Nevím, jak to zamýšlel Zeman kdysi, jestli za tím nakonec nestál nedostatek peněz..:) ,ale ty jeho nádherné koláže kreseb, kulis, a skutečného filmu...to je něco neskutečného. Je v tom romantika, je v tom touha diváka být tam, a také se účastnit toho velikého dobrodružství. Tohle snad ani není film, to je skutečně artové veledílo. Ten film je půlstoletí starej, a nezestárl ani o den, naopak..stále svěží humor, neskutečná imaginace Zemanova a dle mého oscarová hudba. A jedna z nejkrásnějších scén českého filmu? Let vzducholodi nad Prahou za doprovodu úžasné skladby Jana Nováka. Rodí se nový věk..(14.2.2014)

Režisér Zeman, byl velká kapacita, nejen ČR filmu. Jeho díla, mají nezaměnitelnou pododbu a jen málo co se tomu může rovnat. Podmanivá a nezaměnitelná atmosféra, dokonalý příběh a perfektní triky, dělají z toho filmu klenot, kterého si musíme vážit, uchovávat a pokud to jde, tak i prohlížet. Protože pohled na něj, nikdy nemůže omrzet.(12.11.2008)

Starý, dobrý Karel Zeman. Jeden z jeho najznámejších filmov. Dobrodružný let piatich pražských uličníkov "Ukradnutou vzducholoďou" až na ďaleký, exotický ostrov. Ich konfrontácia s nebezpečnými zločincami, stretnutie s legendárnym kapitánom Nemom a hrdinský návrat domov. Banálny príbeh, ako vystrihnutý z niektorého románu Julesa Verne. Jeho vizuálne spracovanie je však proste očarujúce. Majster Karel Zeman je pre mňa veľká, režisérska autorita. ****(29.11.2010)

Má první filmová láska, tedy pokud nepočítám večerníčky a studio kamarád ;o) Ukradená vzducholoď je především poctou Julesu Verneovi, který svými knihami dokázal doslova uchvátit fantasii nejednoho malého kluka. Je zajímavé sledovat jednak to, jak Zeman dokázal vykřesat maximální dojem s využitím dosti minimálních prostředků a pak také to, že se svou látkou dokázal pracovat s obrovskou lehkostí a nadsázkou. Film je doslova prošpikovaný obrovským množstvím půvabných vtípků, jeho vizuální stylizace "oživlých" Benettových ilustrací Verneových románů je bezchybná. To vše podpořeno nesmírně přesným střihem, bravurně kombinujícím reálné záběry se záběry hranými a především, se záběry trikovými a animovanými. Pozoruhodná je ovšem také jistá inspirovanost filmem Limonádový Joe a naopak, nepochybné ovlivnění filmu Adéla ještě nevečeřela... Celkový dojem: 90% Zajímavé komentáře: M-arta, gudaulin, Radek99, Lima(18.11.2011)

No, já filmovému „umění“ nerozumím, ale nasekat tolik nesmyslů… Dobře berme to jako parodii a dá se to. Vadí mi podivné zbarvení a infantilní triky. Chápu, že pan Zeman je pan Někdo, ale přece…Zato je tam hezká hudba. Jako dítěti se mi to ohromně líbilo, nyní už mne to tak nebere i když, přiznávám, občas na to kouknu znova. Tož jak to posoudit?? Průměrná podívaná. A hotovo. ČT 1 ????08 8428/8446(23.11.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy románu francouzského spisovatele Julese Verna „Dva roky prázdnin“. (Ded@M@tes)

• - Dobrodružstvo piatich pražských chlapcov malo byť pôvodne prvou časťou nerealizovaného päťzložkového cyklu filmov pre mládež, ktorý mal niesť názov Tajuplný svet Julesa Verna. (Raccoon.city)

• - V titulkoch filmu je chybne uvedené meno Jan Bor, v skutočnosti sa herec volá Hanuš Bor (Tomáš). (Raccoon.city)