Memory

Alex Lewis (Liam Neeson) je nájomný vrah v zlomovom životnom období. Alex, ktorý žije v texaskom El Pase a vyrovnáva sa so slabnúcou pamäťou práve v čase, keď plánuje odísť do dôchodku, je pripravený ukončiť dlhú kariéru plnú násilia a zatajovania sa, keď mu starý kontakt dá poslednú zákazku. Táto úloha však nie je taká, ako Alex očakával, a zavedie ho do operácie FBI, ktorú vedie agent FBI Vincent Serra (Guy Pearce). Keď Alex narazí na stopu zneužívania detí, ktorá vedie od zločineckého kruhu detskej prostitúcie k bohatej vplyvnej realitnej magnátke z El Pasa Davane Sealmanovej (Monica Bellucci) a jej synovi Randymu (Josh Taylor), Alex tajne navedie Serrov tím FBI správnym smerom. Hoci ho neschopnosť zapamätať si detaily vystavuje čoraz väčšiemu nebezpečenstvu, Alex využíva zručnosti, ktoré nadobudol počas života v tieni, aby ukončil neľútostné obchodovanie s deťmi - musí to však urobiť skôr, než mocné sily Alexa zničia a vymažú Serrovu misiu dopátrať sa pravdy. (TV Markíza)

helloween93

Neeson jde dolů a měl by hodně rychle zatáhnout ruční brzdu, aby nedopadl jako Willis, Cage nebo Van Damme. Memory točil kdysi áčkový režisér Martin Campbell a je to asi nejbéčkovější zlehčování Alzheimer nemoci. Neeson sice hraje hlavní roli, ale v příběhu není až tak podstatný, akce je málo a není ničím zajímavá. Záporák je herecky strašlivý. Lepší Neesonovka než Blacklight, ale to je velmi chabá náplast. 2* ()

panvasik

Fůha, hodně slabé 3*, ale jakože hodně slabé. Nechtěl jsem úplně dávat, jenom 2, protože si to Liam úplně nezaslouží, ale sakra tohle mě fakt nebavilo. Nebudu lhát, že jsem čekal něco ve stylu staršího Johna Wicka nebo podobnějšího filmu Nikdo, ale jaksi skutek utek a dostali, jsme tuhle 2 hodinovou ukecanou "povídku", spíše mě zajímá, jestli se někdo bavil nebo taky trpěl :( Ani ten Liam nebyl hvězdou.. 4/10 ()

aslavey

Co na to říct? Hodilo by se "klasická vyvražďovací neesonovka". Ale už ani to. Ty dřívější měly aspoň drajv, akci a třeba i humor. Tady chybí drajv, akce i humor. Dvě hodiny velevleklýho blekotání. To jediný se dá starýmu Liamovi věřit. Už je prostě jen starej blekota. Bohužel. Hvězdu dávám za Guye Pearce, druhou za asociaci a minieasteregg s Mementem a to je vše. Liam Neeson je oficiálně mrkev. ()

BOURQUE

Nič nového pod svetlom. B-čkový film, ktorý vďaka L. Neesonovi (a teraz čiastočne aj vďaka G. Pearcovi) má v sebe trochu viac ako podobné snímky v danom žánru. Ale stále to nestačí na aspoň trochu „výraznejšiu“ stopu. (Aby aspoň trochu to bolo menej predvídateľný.) Malá a pomerne nevýrazná rola pre Monica Bellucci. P.S.: Liam Neeson patrí do tej malej skupiny hercov, na ktorých uplynulé roky zanechávajú len minimálne zmeny (samozrejme myslím na vizuálnu stránku a nie na tú fyzickú). Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Kingjiri

Při pohledu na jméno režiséra a herecký obsazení jsem teda čekal mnohem víc, než horko těžko průměrný béčko. Tempo vyprávění je občas dost uspávací, acke moc nebylo a biják nenabízí vůbec nic, na co by si člověk s odstupem času vzpomněl. A když už se objeví nějakej zajímavej nápad (zabiják s počínajícím alzheimerem), nedaří se ho pořádně vytěžit. Stejně jako se nepovedlo využít jinak silnýho tématu zneužívání dětí. Těžká nuda a rutina, která si víc než dvě hvězdy nezaslouží. ()

John80

Liam Neeson ako najomny vrah v Mexiku, pomenej akcie, viac kecania ale dalo sa to pozrieť, Liam má aj lepšie filmy 3* len práve kvôli nemu ()

ER

Tak i Liam to dopracoval k Alzheimerovi. A ten konstatuje zapomnění. O čem ten film vůbec je?😀 ()

Likan7 odpad!

