Je to krásně natočeno, to se musí nechat. Jenže příběh, ve kterém parta kluků vezme vzducholoď, obletí s ní půlku světa a ztroskotá s ní na ostrově, by sotva vystačil na středněmetrážní film. A tak tu vidíme spoustu nepotřebných postav (námořníci, zločinci, rodiče chlapců apod.), které navíc dostávají spoustu prostoru, díky čemuž tento film nabobtnal na téměř hodinu a půl. Škoda, ta výtvarná stránka je opravdu nádherná. 60%(19.5.2015)

Po čerstvém shlédnutí zvyšuju na plný počet, spousta zábavných gagů, které jsem si vůbec nepamatoval. Vlastní dobrodružný příběh skupinky pěti chlapců odsunul na vedlejší kolej a je to dobře. Zeman si dělá srandu i z kapitána Nema, děckám nechá zahrát k předávání metálů Má roztomilá Maruško, finta se znehybněním lupiče pomocí šuplíku je taky výborná.(19.3.2012)

Nádherný klukovský příběh z úsvitu technického věku. Estetické usazení mezi secesi a ilustrace verneovek, úžasný fantaskní svět Karla Zemana plný neotřelých animací a bizarních vynálezů, kombinovaných filmařských technik a staromilských filmových triků, ironizace měšťáctví a s ním spřízněného pokrytectví (a také obžaloba zbrojení a války) a především ta nádherná klukovská výprava plná dobrodružství a tehdy tolik módní cesty kolem světa, ztroskotání na pustém ostrově, souboj s piráty, setkání se samotným kapitánem Nemem (i když už tu je trochu senilní), vzducholodě, letadla, honičky... Nádherný klukovský svět (byť gendrově asi mírně nepřijatelný:-)) ...(11.7.2007)

Mám moc ráda filmy Karla Zemana. Jeho styl filmování mi učaroval už v dětství a i když se na ty filmy dívám po letech - už na DVD - stále mají pro mě kouzlo. Líbí se mi také jeho lyrické-poetické nebo humorné vsuvky. V ´Ukradené vzducholodi´ je to například když se na scéně objeví představitel armády, začne hrát notoricky známý c. a k. pochod a generál hned rozdává medaile. Nejsmutnější scénou pro mě zůstává od prvního shlédnutí ta, když Jakoubek znechucený hraním na housle, dokonce prchá z ponorky kapitána Nema (!), kapitán mu posílá záchranný člun a pak přes okénko vidíme, jako osamělý Nemo sedí zase sám u stolu s hlavou v dlani. Dospělí to nemyslí vždy špatně s dětmi, i když to někdy tak vypadá...(24.3.2014)

Má první filmová láska, tedy pokud nepočítám večerníčky a studio kamarád ;o) Ukradená vzducholoď je především poctou Julesu Verneovi, který svými knihami dokázal doslova uchvátit fantasii nejednoho malého kluka. Je zajímavé sledovat jednak to, jak Zeman dokázal vykřesat maximální dojem s využitím dosti minimálních prostředků a pak také to, že se svou látkou dokázal pracovat s obrovskou lehkostí a nadsázkou. Film je doslova prošpikovaný obrovským množstvím půvabných vtípků, jeho vizuální stylizace "oživlých" Benettových ilustrací Verneových románů je bezchybná. To vše podpořeno nesmírně přesným střihem, bravurně kombinujícím reálné záběry se záběry hranými a především, se záběry trikovými a animovanými. Pozoruhodná je ovšem také jistá inspirovanost filmem Limonádový Joe a naopak, nepochybné ovlivnění filmu Adéla ještě nevečeřela... Celkový dojem: 90% Zajímavé komentáře: M-arta, gudaulin, Radek99, Lima(18.11.2011)

• - V titulkoch filmu je chybne uvedené meno Jan Bor, v skutočnosti sa herec volá Hanuš Bor (Tomáš). (Raccoon.city)

• - Snímek byl natočen na motivy románu francouzského spisovatele Julese Verna „Dva roky prázdnin“. (Ded@M@tes)

• - Film získal celou řadu cen. Příkladem je první cenu dětské poroty v Rimini roku 1967 nebo Stříbrná siréna v Sorrentu roku 1969. (Ded@M@tes)