterej se prakticky 90 minut plácá namístě jak ryba na suchu a nic než nezajímavý kecy nepřinese..Má sice hezkej vizuál, dobrý herce, zajímavej závěrečnej twist a scény z taverny jsou zvláštnim způsobem až meditativní, ale film je to tak strašně k posrání nudnej, až to bolí... ()

Chicharron

Bohužel ty nejzásadnější zvraty se odehrají v poslední 1/3 filmu, ke které si divák musí protrpět, a zejména prostřední část, kdy se postavy jenom "promenují" a "žvaní" by zasloužila prostříhat. Zimně ponurá atmosféra a kostýmy super, ale celkově film vyznívá dost nudně a popravdě, ač mám Christiana Bale jako herce rád, tady mně spíš zklamal. ()

Raziel811

Vizuální stránka je docela zajímavá. Bale a Melling odvádějí dobrou práci, ale ta stopáž společně s velmi pomalu plynoucím dějem, který má navíc dost zcela nudných a prázdných míst, dělají z tohoto filmu spíš rutinu pro fanoušky hlavního představitele, než cokoli jiného. Film byl tak "zajímavý", že jsem na něj koukal průběžně více jak 14 dní. ()

Yamatosan

Má to opravdu nemálo kladů... no vlastně je to zase klasický Cooper, který má dobré herce, kteří skvěle hrají (Melling je úžasný!) v krásných kulisách a on tak s nimi natočí výborné scény - a pak to kurva do prdele jako celek posere, takže z toho vyleze k uzoufání nefungující film! ()

CheeseFigure

Čakal som atmosférickú detektívku s Baleom v hlavnej úlohe, ktorému bude pomáhať (ako je to i v popise) Edgar Allan Poe. Nečakal som, že Poe bude v podstate hlavnou postavou. Bale na mňa pôsobil ako ten vedľajší. Príbeh je celkom dobrý, len je to na mňa pomalé a atmosféra by taktiež šla spraviť lepšie. A záver je celkom fajn, i keď na mňa pôsobil trochu náhodne. Mohol byť lepšie načrtnutý počas filmu. Ako celok je ale Bledo modré ok fajn film. Mohol byť lepší, ale som viac-menej spokojný. ()

vinducha

Dobová detetktivka ., která mě docela potěšila , hlavně ten zvrat na závěr oceňuji . Nicméně opět se ptám , proč 2 hodiny ? Lidé prostě nejsou  soudní a za tohle už bych rozdával buráky  , ohýnky a pupenda . Z těch pár set recenzí zde , už jsem to zmínil možná 100x , nechovejte se jak debžoni a neserte do toho filmu každý záběr , o kterém si myslíte , že se vám povedl a bude nám pak všem na tom světě o trochu líp. ()

rostsoft

Za mě se jedná o docela podařené dílo, ale jak tak čtu ty komentáře, mám neblahý pocit, že diváci jsou čím dál víc náročnější. Bohužel nejde donekonečna tvořit lepší a lepší filmy, všechno se někde zastaví a zůstane to na stejné úrovni, jediné, co může být lepší, jsou vizuální efekty. Jasně jmenovaná díla, jako je ospalá díra a jméno růže, jsou samozřejmě mimořádná, ale ani tady bych neřekl, že to je tak špatné. Je to docela tajemně laděný snímek a na konci s nečekaným koncem. Líbí se mi takové filmy, a určitě stojí za shlédnutí. Rozhodně se nejedná o žádný odpad. ()

CZWinerman07

Narozdíl od většiny recenzentů jsem neměl žádná očekávání. Předlohu jsem nečetl, tvůrce si nezjišťoval a stejně tak všechno dění kolem. A tak rozhodně nemohu tvrdit, že bych byl zklamán či pobouřen, uražen a znuděn. Právě naopak!  Je pravda že děj není žádný akční blockbuster. Táhne se pomaleji, ale kvalitě to neubírá. Naopak působí zdravě přízemě. Chápu, že mnoho lidí si muselo pustit dabing nebo věnovali příliš pozornosti českým titulkům, ale to právě originální znění v podání výborných herců vytváří tu pravou atmosféru filmu. (Jak už by se u E.A.Poe dalo čekat) Hudba je také spíše nenápadná, ale to neznamená, že by neměla vliv na film, avšak jen v dobrém. Díky tomu vynikají zvuky na pozadí scén. Kamera je kvalitní, kompozice scén víc než dobrá. Jediné, co bych mohl podotknout jsou některé vizuální efekty, které pro některé nadšence vizuálních snímků může působit poněkud horší, ale kvalitě snímku to příliš neubírá. Ať si každý tvrdí co chce, já můžu film s radostí a klidným svědomím doporučit. ()

biscuit

5 hvězd za vizuál, 5 hvězd za atmosféru, 5 hvězd za casting, 4 hvězdy za příběh. Naopak, do prdele bych nakopal toho, kdo má na starost pro Netflix české znění - "Zdravím" není žádnej pozdrav (i když na Netflixu je asi nejběžnější) a už vůbec se nehodí do poloviny devatenáctého století - ponejvíc, když v originále zazní "Good morning, gentlemen". Mimochodem "Bledé modré oko" je perla stejného kalibru, patrně od stejného autora. ()

Helgard

Nádherné pokoukání neurčené každému, atmosféra velmi příjemná, práce se světlem na jedničku, kostýmy a herecké výkony, které si sedly. Nepřehrává se tu a vlastně je to vyprávění, na které se dá dívat hodiny a hodiny, pokud nejste divákem, který potřebuje délku filmu sladit se sežráním hamburgeru, nebo krabice popcornu. Filmu vlastně nejde nic vytknout. I když jo, jednu věc jo...Malinko ho kazí čecháčkovští debilní diváci se svou primitivní touhou po akci napětí a kratší stopáži...No holt film si bohužel svého diváka vybrat nemůže, a to že divák si neumí vybrat film je jiný problém. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)