Pracovnice IT oddělení trpící agorafobií najde nahrávku násilného trestného činu a nahlásí ji svým nadřízeným. Uvědomuje si však, že bude muset opustit svůj byt, aby mohl být zločin vyšetřen. (HBO Max)

caMen

Totálně bez překvapení, pokud si člověk přečte byť jen synopsi. Film kazí kšefty výrobcům chytrých domácích asistentů. Jo a ta holka neumí držet tužku (...jak prase kost). ()

Kushina

Takové lehčí béčko, ve kterém se toho moc neděje. Polovina filmu je ukecaná a ustrašená v jednom bytě a v druhé polovině se objevují neschopní nájemní zabijáci, které dostala holka pistolí na hřebíky.  50% ()

Heywood

Především je jasné, že každý blbý Amík chce okno 2x3 metry, aby mu každý koukal, co jí, co dělá na jaký kanál TV hledí, prostě, aby byl transparentní pro každého souseda, že? Tak to je první hovadina. Druhá je, že příběh nevysvětlí dostatečně důvod zločinu. Toho původního. A to v tom jelo tolik lidí? A co bylo za problém? Třetí je "náhodné" objevení se souseda...tak to nevymyslíš. Zbytek jako plagiát Okna do dvora ujde, lokace také, kamera fajn, vybraní herci sedí, barva na vlasy také. 60% a podruhé těžko. ()

Kvajet

Reklama na iPhone produkty, která má stejně smysl nedávajících rádoby cool scén stejně jako jablíčkové produkty stop dětské práce. KIMI ukazuje, že i ženy mohou být silné postavy, které táhnou děj a vyjebávají se zlými chlapi a ještě zlejšími korporacemi. Nápady jistě dobrý, výsledky nebyly dobré. Škoda, že relativně slušnou kameru nedoplnilo něco, co by se alespoň náznakem otřelo o kvalitní scénář. Fakt ne, tohle není ta HBO Max exkluzivita, kterou hledám. <rant>Kdy už se konečně filmaři naučí, že když chtějí v filmu fakt cool hackery a programátory, kteří se s lehkostí dostanou do redakčního systému Mateřídoušky, mohli by se alespoň zamyslet nad tím, že když někdo mačká náhodné klávesy na jedné řádce klávesnice a pak to zakončí tříšknutím do enteru, má to stejný efekt, jako když se snaží Ordinace ukazovat prostředí operačního sálu. Radši tu klávasnici vůbec neukazovat.</rant> ()

bonovox

Steven točí jeden film za druhým a kvalita ide rapídne dole. KIMI je len priemerným thrillerom, ktorý vyústi do béčkového finále. Zoe ale potrdzuje svoje herecké kvality. 50% ()

Saxos

Home office techničky hlasové asitentky. Náhubek kde to jde, patlat se litry desinfekce, polykat jednu pilulku za druhou, stíha z opuštění domova, kontakty jen online, vyjma občasného sexu.  No jo ani se nedivím, že mě ten HejGúgl vůbec nerozumí, když chybičky opravuje takový pako, které mělo uvažovat o hospitalizaci na uzavřeném oddělení vhodné léčebny. Filmová krimi zápletka byla směšná. Finálové kilování stylu profesionálního zabijáka také k smíchu, včetně hapíku. Závěr: úplná zbytečnost, nedoporučuji. ()

hufnagel

Silne mi to pripomínalo klasiku Briana De Palmu "Body Double",aspoň čo sa prostredia týka.Ináč spokojnosť.Výstraha,ako nás začína nenápadne ovládať technika,ale doslova,na úkor normálnych ľudských vzťahov. ()

