Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

Xavi6

Jednička se mi moc nelíbila a dvojka už také ne. Jde vidět, že buď nejsem na tuhle generaci nebo se nevyvedla jen tahle malá série s Marvanem. Humorné mi to vůbec nepřišlo a celé t bylo takové falešné, no jako jednička. ()

Hanes88

Opravdu povedená česká komedie. Jedna z životních rolí Marvana!! Jsou určitě ještě lepší staré české filmy, ale tenhle je opravdu dobrý. 75%. ()

Charon11

Méně agitace a více legrace. K ostatnímu viz. můj komentář u Anděla na dovolené. Hlášky Vyhlítko, Vyhlítko už umím zastavit nebo Plužení - to je pro zemědělce to přeskočím, Skáču dobře skáču rád.... nás na horách vždy provázejí. ()

Oyer

Jeden z typických příkladů toho, že i když filmu dávám tři hvězdičky, mohl bych na něj (a zejména na tuten) koukat pořád dokola. ()

Chajimwitz

Oproti jedničce zábavnější a naštěstí z účastníků dovolené jaksi vyprchalo budovatelské nadšení,stejně jako z celé tehdejší společnosti. ()

Yardie

No, Dovolená s Andělem se mi líbila. Něco podobného jsem čekal i u Anděla na horách. Bohužel, přišlo pro mě velké zklamání. Téměř bez vtipu, děj byl takový nijaký, docela se to vleklo. Ale hlavně chyběl ten vtip a řekněme pozitivní nálada a vyznění filmu. Slabota! Howgh! ()

mira007 odpad!

Po tom, co natáhl brka Gottwald se tady s tím soudružským budovatelským nadšením trochu ubralo oproti prvnímu filmu s tímto revizorem, ale mne tyhle kraviny z padesátých let iritujou. ()

bobstock

S protivným Marvanem to v Tatrách prostě není nuda, už od malička jsem to mohl a to prosím nikdy jsem nevolil komunisty. 75% ()

jilda

Soudružský film až na půdu.Jinak celkem dobrá komedie.Hlavně díky Marvanovi, který si při natáčení zlomil nohu. ()

Oxymoron

Agitace, propaganda? Dejte mi pokoj, já se směju pokaždý, když to vidím a to je pro mě hlavní. Jedna z našich nejlepších komedií. ()

Emzet

Do nadprůměru tento film vytahuje místy kouzelný Marvan a občasná nudnost a nijakost jej sráží zase zpět. ()

Ad4mson

Bolševická agitka, kterou překoná snad už jen Hudba z Marsu. I tak však stojí za pozornost zvláště kvůli Marvanovi, který roli bručouna Gustava Anděla ztvárnil na výbornou. ()

waits

Anděl ze svých beder shodil podstatnou část agitačního nadšení (i když ne zcela) a hned se filmu lépe dýchá. Marvan s Kemrem jsou neodolatelní při pokusu o sbírání informací při tanci, výchovná postava Rudolfa Deyla mladšího má předepsány vtipné pasáže (Cink, cink, Připlužím...:)) a kdyby se z filmu vyexpedovala ona malá tlustá Slovenka, co chtěla Vyhlídka s Andělem vyloučit z rekreace, byl by film téměř bez chyby. "Anděl ve vlaku: A zahraješ si ještě někdy na basu? Vyhlídko: Ona to Mánička nemá ráda. Anděl: No, všude je něco" ()

Olczyk

Jestli bylo něco na minulém režimu dobrého, tak to byly tyto akce. Proto je fajn, že vznikly některé filmy. ()

Haniczka

Svižný film, jehož odborářské tempo a zimní poetika se hodí do dnešního překapitalizovaného světa víc než reklama na jogurty... ()

petikacka

Moje milovaná klasika, kdy dvojka je lepší než jednička...Pokaždé, ale opravdu pokaždé! když to běží, tak do toho jdu :-))) Za mě 100% ()