Když se dva dědci spojí. Campbell sice před 17 lety natočil nejlepší bondovku historie, ale už je mu 80 a a ztratil drajv. Neeson sice před 15 lety natočil 96 hodin, ale už mu je přes 70 a ztratil veškerý charisma a uvěřitelnost. Tady hraje vysloužilého nájemného vraha, který je starý a ztrácí paměť. A je to ještě horší, než to na první pohled vypadá. Liama mi je tu skoro až líto. On stále nepochopil, že už nemůže hrát akční thrillery, a tady vypadá starší než kdy dřív. A ani ten Campbell mu tady nepomáhá. Scénář je mizerný, režie taky, akce nestojí za řeč a abych se cítil ještě starší, tak přenádherná Monica Bellucci tu sahá k šedesátce a je to na ní už taky znát... Prostě sraz kdysi respektovaných lidí od filmu, těsně před důchodem. ()

gemi

Stařičký režisér natočil thriller ze staré školy se starcem v úhlavní roli. Nic z toho by nevadilo, scénář je super, ale provedení už je horší. Kamenem úrazu je právě taková ta staroškolská ukecanost. Místy jsem se v tom ztrácel, podobně jako Liam s tím Alzheimerem. ()

RAFT

Martin Campbell nám natočil film Memory s hercem Neeson .Čekal sem od filmu víc.Režisér má na víc .Příběh vraha ,který nechce vraždit .Film mi přišel nudný ,sem tam nějaké ty scény dobré ale,to je asi tak,vše .Herec Neeson má na víc i takové věku.Za mě 50% ()

Mamlas

Zkraje to bylo trochu zmatené a vláčné, ale později to dospělo ve slušný, dívatelný a zajímavý thriller s hezky udělaným koncem. (60%) ()

Pete

Film o zabijákovi, ktery ztrácí paměť, a tak si píše poznámky na tělo - a hraje v tom Guy Pearce. Memento? Bohužel nikoliv, Memory! Neesonovky dlouhodobě sleduji, a mrzí mě jejich kvalitativní pád do kalných B-čkových vod. Každý tvůrce se tento sub-žánr snaží něčím ozvláštnit, zde počínající demencí hlavního hrdiny - což je vzhledem k jeho věku uvěřitelné, ale ne moc vtipné. Těžké téma stárnutí, a zapomínání na svoje prášky, nějak nejde úplně dobře dohromady se vším tím rádoby zábavně-odpočinkovým střílením všech okolo. Dále je to snad poprvé, kdy mi tento (dříve) herec přišel věkově opravdu nevhodný pro takovou badass roli. Hrát to možná to Měl Gibson, navíc totiž tentokrát obvykle ultimátnímu sympaťákovi Liamovi ani nelze tak zcela bez výhrad fandit - byla tu jakási snaha o "no more mister nice guy" postavu, která se chce teprve v průběhu filmu polepšit. Ale jestli to bylo vlastně rozloučení s tímto typem rolí, tak celkem ok, i když do elegance Eastwooda to má daleko. Nakonec přímo od Neesona tady zazní: "I'm too old for this." Taky si myslím. ()

DJ Kritik

Nájomný vrah, ktorý zistil, že vlastne má zásady. Pravdu povediac veľa ľudí si to pozrie vďaka Liamovi Neesonovi. Ale prečo nie. ()

PlysovyMacko

V centre diania je obchod s deťmi a hlavný hrdina nájomný vrah trpiaci alzheimerom (zaujímavý prvok, bolo mi ho ľúto). Ten si vezme posledný job osobne. Film má pár dobrých akčných scén, ale moc ma nebavil. Páčil sa mi príbeh, ktorý hovoril policajt v nemocnici o tom ako ľahko vie pamäť zradiť. ()

xxmurphyxx

Ďalší mesiac, ďalšia Neesonovka. Tentokrát v hlavnej úlohe záporáka Mr. Alzheimer. Liam je aj napriek tomu stále borec, nejaké to zaucho vie stále rozdať a jeho umrmlaný hlas vie stále pohladiť na duši. Mimo to sa jedná len o ďalšiu generickú kokotinu, kde netreba volať veštici Teodore o predpovedanie priebehu príbehu a jeho konca. Potešil Gay Peace, ako aj vyžratý Stevenson. Naopak z vráskavej Bellucci sa nejaký ten piatok ešte budem strhávať. Dej nemá zmyslel rozoberať, už ste ho všetci niekde videli, počuli a nie je tu nič, čo by človeka posadilo na prdel. Možno tak teleportovanie postáv z miesta na miesto, ako pasuje režisérovi a na konci filmu extrémna doslovnosť, aby zrejme aj ten posledný americky polodebil s hamburgerom miesto mozgu pochopil po lopate, že vo co go. Na zabitie večernej nudy postačí. Ale Liam by sa už mohol na to vysrať, lebo pomaly ale isto začína konkurovať Bruceovi. ()

cerdax2

Pokud strejda Liam nezapomene koho ma zabit ci si nezapomene dat do pistole zasobnik, tak to bude slusna jizda, ale on zacina zapominat a proto i "akcni" tempo je jako u splasenych sneku gerontu :). 50% ()

DonBraso

Od Blacklight je to rozhodně menší krok v před. Tak ona režisérská židle tomu malinko nasvědčovala, že se sice neuskuteční převrat, ale bude to aspoň trochu mít hlavu a patu. Pravda je, že všechny postavy kromě té hlavní dvojky s Neesonem a Pearcem už trochu kopou do prázdný brány a diváka to vlastně ani moc neštymuje .Akční to není taky moc, ono je to takový lehký thriller bez velkých fines, který drží vcelku rutinní scénář, ale bohatě postačující, který i překvapí v závěru. Malinko zbytečně natáhnutý, který některý přivedou než do transu do medvědího spánku, protože než akcí přímo tak se to hýbe policejní sondou, že toho zločince dopadneme. Vlastně jak už to tak bývá, jeden má vždy pravdu a díky tomu to má aspoň nějaké tempo. ()