Pracovnice IT oddělení trpící agorafobií najde nahrávku násilného trestného činu a nahlásí ji svým nadřízeným. Uvědomuje si však, že bude muset opustit svůj byt, aby mohl být zločin vyšetřen. (HBO Max)

warrenur

Mila amatercina a totalny povahovy prerod ku koncu filmu. Nieco na sposob Tarantinovych prekvapeni v zavere. V mensom samozrejme. Aby ste nemali prilisne ocakavania. :) "Klincovacka" nie je nebezpecna iba v Denzelovych rukach, ako tomu bolo v prvom Equalizerovi. Kvitujem vsak celkom dobre vykreslenie agorafobie a uzavretia sa. Inak to cele odsoluje drobna  modrovlasa Zoe. Nic prevratne, x-krat sfilmovane zneuzitie modernej technologie. ()

jorgus

prvni tretina filmu jeste zajimava, ale pote co se dej zacal odehravat na vetsi plose tak uz me to tolik nebavilo:( ()

Sydonai

I na tak kratkou stopaz velice natahovane. Nulove napeti a nebyt Zoe, tak herecky absolutne nezajimave. Material originalni jako kvetiny na jare. 45% ()

Rathalos

Len podotknem,ze tento film nema 149 minut,ale 89,cize pokojne mozte ist don,kedze sa jedna o kvalitny i zaujimavy thriller...:-) ()

Rockerman

Covidová rychlovka, která dává návod jak se zbavit silné posttraumatické deprese - zabít pár gaunerů. Povedený závěr vylepšuje ne příliš záživný děj, ale na víc než tři hvězdy to nevidím. ()

fixaman

Tady je špatně snad úplně všechno. Scénář, režie, hudba, obsazení, herecké výkony… A ten konec je už vyloženě k smíchu. ()

BOURQUE

Nenápadný Steve Soderbergh! Základ scenáru banálny s nemalým počtom B-čkových prvkov. Avšak Soderberghov profesionálny prístup k tomu, postupné budovanie príbehu (zo začiatku odohrávajúcej sa len v malom byte), práca s kamerou a hlavne s herečkou Zoë Kravitz to celé oblečú do takých šiat, za ktoré by sa nemusel nikto hanbiť. COVID prostredie tu slúži ako pozadie, z hľadiska agorafobii hlavnej hrdinky to podstatný význam nemá. Záver síce minimalisticky budovaný, avšak pôsobivo zakončený. Štvrtú hviezdu dávam režisérovi Soderberghovi, ktorý z absolútneho minima dokázal vyťažiť viac, než sa pri klasických thriller scenárov sa dá čakať. A nemám na mysli už spomínaný jednoduchý scenár, ale aj tie, veci, čo sú za príbehom filmu (život hlavnej hrdinky, prostredie, atď.). Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

MickeyStuma

Hitchcockovský motiv připomínající svou strukturou především „Okno do dvora“ (1954), je impozantní nejen svou atmosférou v budování napětí a tajemna, ale hlavně skromným a nikam nespěchajícím dějovým vývojem. Právě tím se udržuje napětí a daří se. Agorafobie hlavní postavy Angely dává o sobě vědět už u ní doma, ale především se vyobrazuje venku a pocovidová atmosféra už působí jen jako doplněk. I když je fakt, že pocit izolace a její dopad, zejména v oblasti všeobecné úzkosti, je vyobrazen naprosto reálně. A právě tím je hodně zajímavý charakter Angely a to po psychologické stránce. Vlivem covidové pandemie je uvězněna doma a neochvějně ji paralyzuje už jenom vůle projít dveřmi. Proto doma také pracuje a to analyzováním nahrávek softwaru KIMI, což je ovládací systém tzv. chytré domácnosti, ve kterém manuálně zdokonaluje příkazy. A právě tady vše začne. Po dějové stránce se sice jedná o hodně jednoduchou záležitost, ale jako sonda do dnešního světa vcelku impozantní ve své výpovědi. Svět kolem nás takový, jaký je. Například už ten fakt, že ani tady není sběr dat žádný problém. Každopádně se námětem vyjadřuje zranitelnost a houževnatost a to se stejným přesvědčením. Angelina počáteční křehkost se později stane motivací a hlavně silou. Technologický průmysl se svými zákeřnými aspekty je jen opatrně naznačen, ale i tak z toho lze vyvodit mnohé. Je to film, který v jádru věci poukazuje na víc, než si dokážeme uvědomit, čímž je svým způsobem i moralizačně varující. Každopádně tu máme další filmový počin o struktuře kapitalismu a lidech snažící se proti nežádoucímu vlivu bojovat. Je to i přes svou jednoduchost film, u kterého je třeba vše dobře vnímat a zároveň u toho přemýšlet. ()

