Pracovnice IT oddělení trpící agorafobií najde nahrávku násilného trestného činu a nahlásí ji svým nadřízeným. Uvědomuje si však, že bude muset opustit svůj byt, aby mohl být zločin vyšetřen. (HBO Max)

luka4615

Velmi odtažitá komorní záležitost, v níž se ale neděje téměř vůbec nic. Snímek KIMI režiséra Stevena Soderbergha bohužel zaujme pouze závěrečnou odlehčenou desetiminutovkou, která konečně nasadí to správné odpovídající tempo. Ale to na alespoň průměrný divácký zážitek opravdu nestačí. Škoda. (HBO Max) ()

BoPo

Okno do dvora (1954) sa dočkalo ďalšej verzie. Zoë Kravitz je pre mňa zatiaľ neokukanou tvárou. Keď však za rok 2022 má na svojom konte film so Soderberghom a aj nového Batmana, tak je jasné, že kariéra mení parametre. KIMI je tuctový film pohrávajúci si s myšlienkami o dlhej ruke internetových vychytávok. Bohužiaľ zápletka je pomerne dosť predvídateľná a všetky negatívne postavy pôsobia ako priveľkí amatéri. Druhý problém bola agorafóbia. V určitých momentoch Zoë neotvorí dvere svojho bytu, pretože už len myšlienkou na to dostane panický záchvat a v iných momentoch už pobehuje po meste, a na agorafóbiu si skôr už len občas spomenie. Záver nabral akčnejší rozmer, čo bolo fajn, ale vlastne zasa len podtrhol spomínaný amatérizmus zloduchov. Nevyvážené, málo premyslené, kvalitne natočené a so zaujímavou Zoë. Z posledných 10 filmov, ktoré som od Soderbergha videl, radím KIMI medzi 3 najslabšie. Spolu s Informátor! a High Flying Bird. ()

Marcos22

Steven Soderberg se ve svém nejnovějším počinu KIMI věnuje hned třem základním tématům. Prvním z nich, který divák odhalí hned v úvodních minutách, je problematika agorafobie. Tedy úzkostného stavu, při níž má tímto postižená osoba chorobný strach opustit svůj domov a pobývat na veřejném prostranství. Psychickému rozpoložení jedince navíc nepřidávají ani souvislosti spojené s covidovou situací. Existuje nějaká hranice toho, kdy už se člověk trpící touto poruchou vydá mimo "bezpečí" svého domova? Dalším významným tématem je zamyšlení se nad přínosem virtuálních asistentů v běžném životě (Siri pro Apple, Alexa pro Amazon či Google asistenta od stejnojmenné značky). Právě z nich vychází samotné jméno snímku KIMI. Tito asistenti by nám měli život ulehčovat, ale je tomu skutečně tak? Třetím a na virtuální asistenty úzce navazujícím tématem jsou hrozby, plynoucí ze svolení nakládat s vašimi osobními daty. Neposkytují lidé firmám typu Google, Facebook, Apple ad. příliš mnoho osobních informací, které mohou být ve finále zneužity proti nim samotným? Právě docílení zamyšlení se nad těmito tématy jsou hlavním účelem KIMI. To činí prostřednictvím velmi přímočarého thrilleru, který připomíná takovou soft variaci na Muži, kteří nenávidí ženy, jen s tím rozdílem, že záporáci jsou zde totální paka. Ne nadarmo se nám zde vyskytuje „easter egg“ v podobě herce Devina Ratraye, celosvětově známého ze snímku Sám doma, ve kterém hrál bratra Kevina Buzze. Sám zde právě pod jménem svého bratra vystupuje "). To má symbolizovat jakousi paralelu k totálně neschopným zločincům ze zmíněného Sám doma, kteří zde vyvolávají onen komický feeling, a to zde paradoxně bere snímku v samotném závěru těžce nasbírané body. I přes vyloženě nepovedený konec si snímek KIMI zaslouží za svůj myšlenkový přesah tříhvězdičkové bodové ohodnocení. 🙂 (14.03.2022) ()

maddy

Absolútne o ničom! High-tech verzia hitchcockovho Okna do dvora krížená so Soderberghovým Unsane. Vizuálny nezaujímavý, lacný thiller s od prvej do poslednej minúty predvídateľným príbehom, navyše bez jediného momentu prekvapenia, jedinej napätej scény, aj pri pomerne krátkej stopáži bez tempa alebo čohokoľvek čo by sa ten film snažilo vytiahnuť z podpriemeru. Pozerateľné len vďaka Zoë Kravitz. Inak to celé pôsobí skôr ako taká povinná jazda začinajúceho režiséra, ktorý si po škole musí natočiť nejaký ten nízkorozpočtový thriller, na ktorý si však nikto nikdy nespomenie. Nepekný pohľad pozerať na to kam to Soderbergh po tých rokoch dopracoval. Ale prekvapenie to nie je, keďže vyslovene dobrý film nenatočil už dobrých desať rokov. CELKOVO: 4/10 ()

