baron156

„Tajtrlík? Ty si tady povídáš s křeslem, čepice ti vztává na hlavně, někdo mi zhasl svíčku, někdo mě tady lechtá a já jsem tajtrlík? Za prvé nevím co to je a za druhé mě to uráží.“ Prostě klasika, která nesmí chybět. ()

quokam

Ale jo. Vytecni Werich s Burianem, kterym zdatne sekunduji vsichni ostatni, hezka nevinna a bezbranna Maruska, poucna pohadkovska zapletka. Ale "neco" tomu chybi. "Neco," co je tezke definovat, vysvetlit, neco, co dela vyborny film filmem excelentnim, vyjimecnym, "neco", co ma treba Pysna princezna, nebo 12 mesicku. Pouzivam slova jako "poetika", "atmosféra" nebo "presah." Takovy ten wau efekt. Nerikam, ze Byl jednou jeden kral nema poetiku, nebo svuj wau efekt. Ale jiny, nez co plne oslovuje mne. Proto vybornych 80 proc. ()

Pharao20

Značne nostalgiou nadhodnotené dielo ktoré je ako klasická česká komédia výborné, avšak rozprávkovú atmosféru tu zachraňuje iba postava babičky. Zároveň je to asi jediná ozaj sympatická postava. Herecké výkony sú ale famózne ()

coulismoulis

Werichuv herecky a tvurci egoismus, ehm styl, byl vpravde snesitelnejsi v dobach, kdy ho jeste vyvazoval podobnym, ale vic charming, stylem Voskovec. V dobach solo kariery pod rudou vlajkou je stravitelny o dost mene a vetsinou zalezi spis na tom, jak moc zabavne jsou veci okolo. Tahle pohadka ma to stesti, ze se v ni vyskytuji Tri princove, za ty klidne plny pocet bodu. Jen je velka skoda, ze maji ponekud omezeny prostor, byt to cele jen o nich, je to nedostizna klasika. ()

danick

Pan Werich byl totiž génius ("a to v dobách, kdy to slovo ještě nebylo vobnošený" / J.W.). Jak jinak pak mohla dopadnout pohádka(sic!), kde se sešel s králem komiků? "Já jsem tajtrlik? Ty seš tajtrlik. Prvně nevim co to je a za druhý mě to uráží..." Pečení lívanců? Kdo v českých luzích nekoření "přiměřeně"? A další množství přesně navážených dialogů, dnešním jazykem řečeno "hlášek". Pro mě je to po všech stránkách film, který překračuje rámec pohádky. Proto prosím srovnejte toto dílo s Trošku nepovedenými rádobypohádkami z pekel a mlejnů a nekažte dětem vkus. ()

Maurice

Velice veselý film z velice smutné doby. Platí svou daň komunismu, zároveň však nabízí elitu prvorepublikové filmové školy (Werich, Burian, Vránová) v konstelaci s nastupující generací umělců (Horníček, Lipský, Kopecký), což je vtipné samo o sobě. Zvláštní důraz kladu na jméno František Černý. Jeho hraní je velice specifické a komika prostá, proto si zaslouží speciální postavení mezi umělcii. A nakonec chci k hvězdám říct, že u mě nejde o nostalgii. Naopak, respekt, údiv. ()

Bloodoom

krásná česká pohádka s p. Werichem. Tuším, že se jedná o první a bohužel zároveň poslední barevný film s p. Burianem. (p. je zkratka pro pána neboť si obou pánů nesmírně vážím) ()

Ed21W

Nejhezčí česká pohádka, i po dvacété se stále mám na co dívat, na co se těšit. Vtip,dialogy, prostředí, pohlazení po duši. Herecký koncert Jana Werich a Vlasty Buriana. K tomu nádherná, upřímná Maruška Mileny Dvorské. Jenom velká škoda, že Werichovi a Burianovi nebylo dopřáno spolu vytvořit další filmy. ()

honzik003

Velice zdařilá, skvělá, vtipná kouzelná pohádka, která zaujme svou lidskou hloupostí a na druhé straně v mládí podanou moudrostí. Zcela určitě většina z nás ví, že sůl je nad zlato, jen díky právě této pohádce. Skvěle stvárněné role pana krále (Jan Werich) a role Atakdále(Vlasta Burian), kteří zde dostali příležitost projevit svůj humor. myslím, že je to klasika, kterou na Vánoce prostě člověk vidět musí a určitě se na ni každý rok těším, protože bez by to nebyly ty správné Vánoce. ()

bouchy02

Jedna velmi speciální pohádka s Janem Werichem, který nám ukazuje tvář hodného a tvář tvrdého otce. Vlasta Burian taky skvělý! ()

Goffy Kenni

Moje vůbec nejoblíbenější pohádka s mistrovkými hereckými Jana Wericha a Vlasty Buriana. Na tuhle pohádku se vždycky rád podívám, je to záruka nevyprchávající zábavy. ()

Aktamix

Werich je skvělý herec a vypravěč. Velký respekt k němu. Ale tyhle podprahové komunistické agitky prostě nemusím a mnohdy je to nebetyčná nuda. Jsou lepší pohádky. ()

meyem

Lepší kombinace českých komediálních velikánů než Werich a Burian se hledá opravdu těžko. A navíc v klasické pohádce sůl nad zlato. Zkrátka Atakdále, Atakdále . . . Atakdále. :)) ()