Pracovnice IT oddělení trpící agorafobií najde nahrávku násilného trestného činu a nahlásí ji svým nadřízeným. Uvědomuje si však, že bude muset opustit svůj byt, aby mohl být zločin vyšetřen. (HBO Max)

gemi

Jak je druhá půlka filmu super, tak je ta první nudná. Do poloviny to má i přes skromnou stopáž regulérně seriálové tempo. Až jsem si začal klást otázku, jestli to vůbec má nějakou dějovou linku. Má, a dokonce nosnou, jenže se k ní člověk musí pronudit. Za odměnu dostane thrillerovou pasáž, která mohla být temnější. Antagonisté vypadají (a trošku se i chovají) jako Pat a Mat. A to je škoda. ()

pushover

To lepší z posledních Soderberghových filmů. Napínavá, lehce akční, svižně natočená jednohubka. Zoe mile překvapila. ()

Brooks

Fajn nenáročná variácia na klasického Hitcha. Zvukovo vypiplaná, strihom a hudbou dokonale vystihujúca nepríjemnú situáciu hlavnej hrdinky. Jej cesta do sídla firmy je highlightom filmu. Zoe Kravitz výborná a extrémne sympatická, ako divák som k nej mal okamžite blízko. Dej občas pôsobí trochu priamočiaro, nevzrušivo a vo finále zase ustrelí v uveriteľnosti. Na vyššie ako priemerné hodnotenie by film potreboval komplexnejší scenár, obsahujúci viac zvratov a viac do hĺbky rozpracované postavy, obzvlášť tie vedľajšie. 3* ()

papadoce

Kimi nie je človek. Vedeli ste to? Pozor, obrý spoiler. Kimi je niečo ako appka a sociálna sieť a umelá inteligencia v jednom, ktorá akože pomáha ľuďom. Film, ale nie je iba o Kimi. Vlastne je len málo o nej. Je o dopade covidového lockdownu a násilného negatívneho zážitku na psychiku človeka. Hlavná hrdinka Angela po dvojročnom lockdowne nie je schopná vychádzať z bytu. A nevychádza. Lenže vďaka svojej práci odhalí zločin, ktorý sa rozhodne nahlásiť. A musí von. Zoë Kravitz v nohavičkách je aj napriek modrej hlave velice sexi, film je minimalistickejší než čokoľvek čo Soderbergh doposiaľ natočil a 89 minút zbehne celkom plynule. Film je prepracovaný v maličkostiach. Napríklad mne sa páčilo ako do detailov bolo rozobraté analyzovanie nahrávky so zločinom, alebo ako boli stručne ale jasne vykreslené vzťahy medzi Angelou a okolím, či dokonca problém so zubom. Samotný útek a únos sú natočené bravúrne. Až by som povedal, že tak zvláštne inteligentne a vierohodne. Je mi jasné, že práve tento minimalistický štýl nesadne väčšine komerčných divákov, ale mne sa to páčilo. Film má dobrú kameru, príbeh zasadený do reálneho času a dobré herecké výkony. O Zoë ešte budeme počuť. Som nemilo prekvapený z miestnej 59tky. Určite tomu dajte šancu. A absolútny záver? Sto bodov. Výborná záležitosť. Hej a Zoë na konci v šatkách a ružová, čo ti j**e? ()

RedRose

Nesympatická a vystresovaná hlavní hrdinka, mě tady štvala snad úplně vším. Od toho jak se pohybovala, jak chodila, jak komunikovala, prostě vším!! Asi to byl záměr, ale mě to fakt nesedlo. Příběh nic originálního, ani zajímavého a sotva to nějak drží pohromadě... ()

monique89

Hlavní postava byla často na ránu a příběh mi nepřišel nijak originální,ale konec to srovnal a v podstatě zachránil. ()

Clark_Kent

Za mě dost komorní a odtažité, žádná velká hitparáda to není. Vlastně to nezachránila ani nevytáhla kočka Zoe Kravitz. ()

Mamlas

Film o paní, jejíž look a modré vlasy mi asociovaly přejetého papouška. Ta paní je doma a kouká do kompu nebo telefonuje. Nuda jako svině. Ve druhé polovině filmu paní i vyjde ven a pak se ji snaží chytit Pat a Mat a ještě se k nim přidá Vochomůrka. No, je to ukrutná nuda a zoufalost. Za chvíli jsem dopřeskakoval až do konce filmu, to se nedalo normálně dívat. Celkově na hranici odpadu. (11%) ()