Remedy

Obstojná postcovidová variace na Carusovu Disturbii v online světě, z formálního hlediska v podstatě bez připomínek. Zároveň jsem se ale od druhé půle nemohl zbavit pocitu, že Steven Soderbergh buď již skutečně ztratil svůj dřívější silný autorský otisk nebo to od něj bylo v tomto případě přímo vyžadováno. David Koepp a Cliff Martinez jsou ve svých oborech taky v podstatě ikony, přesto to celé působí tak nějak sterilně bez jakéhokoliv záchvěvu invence či originality. Dobrý spotřební materiál pro stream (když to srovnáte s libovolným „Netflix originálem“ z poslední doby, tak možná více než dobrý), jen bych možná od takovéto sestavy čekal prostě víc. [60%] ()

Steven47

Příjemná thrillerová podívaná se skvělou Zoë Kravitz v hlavní roli. Filmů na podobné téma jsem zřejmě neviděl tolik, aby mi scénář přišel vyloženě neoriginální. Navíc je chytře zaobalený jednak moderní technologií a jednak aktuální (post)covidovou dobou. Úvodní třetina soustředící se na život s agorafobií je podle mě udělaná výborně. Naproti tomu ve druhé půlce umí být film solidně napínavý a finále zase funguje díky svému až překvapivě absurdnímu vyznění. Hodně se mi líbilo, když v nejvíce napínavých scénách hrála pomalá a klidná hudba, která se tam vlastně vůbec nehodila a zároveň do těch scén sedla naprosto perfektně. Škoda postavy přítele, který sloužil spíš jako taková výplň, a celkového nepřílišného prokreslení celé korporace. Přesto mě film celých 89 minut hodně bavil. 7/10 ()

dyfur

....dve hviezdy ? tri ? - tak povedzme 2,5....ten začiatok hoodne ťahavý - ale...rozbehlo sa....nie moc, ale som rád aj za to málo.... ()

BoredSeal

Update Blow Out od DePalmy + trochu Okna do dvora s nesympatickou hrdinkou, co vše zvládne. Na Soderbergha mi to přišlo velmi nepodvratné a obyč. ()

M.i.k.e

Soderbergh pokračuje v točení si filmů pro radost a Kimi je jeho nejjednodušší a nejpřístupnější film za poslední dobu.Mínusem je nicméně to,že Kimi je víceméně kopírkou Coppollova Rozhovoru (jen s moderními technologiemi) a díky tomu nemá čím překvapit.Jako jednohubka je poslední Soderbergh ok,ale v rámci je filmografie se budu vracet k jiným kouskům...60% ()

Figu

Jako mě to i bavilo, každopádně to vyčkávání na to něco, co mělo přijít, bylo hrozně dlouhý.... A to i přes to, že ten biják neměl ani hodinku a půl. Co se nemůže "KIMI" upřít, je výběr hlavní hrdinky, páč Zoë je luxusní šťáva a vlasně to co předvedla v poslední patnáctiminutovce, to pasovalo celej film aspoň do toho průměru! 60% ()

bourec

Minimalistickej thriller za pár korun s výbornou Zoë. Steven má podobně nenákladnejch filmů už několik. A umí je. Zpočátku dost nudná záležitost s neuvěřitelně otravnou větou. Kimi! I am here!. Postupně se to ale stejně jako hlavní hrdinka osměluje, a konec už je naprosto ok. Ne každej dokáže natočit film s rouškama v lockdownu, aby měl nějakou úroveň. 60%. ()

ad

Scénář je stokrát ohraná variace na Hitchcocka a Soderbergh to ví. Párkrát mu vzdá hold výborně vybudovaným napětím, ke konci už z něj má docela srandu a zbytek filmu se soustředí na to, co ho zajímá. A vybraná témata umí Soderbergh opět podat v audiovizuálně neotřelém a poutavém tvaru. Kdo bude film sledovat jen jako převyprávění neoriginálního příběhu, bude se nudit. ()

Topco

Post-pandemický paranoidný thriller so skvelým hitchcockovským rozjazdom: Okno do dvora zasadené do (pretechnizovanej) súčasnosti. Škoda presunu mimo byt a najmä toho akčného, Bčkového finále. ()

C0r0ner

Do půlky fajn, pak to pomalu přestalo dávat smysl a i když vyvražďovací finále celkem stálo zato, komplexní dojem je s bídou průměrný. Přitom takový námět měl určitě větší potenciál, než jaká byla výsledná realizace. Soderbergh po dlouhé době nic moc. 50% ()

