Nevím, jak to zamýšlel Zeman kdysi, jestli za tím nakonec nestál nedostatek peněz..:) ,ale ty jeho nádherné koláže kreseb, kulis, a skutečného filmu...to je něco neskutečného. Je v tom romantika, je v tom touha diváka být tam, a také se účastnit toho velikého dobrodružství. Tohle snad ani není film, to je skutečně artové veledílo. Ten film je půlstoletí starej, a nezestárl ani o den, naopak..stále svěží humor, neskutečná imaginace Zemanova a dle mého oscarová hudba. A jedna z nejkrásnějších scén českého filmu? Let vzducholodi nad Prahou za doprovodu úžasné skladby Jana Nováka. Rodí se nový věk..(14.2.2014)

Cesta do pravěku mi vždycky přišla moc didaktická, Baron Prášil (navzdory skvělým momentům a M.Kopeckému) místy trochu pomalý, Zemanovy pozdní animované horory jsou geniální, ale nemohl jsem po nich usnout. Tento film pokaždé naplno podnítil mou klukovskou fantazii (verneovky jsem četl za onoho klasického svitu baterky) a do kina jsem na něj chodil znovu a znovu mimo jiné proto, abych si pořádně zapamatoval hlavní hudební motiv.(1.3.2007)

Neustálými nápady překypujicí K.Zeman. Film i po letech stále okouzlující, výtvarná stránka jako vždy nádherně poetická - evokace starých verneovek dokonalá. Ani zde si nemohl režisér nechat ujít zesměšnění armády. Ve vzduchu, na zemi, pod vodou - touha člověka vynalézat je zřejmě nekonečná....viďte, pane Zemane.(17.11.2010)

Tenhle film jsem miloval (jako pilný čtenář Julese Verna) již ve věku chlapeckém a miluji jej dodnes. S konkrétním dějem nějaké Verneovky je zde spojitost jen volná, ale jako barvitá, nostalgická a laskavě ironická evokace ducha Verneovek je to záležitost dokonalá. Ztracený svět chlapeckých dobrodružství, které jsem si v té době přál prožít. Nádherný hlavní hudební motiv a šik sportovní úbor vzduchoplavkyně...(7.3.2010)

Film mé očekávání bohužel nenaplnil. Něco v něm chybí. Něco, díky čemuž bych se chtěl podívat na snímek ještě jednou. Pamatuji si ho velmi dobře z mého dětství, jak ho ČT vysílala. "Vkrádají" se do mé duše vzpomínky, které ve mně vyvolávají divný pocit. Chvíli jsem si myslel, že toto "dílo" nenatočil pan mistr Zeman. Bohužel, film Ukradená vzducholoď řadím k méně povedeným, ale i přestu lehčí kritiku hodnotím průměrně.(14.1.2012)

• - Film získal celou řadu cen. Příkladem je první cenu dětské poroty v Rimini roku 1967 nebo Stříbrná siréna v Sorrentu roku 1969. (Ded@M@tes)

• - Dobrodružstvo piatich pražských chlapcov malo byť pôvodne prvou časťou nerealizovaného päťzložkového cyklu filmov pre mládež, ktorý mal niesť názov Tajuplný svet Julesa Verna. (Raccoon.city)

• - Snímek byl natočen na motivy románu francouzského spisovatele Julese Verna „Dva roky prázdnin“. (Ded@M@tes)