fafejt001

Jde  z  toho  až  strach ,  kam  jde  ta  technologie  . Vše  lze  sledovat , lidi  jdou  sledovat , za  čas  nebude  žádné  soukromí . Je  to  děsivé . Pokud  to  beru  jako   film  , dá  se  to  jěště  rozdýchat . Myslím  si  , že  tohle  už  je  vlastně  realita . Mladá  Kravitze  dcerka  má  velký  talent . To  je  jasné . Díky  ní  funguje  tento  film . Zahrála  výborně  a  hodila  by  se  za  to ,  nějaké  cena  pro  mladé  herce . Scéna  u  dveří  opravdu  zdařilá , myslím  jak  chtěla  vyjít  z  bytu . Závěr  na  můj  vkus  drsnější  , ale  když  jde  o  život  ,  je  třeba  se  bránit . Závěrem  je  nutno  uznat , že  Soderbergh  stále  umí . A  tudíž   dám  * * * a půl . ()

Mukade

Pôsobí to amatérsky a lacno, čo sa celkom čudujem pri tom režisérovi, no ale asi rozpočet je rozpočet alebo čo ja viem............................... Ale.. musím si konečne kúpiť ten nailgun xDD ................ Po dosledovaní by som to zhrnul: celé to je taký "Nickelodeon Jason Bourne" na poobedie (alebo doobedie?  ¯\_(ツ)_/¯ ). ()

Sopholojong

Vzdy som sklamany, ked vidim progresivneho tvorcu akym je Soderbergh, zahadzovat sa s (len) tymito malymi nezavislymi pocinmi. Kde su tie casy velkych filmovych sviatkov typu "Oceanovej" particky, alebo Trafficu. Steven - bortic klise, sa tentoraz az hitchockovsky pozrel na zubok (doslova) strachu z vonkajsieho sveta, strachu z vlastneho failu, na machinacie korporacii (tu ma najblizsie ku Side Effects). Druha polovica potom prepne do survival modu s par originalnymi scenami (dodavka, pobodany sused, klincovacka nebola vo filme nikdy lepsie vyuzita). Zoe Kravitz hra svoju weird-introvertku vyborne a myslim, ze ju cakaju serioznejsie role do buducnosti. Vadila mi najma minimalistickejsia forma, naklonena kamera pocas scen vonku a slabsie vykreslenie korporacie v pozadi s jej posluhovacmi. 7/10 ()

jarmil8

Ucho do dvora. Soderbergh na půl plynu, ale pořád lepší tahle skromnější varianta, než ta s ožralou Amy Adams. ()

Yamatosan

První cca polovina výborná, pak to dost zbéčkovatí. Ale je to svižné, nenatahované a finální likvidace zabijáků je fakt zábavná, i když trochu wtf. A Zoe... ach 😍 ()

JB001

Tak tohle mne moc neoslovilo a měl jsem vůbec problém to dokoukat. Za týden si na tento film ani nevzpomenu... ()

nevergiveup

Fajn film, celou dobu drží solidní tempo a drama. Téma je dobrý a docela uvěřitelný, Zoë Kravitz super, ale proboha ten ending. Pro mě osobně posledních 10 min roztříštilo náladu, styl a uvěřitelnost celého filmu. #newjohnwick 55% ()

StanleyVanH odpad!

Reklama na globální podvod jménem covid, reklama na náhubky, reklama na Apple, příprava na budoucí online svět, větší zkurveninu jsem dlouho neviděl. Jediná dobrá scénka byla, když afroameričan ze zadu hobloval tu modrou hlavu. ()

dweller

70% Ťažko sa mi hodnotí. Rukopis je jednoznačný. Emócie pracujú, úzkosť na plné obrátky a veľká katarzia na konci. Chce to ešte jedno zhliadnutie. ()

Bragi66

Možná může být trochu problém s uvěřitelností hlavní postavy, ale režíroval to opravdový režisér a dílo drží pohromadě, i když se to tváří trochu jako nízkorozpočtový projekt. Tvůrcům šlo ale spíše o úspornost výrazových prostředků. K tomu dobrá a uvěřitelná konspirační historka. Doporučuji ke shlédnutí i pro kritičtější diváky nízkostřílečkových "akčňáků". ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)