Razzor_82

Hi-tech thriller dutý jako dřevo. Ze Soderberghova snímku doslova čiší lacinost a amaterismus. Chování záporných postav je neskutečně tupé. Zoe Kravitz je první půlku namyšlená a druhou komicky akční. První setkání s HBO Max a zrovna taková ztráta času. 3/10 ()

Daiker

Komorní covid IT thriller, který mě pobavil.... Zoe Kravitz byla skvělá a závěrečný boj byl nečekaný ....... A ještě jí tam pustili hudbu od taťky ()

Kingjiri

Zajímavej námět, kdy se vedle záporáků bojuje i s agorafobií, se nakonec nepovedlo téměř vůbec vytěžit. Soderberghova filmařina mi nikdy neseděla a KIMI měla kvůli tomu takovou prazvláštní nepříliš funkční atmosféru. Ať už kvůli divný hudbě nehodící se k jednotlivejm scénám, ujetýmu závěru, kde si pobodanej chlápek povidá s Angelou jakoby nic nebo necharismatickejma záporákama, se kterejma si nakonec Angela poradí jakoby nic. I přes střídmou stopáž mi přišlo, že je začátek zbytečně rozvláčnej a dost dlouho trvalo než se začalo něco pořádně dít. Kdyby se podařilo aspoň složit lepší hudbu a odstranit absurdnosti ze závěru, dal bych spokojený tři hvězdy, takhle nemůžu dát víc než dvě silnější. ()

dalziel

Kimi???Jsem tady..Kimi, mám deravú ponožku.Čože? Máš odretú predkožku???Presne tak mám v slipoch stonožku,ty pizda!!! 55% ()

Maximilianus

No, Soderbergh už mal aj lepšie filmy. Kimi nemá zlý nápad,  ale nemá ani taký spád a celé je to akési nemastné neslané.5,2/10. ()

arkie

Jedine, co stoji za to, je hlavna postava skrz Zoë Kravitz + agorafobia. Vizualne aj herecky, super setup jej bytu, IT + UX, pekna kamera. Scenar je kopy paste z podobnych filmov, uz sme to tu videli v mnohych iteraciach. Vedlajsie postavy su uz uplna katastrofa, to snad chytili niekoho na ulici, aby to rychlo zahral. A ako sa film chyli ku koncu, tym menej a menej vsetko dava zmysel. Dopozerane z cistej zotrvacnosti. ()

ER

V rámci rychlovky, za které film vzniknul, jde o good dílko, které, kdyby se nezvrtlo v hřebíkovou odplatu, mohlo být lépe hodnocené. Navíc nenudilo a Zoe Kravitz je moc fajn. ()

Inozuka

Na zadek jsem z Kimi nespadl, ale zároveň jsem se nijak nenudil. Kombinace různých klišé a známých postupů, Oknem do dvora počínaje a Zvětšeninou konče, naroubovaná na současnost, byla překvapivě svěží, stejně jako modrovlasá mařka s agorafobií za krkem. Zpětně je to celé hodně jednoduché, až primitivní s trochu uchvátaným koncem, ale na druhou stranu 89 minut je v dnešní přepálené době opravdu příjemná stopáž. A Zoë Kravizt velké překvapení ... ()

samkko odpad!

0/10 na tomhle filmu není nic dobrého! Nic horšího snad v roce 2022 nikdo nenatočil a horší thriller jsem snad neviděl. Film není vůbec ničím zajímavý, je tak maximálně nudný, zdlouhavý a zbytečný. Zoe ještě pořád podělaná z covidu ale tvůrci by si mohli uvědomit, že to nikoho nezajímá. Děj je předvídatelně trapný a nezáživný. Všechny herecké výkony jsou hodně podprůměrné a kamera je přímo strašná (obzvlášť když Zoe chodí rychle). Postava jsou jsou směšné a nemají mezi sebou žádnou chemii (a to ani matka a dcera). Prostě fakt katastrofální film. PS: Po nějakém čase jsem došel k závěru, že tohle je ten nejhorší film co jsem kdy viděl, sice zápasí o první místo s Cosmic sinem, ale sin je aspoň tak špatný až je vtipný, a vy se jeho špatbostí dobře bavíte. Zatímco tohle hovno si hraje na inteligentní film a vy si máte chuť (i delší čas po dokoukání) vystřelit mozek z hlavy. ()

bearmeedek odpad!

Tak buď neumím číst nebo vůbec nechápu, co se tady píše. Totální kravina a vyhozené (něčí) prachy. A můj čas. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)