PROCESOR

Hlavní hrdinka umí hezky mávat ručičkama, jako malé dítě, když se mu něco líbí, po aplikaci desinfekce. Asi jí to pálí či co, ale to je za mě asi tak všechno co předvedla. Vůbec tam není vykreslena ta její fobie, tedy strach vyjít z bytu. Je to naprostá pohodička, skoro, jako by byla na home office doma. No a k velkolepému finále se vyjadřovat vůbec nebudu, to prostě nemá smysl. ()

Juto

Kimi je počítačový asistent podobný Alexe. Angela Childs (Zoë Kravitz) pracuje pre túto spoločnosť na monitorovaní jednotlivých nahrávok a zdokonaľuje program Kimi. So svojou agorafóbiou (nie je schopná ísť von) je pre túto prácu dokonalá. Angela narazí na nahrávku, kde si myslí, že odhalila zločin. Režisér Steven Soderbergh prináša dobre spracovaný film. V súlade s ostatnými filmami Stevena Soderbergha. So Soderberghom presne viete, čo dostanete, zaoblené postavy, žiadne vizuálne efekty, ktoré by zbytočne rozptyľovali pozornosť a súbor dobrých hercov. Trochu mi to pripomenulo modernú verziu filmu Okno do dvora, ale s post covidovym pozadím a využitím moderných informačných technológií. Remeselné spracovanie filmu je na vysokej úrovni. Napríklad kinematografia používa rôzne zábery a kompozície, aby udržala zábavu na vysokej úrovni a emócie boli hmatateľné. V Angelinom byte sú zábery extrémne detailné a vyjadrujú dôležitosť a angažovanosť diváka. Vonku má zas kamera nestabilné pohyby, ktoré vyjadrujú intenzívnu úzkosť. Navyše, strih efektívne zodpovedá Angelinej duševnej situácii, zvuk sa symbolicky odráža z jej perspektívy a hudba je zvláštne priliehavá. Čo je mínus filmu je rozporuplnosť herectva. Krävitz optimalizuje svoju rolu, ale jej materiál je v jednej polohe. Snaží sa pridávať vrstvy, ale scenáru chýba jasný oblúk, čo stagnuje jej výkon. K tomu je vedľajšie obsadenie slabé. 6,5/10 ()

rasttea

Nevím, ale od Stevena Soderbergha jsem zvyklá na trochu jiný level. Normálně bych dala hvězdy čtyři, protože jsem se se zájmem dodívala. Ovšem přiznám se, že jsem od tvůrců očekávala trochu víc. Zoë je nyní v kurzu. Pandemie, lockdown, masky - na to vše se budoucí generace budou zpětně dívat s "úsměvem". Záporáci a závěrečná "bitka" je jak z béčkového filmu. Na jedno pokoukáníčko film ujde, ovšem nedá se očekávat něco navíc, než co by už někdy na plátně zfilmováno bylo. ()

UhLee

(7,5/10). KIMI je pro mě velice příjemné a kvalitní překvapení. Pořídil jsem si HBO Max a kvůli dojezdu nadšení z Batmana jsem chtěl vidět, jak hraje Zoe Kravitz i jiné role než dceru z Mad Maxe nebo právě CatWoman. Panečku, ta holka to má v sobě a její slavný táta na ní může být patřičně hrdý. Další pozitivní věc na KIMI je skutečnost, že Steven Soderbergh tak trochu povstal z popela, protož jeho předchozí projekt No Sudden Move teda dost zklamal. Tohle byla ale o poznání jiná písnička a mám z toho radost. Filmy na podobné bázi mám hrozně rád. Atmosféra je zachycena velice precizně. Klaustrofobické záběry kamery a zvuky působí opravdu nepříjemně. KIMI má svižné tempo, možná bych řekl až strhující a ani na chvíli nenudí. Opět ukazuje, jak je člověk v dnešním "digitálním" světe zranitelný. Zvuk je špičkový, přepínání mezi tichem a zvukem je parádní. Kdybych mohl mít jednu výtku, tak bych se jenom pousmál nad schopnostmi hackerů, kteří tady jenom tak plácají do klávesnic a jde vidět, že absolutně nevím která bije. Jinak se mi to fakt líbilo a KIMI je žhavým startem na mé cestě v poznávání HBO Max. ()

Aargh

Pokud se zločinci chovají jako komičtí idioti v Sám doma, dá se to pochopit. Ve vážném thrilleru moc ne. ()

Johnny.ARN

Pomerne jednoduchá zápletka, jednoduchý thriller, ktorý ale dokázal zaujať počas celej svojej dlžky trvania. Zoe to dala na pani a ja v kútiku duše dúfam, že si do židoboľševici sediaci v Akadémií všimnú a nominujú to na sošku za zvuk. Lebo ten zvukár by si to zaslúžil. Takže fajn snímok o moderných technológiách a ich zneužívaniu/pomoci? 3 z 5 ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)