Mistr_Moon

Má to hrozně dlouhý a pomalý rozjezd, napínavé to začne být až poslední půlhodince. Přerod holky, co se bojí vyjít z bytu na Equalizera je těžko uvěřitelný. ()

PTomA

Soderbergh vyrostl ve vyspělého režiséra, který vedle Ritchieho zažívá hojnou smršť pecek. KIMI není výjimkou a opět jsme dostali pecku. Krátky, ale efektivní thriller z dnešní doby koronaviru a jak nás jako lidi mění. Soderbergh si dává na čas, ale ví kdy a jak zaujmout a strhnout. Hned na začátku roku ohromná pecička. ()

xxmurphyxx

Jebe? To ako vážne? Hnusná, nesympatická, povýšenecká, plochá doska s makovicou na modro chodí dve tretiny filmu po byte a krémuje si ruky, čistí zuby, krémuje si ruky, žerie, sprchuje sa, krémuje si ruky, chatuje, zapichá si, krémuje si ruky, perie, špára sa v zuboch, krémuje si ruky, robí niečo na počítači za čo berie plat, krémuje si ruky, špára sa v zuboch a ku každému sa chová ako totálna piča. Jo a odhalí vraždu. Z nahrávky z ktorej to divák počuje na prvý krát. No ona je taký expert, že sa s tým jebe pol dňa cez profi aparatúru. V momente, keď sa konečne dokope k tomu, aby vyliezla z brlohu na ulicu, začne jebať kameramanovi na hlavu. Zrejme kvalitne zapísalo LSDčko, inak si neviem vysvetliť tie epileptické orgie nahrávané zrejme ajfonom. Zlatý klinec mejdanu je zostava zrejme nájomných vrahov v podaní Large, Goméz a Indicky Clooney, ktorí by nedokázali odpratať ani smeti z koša a nie to ešte nepohodlného svedka. Záverečný fight v byte je ukážka intergalaktického kokotizmu bez štipky logiky a trápnosti, kde jediné, čo za niečo stojí je aspoň tých pár sekúnd Beastie Boys Sabotage. Za to aj ta jedna hviezda. A ak niekomu príde táto metla sexi, tak by mal vymeniť dealera, alebo vyhľadať odbornú pomoc. V opačnom prípade môže začať trtkať deviatakov na základke. Nudná, amatérsky natočená pičovina, kde najlepším kámošom bude play forward alebo skip. ()

HanzoBureshi

Tak nám oficiálně dorazilo HBO Max a ve výběru byl hned tento filmek. Jedná se o docela zajímavý snímek, ale má to asi jednu velkou nevýhodu. I když má film 89 minut, přijde to někdy jako věčnost, 2/3 filmu bylo jen o sezení u počítače a prostě to bylo takové nezáživné. Ke konci se ale konečně začalo něco dít a došlo na docela slušnou řežbu. Dávám 60%. ()

mata77

Námet síce nie je originálny, bola tu ale dosť veľká šanca a možno aj očakávania, že s využitím kovidového podmazu by mohol vzniknúť celkom zaujímavý film. Nestalo sa. Nech sa tu všetci snažia, ako všemožne môžu, tento rádoby thriller bol pochovaný odfláknutým scenárom. Dejová línia je úplne plochá a chýba tu akékoľvek napätie, zvrat, či prekvapenie. Druhá polovica filmu sa potom už len zlepila do série scén, ktoré som videla v iných filmoch. Dokonca som mala miestami pocit, že počujem hudbu z Votrelca 1. ()

j.sorensen

Všichni jsou proti zbraním do tý doby, než jim nějaká zachrání kejhák. A je jedno, jestli je to pistole, puška, kuše, nebo nastřelovačka hřebíků... ()

wowylgu313

50% Jak se z člověka trpící agorafobií stane superhrdinka, která nakonec sejme všechny "padouchy" bylo až moc pohádkové. Neříkám že to celé nebylo uchopený jako dobrý nápad, jako taková večerní jednohubka dobrý, ale zde platí jednou a poté vložit do složky "zapomenout" chvílema to celé působilo až možná jako nějaké sci-fi. Postranní protagonisté absolutně bezmyšlenkovitě hozený do scénáře. Dost věcí a situací tam nedávalo zrovna moc veliký smysl ale mělo to své tempo a tak to šlo i dokoukat. ()

Sefik

Zrůdnost covidového šílenství na filmovém plátně. Respirátory hlavně nosit venku na čerstvém vzduchu a uvnitř, i  když jsem sám.  To je na tu moji jednu hvězdu, prostičký děj a zápletka je bohužel u mne za 0 bodů.. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)